Výsledky závodů v roce 2010

Tendon Cup Morava 2010 (TCM)

Nejšikovnější děti z kroužku se zúčastníly série lezeckých závodů dětí v rámci soutěže Tendon Cup Morava. Na všech závodech byl s dětmi některý z instruktoru a mnohdy i rodiče. Závodnické pole bylo rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku pak na 4 kategorie: D: ročník 2000 a mladší, C: ročník 98-99, B: 96-97 a A: ročník 94-95. Jako obvyklé se v rámci poháru Tendon Cup Morava konalo 5 závodů. V roce 2010 to byli: 06.02. Olomouc, 20.03. Vyškov, 12.06. Orlová, 18.09. Jeseník a seriál uzaviraly 13.11. finálové závody v Lanškrouně. Pro závěrečné bodování bylo nutné, aby se dítě účastnilo alespoň čtyř závodů.

V konečném pořadí chlapců po pětí závodech (konečné pořadí) obsadili naši soutěžící následující místa:

 • kategorie D: Jáchym Cink – 10., Burian Matěj – 18., Burian Vít – 24;
 • kategorie C: Ondra Bína – 7.;
 • kategorie B: Kryštof Minarčík – 6., Vojtěch Kratochvil – 9. a Honza Melnar – 10.;
 • kategorie A: Michal Petřek – 2.., Ondřej Hajn – 4., Kupský Pavel – 6., Vojěch Liška – 13., Daniel Vejmělka – 15..

Děvčatům v konečném pořadí (konečné pořadí) patříly následující místa:

 • kategorie D: Sabina Večeřová – 4., Dominika Davidová – 5., Kateřina Horáková – 7., Kateřina Smetanová – 11., Tina Bartoňková – 14., atd.;
 • kategorie C: Eliška Vlčková – 1., Veronika Šimková – 5., Majda Růžičková – 8., Barbora Zlochová – 10., Barbora Minarčíková – 16.
 • kategorie B: Lucka Urbanová – 2., Eva Praibišová – 4., Natalka Drinková – 5.
 • kategorie A: Gabriela Večeřová – 9.,

Jak si vedli reprezentanti našeho oddílu na závodech Tendon Cupu Morava v letech minulých, to se můžete dočíst v článcích: Závody 2009, Závody 2008 a Závody 2007.

Závody TCM v Lanškrouně – finále Tendon cup 2010

V sobotu 13.11.2008 v Lanškrouně se konaly poslední finálové závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2010 (podivejte se na fotky). S dětmi odjel za instruktory Andrzej. Výborně zorganizovaných závodů se zúčastnil rekordní počet dětí (24) z našeho oddílu:

 • D: Bartoňková Tina, Burian Matěj, Burian Vít, Cink Jáchym, Davidová Dominika, Horáková Kateřina, Pešáková Sára, Strašilová Kateřina, Smetanová Kateřina, Smetanová Michaela, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Minarčíková Barbora, Šimková Veronika, Vlčková Eliška
 • B: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Minarčik Kryštof, Urbanová Lucie
 • A: Hajn Ondřej, Kupský Pavel, Liška Vojtěch, Petřek Michal

Zejména v nejmladší katgorií jsme poslali do boje nové dětí. A jak to dopadlo? Holky, ty byly fakt dobé. V nejmladší D kategorií Sabina byla 3., Dominika 4.. Do finále se dostala ještě Katka Horáková – byla 8., ale ani ostatní rozhodně nezklamaly i když se samozřejmě v některých případech neobešlo bez slziček zklamání. Kategoríí C vyhrala Eliška Vlčkováa na paty jí šlape Veronika Šimková (4.). V kategorií B se na 2. místě umístila Lucka Urbanová a 3. byla Natka Drinková. Mezi kluky to, na rozdíl od roku minulého, bylo špetku horší. Relativně nejúspěšnější byl ve svém 1. závodu Matěj Burian – skončil 11. Na záda mu ovšem dýchali brácha Vítek (13.) a nejmladší z nich Jáchym Cink (12.). V kategorií B jediním zástupcem byl Ondra Bína a už tradičně skončil na prvním nepostupovém do finále místě (celkově byl 7.). V kategorií B jsme měli dva zástupce, oba postoupili do finále – Vojta Kratochvil byl 4., Kryštof Minarčík 5.. Mezi nejstaršími chlapci nechyběly překvapení – postupující z prvního místa naš Michal Petřek ve finále nešťastně uklouzl a skončil až 4. a byl předstížen i svým mladším oddílovým kolegou Pavlem Kupským (3.). Výsledkové listiny: kluci, holky.

