Youth Colour Climbing Festival Imst 2019

Ve dnech 1.-2. června se na stěně v Imstu (Rakousko) konaly tradiční závody Youth Colour Climbing Festival. Jsou určeny pro chlapce a dívky dvou věkových kategorií: U12 a U14. Pro každou kategorií je stanoven maximální počet závodníků – 60. Zúčastňují se zástupci zemí celého světa. Tento rok se zde sjeli závodnici z 16 zemí, celkem se jich na startu objevilo 210, z toho 27 z České republiky. Od nás z oddílu to bylo 12 dětí:

U12: Cikánková Terezie, Hamplová Lenka, Cupák Matyáš, Čermák Timotej, Čermák Šimon

U14: Janačík Tadeáš, Jančuš Vilém, Pařilová Valerie, Plchová Magdalena, Raková Daniela, Sepši Jakub, Skoupý Samuel

První den dětí lezly 6 cest, nejlehčí cesta pro mladší měla klasifikaci 6b, pro starší 6c. Úroveň byla velmi vysoká a pouze 20 nejlepších závodníků z každé kategorie postupovalo do nedělního finále. Od nás se to povedlo jedině Šimonovi Čermákovi (postoupil z 14. místa), který pak v nedělním finále skončil na 13 místě.

Jinak mezi nepostupujícími v kategorií U12 mezi holkami Terka skončila na 30. místě a Lenička na 33.. Mezi kluky pak Timo byl 35. a Maty 39.. Mezi staršími holkami (U14) nejblíže k finále měla Valča – byla 25., Majda skončila na 51. místě a Danča na 61.. Mezi kluky nejvýše byl klasifikován Tadeáš37. a hned za nim Vilda38.. Kuba skončil 43. a Samko 50.. Kompletní výsledkové listiny.

I když se naše dětí snažily, na evropskou konkurenci nedosáhli – úroveň tohoto sportu se neustále zvyšuje. Každopádně byla to pro ně výborná zkušenost. Po cestě nazpět valná část naši výpravy si zalezla na nejznámější evropské stěně v Innsbrucku a další den zdolala ferratu vedoucí 550 m vysokou stěnou u jezera Mondsee.