Výsledky Tendon Cup Morava 2011 (TCM)

Závodnické pole v TCM je rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku pak na 4 kategorie: D: ročník 2001 a mladší, C: ročník 1999-2000, B: 1997-1998 a A: ročník 1995-1996. Jako obvyklé se v rámci TCM konalo 5 závodů. V roce 2011 to byli:12.02. Olomouc, 26.03. Vyškov, 11.06. Orlová, po prázdninách 01.10. Prostějov a seriál uzavřely 19.11. finálové závody v Lanškrouně. Pro závěrečné bodování bylo vhodné, aby se dítě účastnilo alespoň čtyř závodů. Všichni zájemci o účast v této soutěží by se měli seznamit s rady pro účastniky závodů a jejich rodiče.

V konečném pořadí chlapců po pětí závodech naši soutěžící obsadili následující místa (viz konečné pořadí):

 • kategorie D: Jáchym Cink – 2., Fabiánek Vojtěch – 18.;
 • kategorie C: Ondra Bína – 2.;
 • kategorie B: Vojtěch Kratochvil – 9.;
 • kategorie A: Kryštof Minarčík – 4., Kupský Pavel – 5., Vojtěch Liška – 17.

Děvčatům patří následující místa (viz konečné pořadí):

 • kategorie D: Kateřina Horáková – 4., Karolína Strašilová – 9.. Míša Smetanová – 12., atd.;
 • kategorie C: Dominika Davidová – 3., Majda Růžičková – 5., Pavlina Šimková – 6., atd.;
 • kategorie B: Veronika Šimková – 2., Eliška Vlčková – 7., Lucka Urbanová – 9., Natalka Drinková – 12.;
 • kategorie A: Gabriela Večeřová – 3..

Jak si vedli reprezentanti našeho oddílu na závodech Tendon Cupu Morava v letech minulých, to se můžete dočíst v článcích: Závody 2010, Závody 2009, Závody 2008 a Závody 2007.

Závody TCM v Lanškrouně – finále Tendon cup 2011

V sobotu 19.11.2008 v Lanškrouně se konaly poslední finálové závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2011. S dětmi odjel za instruktory Andrzej. Výborně zorganizovaných závodů se zúčastnil 19 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Fabiánek Vojtěch, Horáková Kateřina, Hyanek Vojtěch, Jančušová Vendula, Juda David, Sirůčková Tereza, Smetanová Kateřina, Smetanová Michaela, Strašilová Kateřina
 • C: Bartoňková Tina, Bína Ondřej, Davidová Dominika, Minarčíková Barbora, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika , Urbanová Lucie
 • A: Kupský Pavel, Minarčik Kryštof

Zejména v nejmladší katgorií jsme poslali do boje nové dětí. A jak to dopadlo? V nejmladší D kategorií Katka Horáková byla 6. (když do finále šla z 1. místa) a Kája Strašilová skončila 9.. Zbývající holky ještě musí posbírat trochu více zkušenosti. V kategoríí C Dominika Davidová byla 2., stejně tak Sabina Večeřová (ale ta závodila mimo soutěž) a na paty jím šlapalyTína Batoňková 7. a Bára Minarčíková 6.. V kategorií B zvítězila po výborném výkonu Veronika Šimková. Mezi kluky to také nebylo špatné. V kategorií D sice náš favorit Jáchym Cink skončil „až“ na krásném 4. místě, ale ve svém 1. závodu se dostal do finále a bodoval na8. místě Vojta Fabiánek. V kategorií C jediním zástupcem byl na 3. místě Ondra Bína V kategorií B jsme zástupce neměli a mezi nejstaršími chlapci ve finále nechyběli oba naší zástupci: Pavel Kupský byl 5., Kryštof Minarčík 6.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM v Prostějově

V sobotu 01.10.2011 se konaly čtvrté letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2011. Dětem se na místě věnoval Andrzej. Účastnily se jich tyto děti (celkem 17):

 • D: Cink Jáchym, Horáková Barbora, Horáková Kateřina, Jančušová Vendula, Pešáková Sára, Strašilová Karolina
 • C: Bína Ondřej, Bartoňková Tína, Davidová Dominika, Farník Petr, Minarčíková Barbora, Růžičková Magdaléna, Šimková Pavlina, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika
 • A: Kupský Pavel, Minarčik Kryštof

