Kalendář domácích závodů ve sportovním lezení 2024

V tomto článku přinášíme informace tykající se termínů závodů 1. a 2. ligy ČHS v roce 2024. Do kalendáře závodů budou pak průběžně doplňované i závody 3. ligy. Pravidla účastí se měnily jen minimálně. Zůstává povinnost závodní licence a platné zdravotní prohlídky. Mírně se zvýšilo startovné v závodech 2. ligy (na 500 Kč) a byl zakázán start zahraničních závodníků v závodech všech úrovní (kromě osob s povolením pobytu v ČR). Na závodech 2. ligy jsou sloučené kategorie U18 a U20. Je také doporučeno, aby na závody 3. ligy se nehlásili účastnici závodů 1. ligy. Tento rok je rokem přechodným a zároveň přípravným – velké změny nás čekají v roce 2025.

V tomto roce nás v rámci Českého poháru (dospělí a mládež U16-U20) s jistotou čekají tři závody v každé disciplíně: obtížnost (O), boulder (B), rychlost (R). Jedinou neznámou je prozatím termín konání Mistrovství ČR v boulderu, které se tentokrát přesune z tradičního náměstí ve Slaném do Liberce. Kalendář doplňuje také open závod Cena horolezeckého festivalu, který není součástí Českého poháru.

 

V rámci Českého poháru U14 (kategorie U10–U14) bude ve všech disciplínách o jeden závod více. Stejně jako u výše zmíněných kategorií zůstává i zde termín a místo konání MČR v boulderu otevřený.

 

Počet závodů ve 2. lize se tento rok významně zvýší. Bude se konat 6 závodů v lezení na obtížnost a dokonce 10 bouldrových. Pro celkové pořadí se bude odečítat nejhorší dosažený výsledek. Vzhledem k počtu závodů, jejích, někdy vzdálených, míst konání a také vzhledem k tomu, že termíny některých závodů bohužel kolidují se závody 1. ligy, nebudeme se účastnit všech níže uvedených závodů.

 

Kalendář obsahující výše uvedené závody bude postupně doplněn oblastními závody 3. ligy, které jsou určené pro všechny začínající mladé lezce. Zde bychom rádi, aby závodů vypsaných v blízkém okolí se účastnil co největší počet našich členů, kteří standardně se neúčastní soutěží vyšších kategorií.