Výsledky závodů v roce 2009

Tendon Cup Morava 2009 (TCM)

Nejšikovnější děti z kroužku se účastnily lezeckých závodů dětí v rámci soutěže Tendon Cup Morava. Na závody většinou jezdil s dětmi instruktor a některý z rodičů. Závodnické pole bylo rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku pak na 4 kategorie: D: ročník 99 a mladší, C: ročník 97-98, B: 95-96 a A: ročník 93-94. Každoročně se v rámci poháru Tendon Cup Morava koná 5 závodů. V roce 2009 to byly: 7.3. Olomouc, 21.3. Pustiměř, 14.6. Orlová, 12.9. Prostějov a v listopadu 21.11. Lanškroun. Pro závěrečné bodování bylo nutné, aby se dítě účastnilo alespoň čtyř závodů.

Jak si vedli reprezentanti našeho oddílu na závodech Tendon Cupu Morava v letech minulých, to se můžete dočíst v článcích Závody 2008 a Závody 2007.

Finále Českého poháru mládeže 2009

V neděli 20. 12. 2009 ve Svitavách se konal poslední závod Českého poháru mládeže 2009. Těchto závodů se v důsledku chřipkové epidemie zúčastnili jen Ondřej Bína a Natalka Drinková. O děti se během závodu staral Mirek Hron. Ondra skončil 9., Natalka byla 4.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

1. ročník předvánoční oddílové soutěže O perníkovou chaloupku 2009

V neděli 13.12.2009 se na naší stěně Rajče, za účasti 20 dětí z kroužku, konaly oddílové závody v lezení na obtížnost. Děti byly rozděleny do 3 skupin dle věku a výkonnosti bez ohledu na pohlaví. Schopnosti závodníků jsme podcenili a tak pro získání konečného pořadí musely nejlepší děti lézt až 6 cest. Akce byla pro nás organizátory zkušební – dělali jsme ji poprvé a jsme rádi, že se po všech stránkách vyvedla. Poděkování patří všem instruktorům kroužku i rodičům, kteří se do akce aktivně zapojili. Jednotlivé kategorie vyhráli: nejmladší – Sabina Večeřová, prostřední – Majda Růžičková a nejstarší Gábina Večeřová…/ výsledky a fotky.

Konečné výsledky soutěže Tendon cup 2009

V konečném pořadí chlapců po všech závodech (konečné výsledky) obsadili naši soutěžící následující výborná místa:

 • kategorie A: Michal Petřek – 2. místo,
 • kategorie B: Kryštof Minarčík – 2. místo,
 • kategorie C: Honza Melnar – 2. místo, Vojta Kratochvíl – 6. místo,
 • kategorie D: Ondra Bína – 2. místo, Míša Melnar – 10. místo.

Mezi děvčaty v konečném pořadí (konečné výsledky) patří k nejlepším:

 • kategorie B: Eva Praibišová – 1. místo, Gabriela Večeřová – 4. místo
 • kategorie C: Lucka Urbanová – 1. místo, Eliška Vlčková – 5. místo, Natalka Drinková – 6. místo
 • kategorie D: Majda Růžičková – 7. místo, Sabina Večeřová – 10. místo

Závody v Lanškrouně – finále Tendon cup 2009

V sobotu 21.11.2008 v Lanškrouně se konaly poslední závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2009 (podivejte se na fotky). S dětmi odjeli za instruktory Hanka a Andrzej. Výborně zorganizovaných závodů se zúčastnily následující děti:

 • D: Bartoňková Tina, Bína Ondřej, Horáková Kateřina, Minarčíková Barbora, Nováková Adéla, Růžičková Magdaléna, Večeřová Sabina
 • C: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Melnar Jan, Urbanová Lucie, Vlčková Eliška
 • B: Minarčik Kryštof, Praibišová Eva, Večeřová Gabriela
 • A: Petřek Michal

Byl to po všech strankách velmi dobře zorganizovaný a pro náš oddíl úspěšný závod. Výborně se činili kluci – všichni postoupili do finále. V něm Ondra Bína skončil ve své kategorii na 3. místě. Ve starší kategorii (C) Vojta skončil 4., Honza 7.V kategorii B získal 2. místo Kryštof a mezi nejstaršími zvítězil Michal. Ani holky se nemusí stydět za své výkony: ve velmi silně obsazené kategorii nejmladších děvčat Majda skončila 6., v kategorii C Lucka byla 2., Eliška 4. a Natalka skončila tradičně pro sebe 5.. V kategorii B zvítězila Eva, Gábina získala 6. místo. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Mistrovství České republiky mládeže 2009 – Choceň

Poprvé se členové našého oddílu zúčastnili vrcholného závodu v Česku. Závody se konaly v sobotu 10.10.2009. Byly výborně zorganizované. S našimi dětmi jel tentokráte Andrzej. Málo početnou skupinku (a škoda) tvořili:

 • D: Bína Ondřej, Růžičková Magdaléna
 • C: Melnar Jan, Praibišová Eva
 • B: Petřek Michal

