Závody 2. ligy ČHS Brno bouldering

V sobotu dne 15.10.2022 se na stěně Hangár v Brně konaly boulderingové závody 2.ligy ČHS. Těchto závodů se zúčastnilo celkem 177 dětí v kategoriích U08-U18 (A). I přes vysoký počet účastníků závody měly výbornou organizaci a postavené cesty se všem líbily a dětí si výborně zalezly. Náš oddíl měl zde velmi početné zastoupení – 28 závodníků:

  • U08: Langášek Vít, Lounková Míša
  • U10: Belcredi Theodora, Fichtelová Zuzana, Choutka Tomáš, Kankia Mathias, Muric Jan, Muric Jiří
  • U12: Gaudlová Johanka, Huťa Antonín, Choutková Nela, Langášek Vilém, Židlochová Veronika
  • U14: Antonická Soňa, Hamplová Lenka, Kankiová Elen, Mynář Petr, Šalé Rozálie
  • U16 (B): Cikánková Terezie, Plšková Zuzana, Profant Bartoloměj, Provazníková Jitka, Přikrylová Michela, Stříbrná Kateřina
  • U18 (A): Grosmanová Karolína, Sepší Jakub, Špunarová Berta, Vala Jindřich

Tentokráte závody dopadly pro náš oddíl velmi dobře. Už v kategorií „maláčů“ U08 mezi holkami na bednu se dostala Míša Lounková – obsadila 3. místo. Mezi kluky, poprvé závodící, Vítek Langášek byl 9.. V kategorií U10 to bylo trošku horší. Ne že by dětí lezly špatně, ba naopak, ale konkurence zde byla velmi silná a naši zkušenosti teprve sbírají. Mezi holkami na nejlepší umístění dosáhla Thea Belcredi – obsadila 8. místo. Mezi kluky trojice Tomáš Choutka a bratří Muricove zabrali 7. až 9. místa. Nejvíce obsazenou kategorií byla kategorie U12 – závodilo zde celkem 40 dětí. Mezi holkami se vytáhly Nela Choutková a Johanka Gaudlová – obsadily pěkné 7. a 8. místa a mezi stejně starými chlapci Tonda Huťa skončil 11.. I kategorie U14 byla velmi početná – 39 závodníků. Zde jsme slavili veliké úspěchy: zvítězili Lenka Hamplová a Peťa Mynář. Přitom Lenka potřebovala na vylezení 6 závodních cest 10 min a 7 pokusů a Peťa 20 minut a 8 pokusů. Nezklamali ani ostatní: mezi holkami Róza Šalé byla 7. a Soňa Antonická pak 11.. Velká pochvala patří Elence Kankiové – obsadila sice 17. místo, ale její lezecký projev se v posledním období velmi výrazně zlepšil. Mezi kluky velmi dobře zabojoval Vintíř Langášek – na svých prvních bouldrových závodech skončil na výborném 6. místě. V kategorii B mezi holkami byla velmi úspěšná Terka Cikánková, která TOP-em v posledních sekundách závodů si zajistila stříbrné 2. místo, 9. 10. místo patřilo pak Kačce Stříbrné a Zuzce Plškové. Mezi kluky na 10. místě skončil Bart Profant. A konečně v nejstarší kategorií A mezi holkami vyhrála Kája Grosmanová a 5. byla Berta Špunarová. Mezi kluky pak na 3. místě skončil Kuba Sepší a 7. byl Jindra Vala. Kompletní výsledkové listiny: holky, kluci.

Všem děkujeme za velkou snahu a výborné výkony a s některými se určitě potkáme příští víkend na dalších závodech na nové stěně v Kuřimí.

Pár záběrů ze závodů: