Závody Moravia cup 2019 – Vsetín

Druhé závody ze seriálu Moravského poháru mládeže 2019 se konaly v sobotu 30. března na stěně ve Vsetíně. Na startu se objevilo rekordních 156 závodníků, z toho až 36 členů našeho oddílu pod vedením Andrzeje. Někteří z naších závodníků se závodů účastnili poprvé. Přítomní byli:

  • E (2011 a mladší): Huťa Antonín, Langášek Vilém, Nečas Jáchym, Stránská Terezie
  • D (2009 – 2010): Antonická Soňa, Bartoš Mateo, Čermák Timotej, Hamplová Lenka, Langášek Vintíř, Křístková Veronika, Marková Sára, Provazníková Blanka
  • C (2007 – 2008): Bartošová Mia, Čermák Šimon, Holub Vojtěch, Janačík Tadeáš, Jaroš Václav, Kadlecová Alice, Kalvodová Aneta, Plchová Magdaléna, Plšková Zuzana, Provazníková Jitka, Přikrylová Michaela, Raková Daniela, Stašková Sára, Svobodová Adéla, Tůnová Kateřina
  • B (2005 – 2006): Fichtelová Lucie, Grosmanová Karolína, Jančuš Vilém, Kolařík Matyáš, Mašková Nela, Sepši Jakub
  • A (2003 – 2004): Gruber Lukáš, Peřina David, Provazníková Marie

Závody Moravia Cup ve Vsetíně se vyznačovaly, jako vždy, velmi dobrou organizaci i když velký počet účastníků způsobil poněkud pozdější ukončení závodů než je obvykle (cca 18:30h). Každá kategorie měla připraveno 5 velmi pěkných cest. Celkové pořadí bylo určováno součtem bodů získaných na jednotlivých cestách. Tyto body se počítaly jako násobek čísla dosaženo chytu a koeficientu obtížnosti cesty a tzn., že na těžších cestách bylo možno získat více bodů. Všichni naši závodnici bojovali velmi statečně, někteří skončili na bedně a ti méně úspěšní alespoň zjistili, kolik jim ještě chybí natrénovat. Jak to tedy dopadlo?

V nejmladší kategorií mezi holkami Terezka Stránská skončila 3. a mezi kluky nejlépe dopadl Jáchym Nečas – byl 8.. V kategorií D holek nejúspěšnější z naší výpravy byla Lenka Hamplová, která vyhrála, ale ani další holky nezklamaly – 5. byla Blanka Provazníková 8. Soňa Antonická. Mezi kluky v této kategorií bezpečně vyhrál, stejně jako v Příboru, Tímo Čermák, Mateo Bartoš skončil 2. a, nováček, Vintiř Langášek byl 6..

Mezi holkami v kategorií C vyhrála Adéla SvobodováMii Bartošové a Majdě Plchové patřilo dělené 4. až 6. místo. Mezi kluky vyhrál  Vašek Jaroš, 2. byl Tadeáš Janačík a 4. místo obsadil Šimon Čermák. V kategorií B holek jsme brali téměř celou bednu: 1. místo patřilo Kají Grosmanové, 3. byla Nela Mašková a 7. Lucka Fichtelová. Mezi kluky na 3. místě skončil Vilda Jančuš, 5. byl Maty Kolařík 7. Kuba Sepši. V nejstarší kategorií A mezi holkami 2. byla Maruška Provazníková. Mezi chlapci také 2. byl Lukáš Gruber a 7. skončil David Peřina. Kompletní výsledkové listiny. Pořadí po dvou závodech: holky a kluci.