Výsledky Tendon Cup 2013 (TC)

Tendon cup je >soutěží určenou začínajícím a středně pokročilým lezcům. V roce 2013 Tendon cup bylo na programu celkem 6 závodů: 3 v Čechách a 3 na Moravě. Pro závěrečné bodování se započítávali čtyří nejlepší výsledky. Všichni zájemci o účast v této soutěží by se měli seznamit s rady pro účastniky závodů a jejich rodiče. V roce 2013 závodnické pole v TC bylo rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku na 4 kategorie:

 • B: 14 – 16 let (1997 – 1999)
 • C: 12 – 13 let (2000 – 2001)
 • D: 10 – 11 let (2002 – 2003)
 • E (mini): 9 a méně let (2004 a mladší)

Mezi chlapci si pozornost zaslouží zejména výkony Matěje Buriana. V kategorií C vyhral všechny 3 závody, kterých se zúčastnil a skončil celkově na 2. místě. Na stejném skončil v kategorií B také Ondřej Bína. V konečném pořadí po šestí závodech se naší soutěžící vedli následovně:

 • kategorie E: Martín Pešák – 8., Vilém Jančuš – 11., atd.;
 • kategorie D: Petr Špringl – 6., Vojtěch Hyánek – 9.;
 • kategorie C: Matěj Burian – 2., Vojtěch Fabiánek – 13.;
 • kategorie B: Ondra Bína – 2., atd.;

Mezi děvčaty největší sílu máme v kategoriích D a C, ale i další holky se rozhodně neztrácí. Děvčatům patří následující místa (viz konečného pořadí):

 • kategorie E: Lenka Toužínová – 5., Kristýnka Fabiánková – 19., atd.;
 • kategorie D: Eliška Hobzová – 1., Míša Smetanová – 2., Katka Dvořáková – 3., Terka Širůčková – 5., atd.;
 • kategorie C: Jana Ondřejová – 2., Katka Smetanová – 5. Klára Müllerová – 7., atd.;
 • kategorie B: Veronika Šimková – 12., Kristýna Červínková – 16., atd..

Závody TC ve Vyškově

V sobotu 07.12.2013 se konaly poslední letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2013. Zúčastnilo se jich celkem 146 dětí. Atmosféra byla výborná a závody byly poměrně dobře zorganizované. Cesty byly postavené velice dobře a jediný problém byla nemožnost současného lezení cest pro nejpočetnější kategorie E a D a tím i značné prodloužení doby trvání závodů. Naším dětem v počtu 26 se na místě věnovali Simona a Andrzej. Závodů se zúčastnily tyto děti:

 • E: Fabiánková Kristýna, Gruber Lukáš, Jančuš Vilém, Lukavský Vojtěch, Nastoupilová Aneta, Pešák Martin, Toužínová Lenka, Vaverková Adéla
 • D: Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Hyánek Vojtěch, Pešáková Sára, Prokešová Simona, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza, Skoupý Jakub (MS), Špringl Petr
 • C: Fabiánek Vojtěch, Koryčanská Rebeka, Müllerová Klára, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Vymlátilová Natálie
 • B: Bína Ondřej, Šimková Veronika

Některé další dětí byly bohužel nemocné anebo si nepřipravily potvrzení o zdravotním stavu. Pro 3 ze zúčastněných to byly 1. závody. Některé z nich byly úspěšné, ostatní zjistily, že jim ještě něco málo chybí a musí trochu více trénovat. Každopádně na závodění nikdo nezanevřel. Mezi nejmladšími kluky do finále nepostoupil nikdo z nich. Nejlepší se ukázal nováček v naší sestavě Lukáš Gruber (12.). Z nejmladších holek se do finále probojovala pouze Lenka Toužínová – skončila na bedně 3., ale další tři lezly velmi pěkně a určitě cestu do finále a na bednu si ještě najdou. Kategorií D kluků vyhral Kuba Skoupý, ale závodil mimo soutěž. Petr Špringl a Vojta Hyánek skončili tentokráte mimo finále. Zato ve stejné kategorií holek jsme měli zastoupení 7 závodnic. Byl to vlastně souboj Rocky Monkeys se zbytkem republiky. Holky si vedli na skvěle. Do finále jich postoupilo 5. Tam na 1. místě skončila lezoucí svojí 1. sezónu Eliška Hobzová a hned za ní na 2. místě byla Míša Smetanová, na 3. Terka Širůčková a na 4. Katka Dvořáková. V kategorií C do finále postoupilo všech 5 holek. Poprvé v životě si stoupla na nejvyšší stupínek Jana Ondřejová a 3. byla Katka Smetanová. V kategorií B jsme měli celkem 2 zástupce. Mezi kluky Ondra Bína se umístil na 4. místě a Verča Šimková soupeření holek bezpečně vyhrala. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Trutnově

Míša a Eliška na bedně v Trutnově - TC 2013

V sobotu 09.11.2012 se konaly páté letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2013. Vedoucí výpravy byla Monika Smetanová. Účastnily se jich následující děti:

 • E: Toužínová Lenka
 • D: Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Smetanová Michaela, Strašilová Karolina, Širůčková Tereza, Špringl Petr
 • C: Fabiánek Vojtěch, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina
 • B: Bína Ondřej

Velká vzdálenost způsobila, že se jich zúčastnilo méně naších závodniků, celkem 12 (mezi 134 účastníky). Velkým úspěchem v této nabité konkurenci bylo, že všichni naši zástupci, až na Kačku Smetanovou, se dostali do finále. V nejmladší kategorií (E) holek dobře zabojoval naše nejmladší Lenka a nakonec skončila 7. V kategorií D holek to byla smršť Rocky Monkeys – z osmi finálistek 5 bylo od nás z oddílu. Téměř bratrovražedný souboj vyhrala lezoucí v poslední době ve výborné formě Míša Smetanová, 2. byla Eliška Hobzová. Mimo bednu skončily Kačka Dvořáková – 4., Terka Širůčková – 5. a Kája Strašilová – 8.. V kategorií C holek i nadále čekáme na vítězství Jany Ondřejové – lezla výborně, ale stačilo to na 2. místo. Velmi pěkný výkon podala Klárka Müllerová, která se rovněž pomalu dotahuje na špičku závodnického pole v této kategorií – tentokráte skončila na 5. místě. Katka Smetanová skončila za bránami finále na 9. místě. Mezi kluky v kategorií C Peťa Špringl skončil na 8. místě a v kategorií B Vojta Fabiánek také na 8. místě. Nejlepší výsledek mezi kluky dosáhl v kategorií B Ondra bína – skončil na bedně na 2. místě. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Újezdu nad Lesy

V sobotu 05.10.2013 se na stěně Újezdu nad Lesy u Prahy konaly čtvrté letošní závody ze série závodů v lezení na obtížnost Tendon Cup 2013. Dětem se na místě věnoval Ivoš. Účastnily se jich tyto děti (celkem 21):

 • E: Fabiánková Kristýna, Pešák Martin, Slovák Daniel, Toužínová Lenka
 • D: Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Hyánek Vojtěch, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Strašilová Karolina, Širůčková Tereza, Špringl Petr, Veselá Natálie
 • C: Borková Barbora, Fabiánek Vojtěch, Koryčanská Rebeka, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina (MS), Vymlátilová Natálie
 • B: Bína Ondřej

Mezi asi 110 zúčastněnými dětmi se ty naše rozhodně neztratily. Až na vyjímky se umístily v horní polovině startovního pole. Naší nejmladší závodnici v kategorií E postoupili do finále všichni, až na maličkou Kristýnku (ale ona jim to příští rok, až trochu povyroste, ukáže). Ve finále na bednu nedosáhli, ale co nebylo teď může být příště. Dan Slovák skončil 5., Martín Pešák – 6. a Lenka Toužínová byla 10..V kategorií D mezi holkami tam je naše velká síla. Tentokráte vyhrala Míša Smetanová, 4. byla Terka Širůčková a 5. Eliška Hobzová. Do finále ještě postoupia Kája Strašilová. Mezi kluky Vojta Hyánek byl 7., a Peťovi Špringlovi závod se vůbec nepodařil a skončl až 12.. V kategoríí C holek nejlepší byla, startující mimo soutěž, Sabina Večeřová. Mezi klasifikovanými pak Jana Ondřejová obsadila tradičně 2. místo a do finále se ještě dostaly: Katka Smetanová – 4., Natka Vymlátilová – 7. a Klárka Müllerová – 8.. Mezi kluky statečně bojoval Vojta Fabiánek, který ve finále skončil na 8. místě. V kategorií B jediným naším zástupcem byl Ondra Bína – vybojoval pěkné 3. místo. Všem zúčastněným děkujeme za prokázanou bojovnost. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Orlové

V sobotu 25.05.2013 se konaly třetí letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2013. Dětem se na místě věnovali Simona a Ivoš. Závodů se celkem zúčastnilo 114 děti, z toho od nás z oddílu 23:

 • E: Fabiánková Kristýna, Jančuš Vilém, Pešák Martin, Toužínová Lenka
 • D: Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Hyánek Vojtěch, Jančušová Vendula, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza, Špringl Petr, Veselá Natálie
 • C: Burian Matěj, Fabiánek Vojtěch, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina (MS), Vymlátilová Natálie
 • B: Bína Ondřej, Oppeltová Kateřina, Červínková Kristýna