2. ročník předvánoční oddílové soutěže O perníkovou chaloupku 2010

V sobotu 06.11.2010 na naší stěně Rajče, za účasti 33 dětí z oddílu, se konaly oddílové závody v lezení na obtížnost. Děti byly rozděleny do 4 skupin dle věku a výkonnosti bez ohledu na pohlaví. V každé kategorií dětí lezly dvě kvalifikační cesty a ty nejlepší pak cestu finálovou. Akce se díky pomoci rodičů po všech stránkách vyvedla. Poděkování patří všem instruktorům kroužku i rodičům, kteří se do akce aktivně zapojili. Jednotlivé kategorie vyhráli: nejmladší – Katka Bartlová, maláčí – Jáchym Cink, prostřední – Sabina Večeřová a nejstarší Michal Petřek…/ výsledky a fotky.

Finále Českého poháru mládeže 2010 – Choceň

V neděli 20. 12. 2009 ve Svitavách se konal poslední závod Českého poháru mládeže 2009. Těchto závodů se v důsledku chřipkové epidemie zúčastnili jen Ondřej Bína a Natalka Drinková. O děti se během závodu staral Mirek Hron. Ondra skončil 9., Natalka byla 4.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Mistrovství České republiky mládeže 2010 – Svitavy

Tento rok se mistroství republiky mládeže v lezení na obtížnost konalo 25.09. ve Svitavách. S našimi dětmi jel tentokráte Mirek a Jana. Málo početnou skupinku naších dětí (a škoda) tvořili:

 • D: Bína Ondřej, Davidová Dominika, Růžičková Magdaléna
 • C: Drinková Natalie, Šimková Veronika, Urbanová Lucie, Vlčková Eliška
 • A: Petřek Michal

I když výprava nebyla velká, dětem nelze upřít velkou snahu a každé z nich dalo do soutěže své maximum. Mezi nejmladšími se do finále podařilo postoupit Majdě Růžičkové (7.). Sympatický výkon podala v katergorií C Veronika Šimková, která skončila ve finále 7. a poprvé porazila své zkušenější oddílové kamarádky. Dětí se zlepšily ve srovnání s výsledky mistrovství republiky v roce 2009. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM v Jeseníku

Dva týdny po závodech Českého poháru se v sobotu 18.09. konaly závody seriálu Tendon cupu v Jeseníku. Pod vedení Andrzeje a Jany se tam vydalo podstatně více dětí (19) nežli do Jičina. Závodů se zúčastnili:

 • D: Bartoňková Tina, Cink Jachým, Davidová Dominika, Smetanová Kateřina, Smetanová Míša, Šimková Pavlina, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Šimková Veronika, Růžičková Magdaléna, Vlčková Eliška, Zlochová Barbora
 • B: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Melnar Jan, Minarčik Kryštof, Urbanová Lucie
 • A: Hajn Ondřej, Petřek Michal

Hlavním problémem závodů se ukázali rozhodčí – některá rozhodnutí byly problematická. Ale i přes to bylo to poměrně úspěšné vystoupení. V nejmladší kategorií D si poprvé na bednu stoupla Dominika Davidová (3.) a Sabina Večeřová (poškozená rozhodčím) skončila 5.. Zbývající holky bojovaly, ale finále to nestačilo. Mezi kluky nejmladšími se do finále probojoval Jáchym Cink (7.) a v kategorií C s bramborovou medaily skončil Ondra Bína (7.). Mezi šesti finalistkami v této kategorií byly 4 naše holky: Eliška Vlčková vyhrala, Veronika Šimková byla 3. a Majda Růžičková a Bára Zlochová byly 5. a 6.. V kategorii B na bednu se vyšplhaly Lucka Urbanová (2.) Natalka Drinková (3.) místo). Ve stejné věkové kategorií se neztratil ani Vojta Kratochvil (3.), Kryštof a Honza skončili na 7.a 8. místě. Mezi nejstaršími kluky vítězství si odnesl Michal Petřek. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2010 – Jičín

Ihned po prázdninách v nedělí 04.09.2010 se v Jičíně uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2010. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Jany 7 dětí z našeho oddílu:

 • D: Bartoňková Tina, Večeřová Sabina
 • C: Drinková Natalie, Urbanová Lucie, Vlčková Eliška
 • B: Večeřová Gabriela
 • A: Petřek Michal

Nebylo to jednoduché, úspěšné byly jen Eliška a Lucka – dostaly se do finále, kde obsadily 3. a 6. místo. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM v Orlové

V sobotu 12.06.2010 se konal další ze série závodů v lezení na obtížnost Tendon Cup Morava 2010 v Orlové. Náš oddíl repezentovali:

