Závody Moravia cup 2019 – Ostrava

Čtvrté závody ze seriálu Moravského poháru mládeže 2019 se konaly v sobotu 7. září na venkovní stěně Tendon blok v Ostravě. Vzhledem k tomu, že počasí bylo velmi nejisté a debatovalo se o tom zda závody nezrušit, na start dorazilo poněkud méně než obvykle závodníků. Ale i tak závodu se zúčastnilo 81 dětí, z toho až 30 členů našeho oddílu pod vedením Jany a Andrzeje. Přítomní byli:

  • E (2011 a mladší): Huťa Antonín, Svobodová Šárka
  • D (2009 – 2010): Antonická Soňa, Čermák Timotěj, Hamplová Lenka, Langášek Vintíř, Mynář Petr, Provazníková Blanka, Zbořilová Barbora
  • C (2007 – 2008): Čermák Šimon, Jaroš Václav, Kadlecová Alice, Kalvodová Aneta, Mayer Max, Plchová Magdaléna, Plšková Zuzana, Provazníková Jitka, Raková Daniela, Skřivánková Anna, Sparling Zoe, Svobodová Adéla, Žák Jirí
  • B (2005 – 2006): Fichtelová Lucie, Grosmanová Karolína, Jančuš Vilém, Mašková Nela, Plchová Klára, Sepši Jakub
  • A (2003 – 2004): Peřina David, Provazníková Marie

Závody Moravia Cup v Ostravě se vyznačovaly, jako vždy, velmi dobrou organizaci. Vzhledem k předpovědí počasí (v 15h mělo začít pršet- a také se to stalo) každá kategorie měla připraveno pouze 3 cesty. Bohužel závodní pole se na nich nerozřadilo a většinou bylo zapotřebí lézt další rozřazovací kolo, kde mnohdy o pořadí rozhodoval čas. Jak tedy naše dětí dopadly?

V nejmladší kategorií mezi holkami se poprvé na závodech představila Šárka Sobodová. Skončila na 3. místě a nutno říci, že lezla velmi pěkně. Mezi kluky jsme měli také jediného zástupce – Antonín Huťa skončil také 3.. V kategorií D holek nejúspěšnější z naší výpravy byla Lenka Hamplová, která vyhrála, ale ani další holky nezklamaly. Na paty Lence šlapala Blanka Provazníková, která skončila jen těsně na 2. místě. Mezi kluky v této kategorií vyhrál Timotej Čermák, 2. byl Vintiř Langášek a 3. místo získal Petr Mynář.

Mezi holkami v kategorií C 2. místo obsadila Adéla Svobodová, 5. místo patřilo Majdě Plchové6. Jitce Provazníkové a 7. Zuzce Plškové. Mezi kluky vyhrál Vašek Jaroš a 5. byl Šimon Čermák. V kategorií B holek nejlepší z našich byla Klára Plchová2., Kaja Grosmanová 4., Nela Mašková6. a Lucka Fichtelová 7.. Mezi kluky na 3. místě skončil Vilda Jančuš 4. Kuba Sepši. V nejstarší kategorií A mezi holkami 2. místo obsadila Maruška Provazníková, mezi chlapci na 4. místě skončil David Peřina. Kompletní výsledkové listiny. Pořadí po 4 závodech: holky a kluci.