Týden po závodech Českého poháru v Brně se konaly další závody ze seriálu Tendon cup. Vzhledem k prodloženému víkendu se jich zúčastnilo méně závodniků, celkem 72. V nejmladší kategorií (D) skončla Katka Horáková 6. a Vendula Jančušová 8.. Mezi kluky špičkové vystoupení předvedl Jáchym Cink – vyhral a porazil všechny soupeře, se kterými ještě na jaře prohrával. V kategorií C 2. byla Dominika Davidová, Majda Růžičková pak 3. a Pavlina Šimková 5.. Sabina Večeřová po třech úspěších v Českém poháru startovala mimo soutěž a byla celkově 2.. Výborný výkon ve stejné věkové skupině podal i Ondra Bína – 2.. Skvělý výkon ve skupině B podala Veronika Šimková – skončila 2.. V nejstarší kategorií Pavel Kupský skončil 3. a Kryštof Minarčík 5.. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM v Orlové

V sobotu 11.06.2010 se konal další ze série závodů v lezení na obtížnost Tendon Cup Morava 2011 v Orlové. Náš oddíl repezentovali:

 • D: Cink Jáchym, Horáková Kateřina, Pešáková Sára, Strašilová Karolina, Smetanová Michaela
 • C: Bína Ondřej, Smetanová Kateřina

Bohužel závody se konaly ve stejném termínu, co závody YCCF v Imstu (A) a tak naše účast nebyla nijak oslňující, ale výsledky byly vcelku dobré. V nejmladší věkové kategoriií výborně si vedli Jáchym a Karolína – skončili na 3. místě, Katka byla 5.. V kategorií C překvapil Ondra – zvítězil. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM ve Vyškově

V sobotu 26.3.2011 se konaly druhé letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup Morava 2011. Dětem se na místě věnovali: Jana, Ivoš a Andrzej. Účastnily se jich tyto děti (celkem 23):

 • D: Bartlová Kateřina, Horáková Kateřina, Jančušová Vendula, Mašková Natálie, Sedláčková Kamila, Strašilová Karolina, Smetanová Michaela
 • C: Bína Ondřej, Bartoňková Tína, Davidová Dominika, Minačíková Barbora, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina, Šimková Pavlina, Večeřová Sabina
 • B: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Šimková Veronika, Vlčková Eliška, Urbanová Lucie
 • A: Kupský Pavel, Minarčik Kryštof a mimo soutěž Michal Petřek

Byly to zajimavé závody – výsledky sice o něco horší než v Olomouci, ale zejména ty nejmladší holky dostaly velkou lekci a snad už ví, co jim chybí. V nejmladší kategorií (D) skončla Katka Horáková 5. a Katka Bártlová 8.. V kategorií C překvapivě 2. byla Dominika Davidová, Majda Růžičková pak 5. a Sabča Večeřová 10.. Dobré výkon ve stejné věkové skupině podal i Ondra Bína – 5.. Velmi zajimavé věci se děly mezi holkami ve skupině B. Skvělý výkon zde podala Veronika Šimková – skončila 2. a nebýt technické chyby šla by do superfinále o 1.místo. Ale i další holky byly na tom dobře: Eliška Vlčková byla 3. Lucka Urbanová 5. a Natka Drinková 7.. Mezi kluky ve stejné kategorií umístil na 5. místě Vojta Kratochvil. V nejstarší kategorií Kryštof Minarčík skončil 3. a Pavel Kupský 5.. Mezi holkami vyhrala Gabča Večeřová. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TCM v Olomouci

V sobotu 12.02.2010 se konaly první letošní závody v lezení na obtížnost ze série Tendon Cup Morava 2011. S dětmi jeli Veronika a Andrzej. Závodů se zúčastnil, s ohledem na probíhající chřipky a lyžářské výjezdy, celkem velký počet dětí (17) z našého oddílu. V jednotlivých věkových kategoriích byli to následující děti:

 • D: Cink Jachým, Horáková Kateřina, Jančušová Vendula, Smetanová Michaela
 • C: Bína Ondřej, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina, Šimková Pavlina, Večeřová Sabina
 • B: Drinková Natalie, Kratochvíl Vojtěch, Šimková Veronika, Vlčková Eliška, Urbanová Lucie
 • A: Kupský Pavel, Liška Vojtěch, Minarčik Kryštof

Dopadlo to velmi dobře a mohlo ještě líp (podivejte se na fotky). Nikomu ale nelze upřit bojovnost a jsou předpoklady, že příště může být ještě lepší. Nejmladší kategorii holek vyhrala Horáková Kateřina a Smetanová Michaela byla (7). V kategorii C holky se neztratily – Večeřová Sabina byla 2. a Šimková Pavlina 4.. V kategorii B Vlčová Eliška obsadila 3. místo, Urbanová Lucka a Šimková Veronika skončily zároveň na 4. místě a Natka Drinková skončila 7. pozici. Mezi kluky ve nejmladší kategorií se do finále dostal Jáchym Cink (6). V kategorii B Ondra Bína byl 4.. Kategorií B vyhral náš Vojta Kratochvil a mezi nejstaršími Minarčík Kryštof skončil 5.. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a maximální snahu. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.