 • D: Davidová Dominika, Cink Jáchym, Horáková Kateřina, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Šimková Veronika, Vlčková Eliška
 • B: Minarčik Kryštof, Praibišová Eva, Urbanová Lucie
 • A: Petřek Michal, Večeřová Gabriela

I přes neregulerní prostředí, které zde vytvořili pořadatele a někteří funkcionáří nejmenovaných oddílů, naše skupinka závodníků se uvedla velmi dobrými výsledky – téměř všechny naše dětí se dostaly do finále!!! Nejvíce překvapili nejmladší – Sabina byla 4., Katka 5. a Dominika 7. a náš nejmladší Jáchym (2003) obsadil 7. místo ve svém prvním v životě finále. V kategorií C se dařilo holkám – Eliška byla třetí, Veronika 6.. V kategorii B Eva byla 2., Lucka 4. a Kryštof 5.. V nejstarší věkové kategorií Michal byl 2. a Gabča 4.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2010 – Bystřice nad Pernštejnem

V nedělí 09.05.2010 se v Bystřici nad Pernštejnem uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2010. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Veroniky a Jany 11 dětí z našeho oddílu:

 • D: Bína Ondřej, Růžičková Magdaléna, Večeřová Sabina
 • C: Drinková Natalie, Kratochvil Vojtěch, Melnar Jan, Vlčková Eliška
 • B: Kupský Pavel, Praibišová Eva, Večeřová Gabriela
 • A: Petřek Michal

Závody byly dobře připravené a konkurence závodniků z celé České republiky byla velká. Za úspěch lze považovat probojování se do finále a to dokázali následující zástupci našeho oddílu: Bína Ondřej (konečné umístění – 8), Růžičková Magdaléna (7), Večeřová Sabina (6), Kratochvil Vojtěch (5), Vlčková Eliška (6). Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM ve Vyškově

V sobotu 20.3.2009 se konaly druhé letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2010. Dětem se na místě věnovali: Veronika a Mírek. Účastnily se jich tyto děti:

 • D: Bartoňková Tina, Davidová Dominika, Horáková Kateřina, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Šimková Veronika, Růžičková Magdaléna, Vlčková Eliška, Zlochová Barbora
 • B: Drinková Natalie, Melnar Jan, Minarčik Kryštof, Praibišová Eva
 • A: Hajn Ondřej, Kupský Pavel

Svojí věkovou kategorií (B) vyhrala Eva Praibišová. Lucka byla 3. a Natalka 6.. Na bednu si také stoupla poprvéSabča Večeřová v kategorií D (2. místo), dobré výkony ve stejné skupině podaly i další holky. Ve skupině C Eliška byla 3. a nováček na závodech Veronika Šimková 5.. Klukům se závody moc nevydařily: nejúspěšnější byl v kategorií B Honza Melnar – 4.. Ve stejné kategorií Kryštof Minarčík skončil 7., Ondra Bína ve skupině B byl 9. a Pavel Kupský v Ačku 5.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM v Olomouci

V sobotu 06.02.2010 se konaly první letošní závody v lezení na obtížnost ze série Tendon Cup Morava 2010. S dětmi jeli Hanka a Andrzej. Závodů se zúčastnil rekordní počet dětí (20) z našého oddílu. V jednotlivých věkových kategoriích byli to následující děti:

 • D: Bartoňková Tina, Cink Jachým, Davidová Dominika, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Minarčíková Barbora, Růžičková Magdaléna, Vlčková Eliška, Zlochová Barbora
 • B: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Melnar Jan, Minarčik Kryštof, Praibišová Eva
 • A: Hajn Ondřej, Kupský Pavel, Petřek Michal, Večeřová Gabriela, Vejmělka Daniel

Výsledky nebyly špatné i když někteří mohou být zklamaní. Odrazila se zde účast 6 nových dětí a přestup 7 dalších do vyšší věkové kategorie. Všem ale nelze upřit bojovnost a jsou předpoklady, že příště může být lépe. V nejmladší kategorii se do finále dostali holky: Večeřová Sabina (4), Smetanová Kateřina (7) a Bartoňková Tina (8). V kategorii C holky se neztratily – Vlčková Eliška byla 3. a Růžičková Majda 5.. V kategorii B Eva Praibišová obsadila 4. místo a Natka Drinkováskončila na tradiční pro ní 5. pozici. Mezi kluky ve stejné kategorii se do finále dostali Kryštof Minarčik (3 a Honza Melnar (7). Mezi nejstaršími zvítězil Michal Petřek a Ondra Hajn skončil 6.. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a maximální snahu. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.