Závody Moravia Cup 2016 – Vsetín

Druhé závody seriálu Moravia cup se konaly v sobotu 19.03. na stěně ve Vsetíně. Akce byla velmi vydařená. Pro děti bylo připraveno celkem 10 cest. Za odměnu čekali na ně diplomy a pro ty na bedně medaile a další ceny. Závodu se zúčastnilo 112 dětí. Od nás z oddílu to bylo 30 děti. Kromě pár ostřilených kozáků jsme tentokráte poslali do boje i mnohé dětí, které se závoděním teprve začínají a ani velké zkušenosti nemají.

Které naše děti se tedy těchto závodu zúčastnily?:

  • E (2008 a mladší): Bartoš Mateo, Bartošová Mia, Cupák Matěj, Cupáková Martina
  • D (2006 – 2007): Beránková Nela, Kolařik Matyáš, Pařilová Natálie, Pařilová Valerie, Pernička Martin, Plchová Magdaléna, Rumplík Jakub, Sepši Jakub, Svobodová Adéla
  • C (2004 – 2005): Esterková Veronika, Gruber Lukáš, Hofericová Leontýna, Hrbáčová Anna Ludmila, Kubáčková Anna, Mašková Nela, Nagy Sebastián, Provázniková Marie, Osoba Filip, Slovák Dan, Toužínová Lenka, Vaverková Adéla
  • B (2002 – 2003): Bečička Ondřej, Dvořáková Kateřina, Špringl Petr, Vedrová Ela
  • A (2000 – 2001): Babáková Denisa

Každá kategorie lezla 5 cest. Celkové pořadí bylo určováno součtem bodů získaných na jednotlivých cestách. Tyto body se počítaly jako násobek čísla dosaženo chytu a koeficientu obtížnosti cesty a tzn., že na těžších cestách bylo možno získat více bodů. Nakonec, vzhledem k rovnosti výsledků, došlo i rozřazovacím superfinálovým bojům.

Jak dopadly našé děti? Byly velmi úspěšné!!! Ty zkoušející poprvé závodit zde především sbíraly, pro ně nové, zkušenosti. V kategorii E, nejmladších děvčat, 2. místo obsadila Mia Bartošová a 4. Martina Cupáková. Mezi kluky ve stejné věkové skupině 2. místo obsadil Mateo Bartoš a na 3. skončil Matyáš Cupák. V kategorii D mezi holkami v první desítce jsme měli hned 5 závodnic. Nejlépe si vedly sestry Pařilovy – Vala byla 3. a Natka 4.. Hned za nimi skončily na 5. místě Adélka Svobodová a na 7. Lea Hofericová. V první desítce jsme ještě viděli Nelu Beránkovou – 10.. Mezi kluky ve stejné kategorií na 1. místě skončil výborně lezoucí Matyáš Kolařík a 2. byl Kuba Sepši. I v kategorií C jsme slavili úspěchy. Mezi děvčaty na 3. místě skončila zkušená Lenka Toužínová, a hned za ní se umístily Adélka Vaverková, Ludmilka Hrbačová, Maruška Provazníková a Verča Esterková. Mezi kluky si na nejvyšší stupínek, po superfinálovém rozstřelu, stoupnul Lukáš Gruber a hned za nim skončil jeho soupeř Dan Slovák. Ale i novačci Sebastián Nagy a Filip Osoba bojovali velmi udatně a skončili na 7. a 8. místě. Ve skupině B skvělý výkon podala Kačka Dvořáková – 2. místo, ale nezklamala ani Ela Vedrová – 8.. Ve stejné kategorií kluků nejlepšího výsledků dosáhl Petr Špringl , kterému se podařilo poprvé v životě závody vyhrat, Ondra Bečička skončil 5.. Mezi nejstaršími holkami jsme měli jednu účastnici, Denisu Babákovou, pro kterou to byly premiérové závody. A v konkurenci 18 závodnic si nevedla vůbec špatně – skončila 10.. Všem děkujeme za účast a doufáme, že těm začínajícím to pomůže při účasti na dalších závodech. Kompletní výsledkové listiny: kluci a holky.