Výsledky Český pohár 2015 (ČP)

V roce 2015 se bude konat 5 závodů Českého poháru a Mistrovství republiky. Do celkového pořadí se bude započítávat každému závodníkovi jeho 4 nejlepší výsledky. Závodnické pole v Českém poháru bude rozděleno na chlapce a děvčata a pak podle věku na 3 kategorie:

• J: 18 – 19 let (1996 – 1997)
  • A: 16 – 17 let (1998 – 1999)
  • B: 14 – 15 let (2000 – 2001)

V kategorii A chlapců, ve velmi silné konkurenci, v průběžném pořadí po čtyřech závodech na 7. místě se nachází Ondřej Bína. Lépe je na tom jeho kolega v kategorií B, Matěj Burian, který se průběžně nachází na 6. místě. (viz průběžné pořadí).

Naším nejúspěšnějším děvčatům patří následující místa (viz průběžné pořadí):

• kategorie B: Sabina Večeřová – 3., Jana Ondřejová – 4., Klára Müllerová – 10., atd.;
  • kategorie A: Veronika Šimková – 1., Majda Růžíčková 6., atd.

Závody Českého poháru mládeže 2015 – Choceň

V sobotu 24.10.2015 se v Chocni uskutečnily poslední v této sezoně závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci seriálu Českého poháru 2015. Tyto závody byly zároveň Mistrovstvím republiky. Zúčastnilo se jich pod vedením Simony, Silvy, Jany a Andrzeje 8 dětí z našeho oddílu:

• C: Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
  • B: Bína Ondřej, Petrová Lucie, Růžíčková Magdaléna, Šimková Veronika

Naše výprava v solidně obsazené soutěži podala velmi dobrý výkon. Mezi holkami v kategorií B se do finále podařilo postoupit dvěma z nich: Janě Ondřejové (5.) a Sabině Večeřové (4.). V kategorii A se na 2. místě umístial Verča Šimková. Mezi kluky do finále se probojoval Ondra Bína, který se umístil na pěkném 8. místé – bedna bude snad příště :-). Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2015 – Jičín

V sobotu 26.09.2015 na stěně v v Jičíně se konaly čtvrté letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Českého poháru. Účast byla poměrně nízká – závodů se zúčastnilo pouze 40 děti rozdělených do 3 věkových kategorií. Naše děti se jich zúčastnili v počtu 6:

• C: Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina
  • B: Bína Ondřej, Růžíčková Majda a Šimková Verča

V nejmladší kategorií B holky bojovaly. Do finále postoupily všechny – Sabina Večeřová, Janka Ondřejová a Klárka Müllerová. V něm nejlepší umístění získala Sabča Večeřová – 2. místo, Janka skončila na 3. místě a poslední z finalistek Klárka byla 5.. V kategorií A mezi chlapci ve velmi silné konkurenci, pěkně a na hranicích svých aktuálních možnosti, lézl Ondra Bína – skončil na 6. místě. Mezi děvčatyk Majda skončila 4.. Všem zúčastněným děkujeme. Výsledkové listiny: kluci,holky.

Závody Českého poháru mládeže 2015 – Brno

V neděli 24.05.2015 na stěně Rajče v Brně se konaly třetí letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Českého poháru mládeže. Zúčastnilo se jich celkem 59 závodníků rozdělených do 3 věkových kategorií. Vzhledem k tomu, že tyto závody organizoval náš oddíl, můžeme zde podat pouze subjektivní hodnocení. Zdalo se nám, že atmosféra byla výborná a závody byly snad dobře připravené (hodnocení ale necháme na jiných). Cesty stavěla Silva Rajfová za asistence sestry Lucky. Velké díky patří taky dalším pomocným stavěčům – Lucce Rajfové, Jednotlivé cesty pak předlézali Terka Širůčková, Kačka zachrdlová a Martin Šifra. Dále velice děkujeme všem dalším. kteří přispěli ke zdaru tohoto klání – sponzorům, aktivním rodičům děti – členů našého oddílu. Naše děti se jich zúčastnili v počtu 13. Účastniky byly:

• C: Bartoňková Tína, Bína Ondřej, Fabiánek Vojta, Hlava Mikuláš, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Šrámek Michal, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
  • B: Petrová Lucie, Majda Růžíčková, Šimková Veronika

Naše dětí projevily velkou bojovnost, tři z nich se probojovaly do finále a věru bylo se na co dívat. V nejmladší kategorií B holky moc chtěly a moc bojovaly. Do finále se probojovaly dvě – Janička Ondřejová a Sabina Večeřová (ze 4.) Ve finále nakonec Janča skončila na 5. místě a Sabča na 3. Mezi chlapci velmi pěkně a na hranicích svých aktuálních možnosti lézl Ondra Bína – skončil, jako loni, na 5. místě. Kategorií A holek vyhrala Verča Šimková a Majda s Luckou skončily na 4. a 5. místě. Všem naším závodnikům gratulujeme a děkujeme za projevenou snahu a bojovnost. Zájemci si mohou prohlídnout bohatou fotodokumentaci a kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2015 – Svitavy

V sobotu 18.04.2015 se ve Svitavach konaly druhé v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2015. Zúčastnilo se jich 64 dětí. Z našeho oddílu, za účastí Simony a Andrzeje, na závody vyrazilo 8 dětí:

• B: Bartoňková Tina, Burian Matěj, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina
  • A: Bína Ondřej, Růžíčková Magdaléna, Šimková Veronika

Naši zástupci se ve 2. závodě sezóny představili ve velmi dobré formě. Do finále se kvalifikovalo 6 z 8. Bohužel ve finále holky z mladší kategorie Sabča Večeřová a Janka Ondřejová – skončily na 5. a 8. místě. Další holky: Klárka Müllerová a Tina Bartňková sice skončily ve druhé půlce závodního pole, ale rozhodně jejích vystoupení nebylo zklámáním. Mezi kluky na 3. místě skončil Matěj Burian. V kategorií A velmi dobře zalezla Verča Šimková – byla 2.. Majda pak skončila 7. místě. Po dlouhé přestávce se na závodech ukazal Ondra Bína. Dal ze sebe maximum a obsadil 8. místo. Výsledkové listiny: kluci,holky.

Závody Českého poháru mládeže 2015 – Praha

V sobotu 28.03.2014 se v Praze konaly první v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2015. Byly to zároveň nominační závody do reprezentačního družstva. Zúčastnilo se jich 79 závodníků. Z našeho oddílu, za účastí tři instruktorů, na závody vyrazilo 8 dětí:

• C: Bartoňková Tina, Burian Matěj, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
  • B: Petrová Lucie, Šimková Veronika

Vystoupení naší mládeže lze okomentovat slovy: nebylo to špatné!. Do finále se kvalifikovali: Jana, Matěj, Sabča a Verča. Ve finále v kategorii B zabojovala skvěle Sabča Večeřová a skončila na 4. místě. Na Janču pak zbylo 6. místo. Mezi kluky výbornou formu prokázal Matěj Burián – skončil na 2. místě. Zajímavý souboj proběhl ve skupině starších holek (A): zde vyhrala Eliška Vlčková (bývalá členka našeho oddílu) a za ní se umístila Verča Šimková. Všem děkujeme za účast a prokázanou bojovnost. Výsledkové listiny: kluci, holky.