Děti jely nasbírat zkušenosti na závodech vysoké úrovně a nevedly si vůbec špatně (viz fotky). Rozhodně jim nelze upřít velkou snahu a každé z nich dalo do soutěže své maximum. Mladší: Majda, Ondra a Honza při troše štěstí a hlavně vyrovnanějším výkonům v obou kolech, mohli postoupit do finále. Starší – Eva a Michal, tam sice postoupili z medailových pozic, ale finálovou cestu ani jeden nezvládli (tréma je velká věc), a tak skončili na 8. resp. 6. místě závodního pole. Hlavním výsledkem této akce bylo pro děti poznání, kolik jim ještě zbývá k lezecké špičce v Česku. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody v Prostějově

První závody po prázdninách se konaly v sobotu 12.09. v Prostějově. O závodníky se starala Veronika a její team: Martinka, Matěj a Nika. Za náš oddíl se závodů účastnili:

 • D: Bína Ondřej, Růžičková Magdaléna, Večeřová Sabina
 • C: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Melnar Jan, Urbanová Lucie, Vlčková Eliška
 • B: Minarčík Kryštof, Praibišová Eva, Večeřová Gabriela
 • A: Petřek Michal

Sice naši svěřenci, až na vyjímky, o prázdninách moc netrénovali, ale nakonec výsledky byly víc než dobré. Největším překvapením bylo 2. místo Ondry Bíny v nejmladší kategorii. Na bednu v kategorii B se konečně vyšplhala Gaba Večeřová (3. místo). První místo zde patřilo (už téměř tradičně) Evě. Mezi kluky v této věkové skupině bodoval Kryštof – byl třetí. Na první místo v kategorii C se dostala Lucka, Eliška byla 3. a Natka 5., z kluků Vojta byl pátý a Honza třetí. Mezi nejstaršími kluky skončil Michal také na třetím místě. Závod se moc nevydařil nejmladším holkám: Majda byla osmá, Saba devátá.Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody v Orlové

V neděli 14.06.2009 se konal další ze série závodů v lezení na obtížnost Tendon Cup Morava 2009 v Orlové. Náš oddíl repezentovali:

 • D: Bína Ondřej, Melnar Michal, Minarčíková Barbora, Růžičková Magdaléna, Večeřová Sabina
 • C: Drinková Natalie, Kratochvil Vojtěch, Melnar Jan, Vlčková Eliška
 • B: Minarčik Kryštof, Praibišová Eva, Večeřová Gabriela

Naše skupinka závodníků se uvedla velmi dobrými výsledky, přestože se závodu kvůli nemoci nezúčastnili naši dva velcí favorité – Lucka a Michal. Naše děti zcela ovládly věkovou kategorii B – 1. místo vybojovali jak Kryštof, tak i Eva, Gabča byla čtvrtá.. V kategorii C Eliška byla 3. a Natka 5., závod se tentokrát moc nevydařil klukům. V nejmladší skupině Michal byl 4. a Ondra 7., mezi holkami Majda byla 5. a Sabča 6.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody v Pustiměři

V sobotu 21.3.2009 se konaly druhé letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2009. Dětem se na místě věnovali: Veronika a Andrzej. Účastnily se jich tyto děti:

 • D: Bartlová Kateřina, Dvořáková Nikola, Minarčíková Barbora, Nováková Adéla, Růžičková Magdaléna, Urbanová Sara, Večeřová Sabina, Zlochová Barbora
 • C: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Melnar Jan, Urbanová Lucie
 • B: Minarčik Kryštof, Praibišová Eva, Večeřová Gabriela
 • A: Petřek Michal

Na bednu si stoupli Lucka Urbanová a Honza Melnar v kategorií B (oba 2. místo), výborný výkon ve stejné skupině podala Natálka Drinková – 5. místo. Výborně si vedli také naší zástupci v kategorií B: Eva Praibišová byla 2., Gábina Večeřová 5. a Kryštof Minarčík 4., podobně jako Michal Petřek mezi nejstaršími kluky. Nejmladší holky pořád sbírají zkušenosti a v převislé stěně se jim moc nevedlo. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody v Olomouci

V sobotu 7.3.2009 se konaly první letošní závody v lezení na obtížnost ze série Tendon Cup Morava 2009. S dětmi jela Hanka. Závodů se zúčastnil rekordní počet dětí z našého oddílu. V jednotlivých věkových kategoriích byli to následující děti:

 • D: Bína Ondřej, Bártlová Kateřina, Dvořáková Nikola, Melnar Michal, Minarčíková Barbora, Mitáčková Magdaléna, Nováková Adéla, Růžičková Magdaléna, Večeřová Sabina, Zlochová Barbora
 • C: Drinková Natálie, Kratochvil Vojtěch, Melnar Jan, Urbanová Lucie, Vlčková Eliška
 • B: Minarčik Kryštof, Praibišová Eva, Večeřová Gabriela
 • A: Petřek Michal

Výsledky předčily očekávání. V nejmladší kategorii se do finále dostali kluci: Michal Melnar (5) a Ondra Bína (6) a holky: Bára Zlochová (7-8), Bára Minarčíková a Majda Růžičková (9-10). V kategorii C řádili kluci – Jan Melnar byl 1. a Vojta Kratochvil 2.. Neztratily se ani holky – Lucka Urbanová byla 2. a Eliška Vlčková 4.. V kategorii B Eva Praibišová zvítězilamezi holkami a do finále se dostal i Kryštof Minarčik (6). Mezi nejstaršími na 2. místě skončil Michal Petřek. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a maximální snahu. O děti na závodech se starala Veronika. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.