Závody Moravia cup 2019 – Lipník nad Bečvou

Páté, finálové, závody ze seriálu Moravského poháru mládeže 2019 se konaly v nedělí 6. října na stěně ve sportovní hale v Lipníku nad Bečvou. Závody se vyznačovaly, jako vždy, velmi dobrou organizaci. Sice v jejích průběhu hlavní organizátor, Jirka Babača, se loučil s tímto seriálem závodů, ale všichni doufají, že příští ročník se ku prospěchu všech bude zase konat pod jeho velením.

Každá kategorie měla připraveno 5 pěkných cest, které závodníky téměř 100% rozřadily. Na startu se objevilo 124 závodníků, z toho 34 členů našeho oddílu pod vedením Jany Cinkové a Andrzeje. Přítomní byli:

  • E (2011 a mladší): Bačová Zoe, Huťa Antonín, Kaplan Klaudie, Nečas Jáchym, Svobodová Šárka
  • D (2009 – 2010): Antonická Soňa, Bartoš Mateo, Čermák Timotěj, Hamplová Lenka, Langášek Vintíř, Marková Sára, Mynář Petr, Provazníková Blanka
  • C (2007 – 2008): Bartošová Mia, Cikánková Terezie, Čermák Šimon, Jaroš Václav, Kadlecová Alice, Kalvodová Aneta, Plchová Magdaléna, Plšková Zuzana, Provazníková Jitka, Raková Daniela, Skřivánková Anna, Stašková Sára, Svobodová Adéla, Tůnová Kateřina, Žák Jiří
  • B (2005 – 2006): Grosmanová Karolína, Jančuš Vilém, Pánková Karolína, Sepši Jakub, Zemanová Berenika
  • A (2003 – 2004): Provazníková Marie

Naši zástupci byli tentokráte velmi úspěšní a všem náleží velká pochvala. V nejmladší kategorií E mezi holkami nás zastupovali nováčci: Šárka Svobodová byla 8., Klaudie Kaplan 9. a Zoe Bačová 10.. Mezi kluky 4. místo obsadil Tonda Huťa a 8. Jáchym Nečas. V kategorií D holek nejúspěšnější z naší výpravy byla Lenka Hamplová, která skončila na 2. místě, na 7. místě byla Sára Marková. Mezi kluky v této kategorií jsme brali první 2 místa: zvítězil Petr Mynář, Timo Čermák byl 2.. Na 4. místě pak skončil Mateo Bartoš a 6. byl Vintíř Langášek. Mezi holkami v kategorií C závod vyhrála Aďa Svobodová, 3. místo patřilo Majdě Plchové a 6. Mii Bartošové. Mezi kluky vyhrál Vašek Jaroš a Šimon Čermák obsadil 4. místo. V kategorií B holek 2. místo patřilo Káji Grosmanové, 5. Káji Pánkové a 8. Berenice Zemanové. Mezi kluky 3. byl Vilém Jančuš a 6. Kuba Sepši. Mezi nejstaršími holkami (kat. A) na 1. místě skončila Maruška Provazníková. Mezi kluky v kategoriích A jsme žádné zástupce neměli. Kompletní výsledkové listiny. Konečné pořadí po pěti závodech: holky a kluci.