Týden po závodech v Imstu a ve Stříbře se konaly další závody ze seriálu Tendon cup. Vzhledem k velké vzdálenosti pro účastníky z Čech soutěžily hlavně dětí z Moravy. Naší zástupci se předvedli ve velmi dobré formě. V nejmladší kategorií (E) Lenka Toužínová skončila tradičně 4. a nadšení přihlížejícího publika vzbudila velmi bojovném výkonem naše nejmladší a nejmenší závodnice Kristýnka Fabiánková. Mezi kluky Martín Pešák skončil 8. a Vilém Jačuš 5.. V kategorií D holek to byla úplná smršť Rocky Monkeys. Do finále postoupilo šest naších závodnic a na bednu nakonec vystoupily: 3. Míša Smetanová, 2. Natka Veselá a 1. Eliška Hobzová. Konečně se některé z našich závodnic podařilo vyhrát. V této kategorií máme nyní 8 dobrých závodnic (na startu chyběla Kája Strašilová – po cestě se jim poruchalo auto) a každá z nich může kdykoliv vyhrát. Horší je to mezi kluky: naší dva nejlepší (Jáchym a Kuba) se účastní závodů Českého poháru a další dva ještě pořád závodnicky rostou a jejích výsledky se postupně zlepšují. V tomto závodě Vojta Hyánek skončil 5. a Petr Špringl 4.. V kategorii C dobré vystoupení předvedly všechny zúčastněné holky. Všechny postoupily do finále, kde nakonec Jana Ondřejová skončila 2., Sabina Večeřová (MS, 3.), Katka Smetanová 5. Natka Vymlátilová 7. a Klárka Müllerová pak 9.. Mezi kluky stálici je Matěj Burián – jako vždy 1.. Vojta Fabiánek po přechodu do starší kategorie se zatím hledá. V kategorií B mezi holkami bojovaly naše nové oddílové přírůstky: Katka a Kristýna. Lépe se dařilo Katce – postoupila do finále, kde obsadila 5. místo. Náš jediný zástupce mezi kluky Ondra Bína se stále zlepšuje – tentokráte skončil na 2. místě. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Sobotce

V sobotu 06.04.2012 se konaly druhé letošní závody v lezení na obtížnost ze série Tendon Cup 2012. Dětem se na místě věnoval Andrzej. Účastnily se jich tyto děti z našeho oddílu (celkem 20):

 • E: Fabiánková Kristýna, Pešák Martin, Toužínová Lenka
 • D: Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Jančušová Vendula, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza, Veselá Natálie
 • C: Borková Barbora, Burian Matěj, Fabiánek Vojtěch, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina (MS)
 • B: Bína Ondřej, Růžičková Magdaléna (MS), Červínková Kristýna

Závodu se celkem zúčastnilo cca 170 dětí a vybojovat účast ve finále znamenalo úspěch. Naše nadočekávání početná výprava dopadla velmi dobře, ale samozřejmě mohlo být ještě líp. Všechny dětí bojovaly velmi statečně. Ne vždy to vyšlo a největší smolaři závodu byli naší nejmenší: Kristýnka Fabiánková a Martín Pešák, kteří poměrně nízko nad zemí, vzhledem ke svým tělesným rozměrům, nebyli schopní dosáhnout na další chyt. Ale i oni v budoucnu vyrostou. Největší překvapení: Barča Borková (sice se neumístila, ale podal velmi dobrý výkon) a Petr Špringl.

A jak to tedy dopadlo? V nejmladší kategorii na svém prvním Tendonu ve velké konkurenci se na výborném 4. místě umístila Lenka Toužínová. Silně obsazenou jsme měli kategorií D holek. Ze 7 naších zástupkyň se 4 dostali do finále. Zabojovaly pěkně, ale pořád 1. místo z toho nebylo i když na to rozhodně mají. Ve finále nejúspěšnější byla Katka Dvořáková – 2.. Míša Smetanová skončila 4., Eliška Hobzová 6. a Terka Širůčková 7.. Ve stejné kategorií kluků překvapil Petr Špringl a mezi 20 konkurenty skončil 3.. V kategorii C holky se neztratily – závodicí mimo soutěž Sabča Večeřová byla nejlepší a Jana Ondřejová skončila 3. Ve finále se také předvedly Kačka Smetanová – 6. a Klárka Müllerová – 8.. Mezi kluky ve stejné kategorií vyhrál náš zástupce – Matěj Burian. V kategorií B mezi holkami do finále postoupila závodicí mimo soutěž Majda Růžičková – skončila 8.. Mezi kluky se pochlapil Ondra Bína – 3. místo. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a maximální snahu. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky

Závody TC v Olomouci

V sobotu 02.02.2013 se konaly první letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2013. Zúčastnilo se jich celkem 129 dětí. Atmosféra byla, jako vždy v Olomouci, výborná a závody byly dobře zorganizované. Jejích stinnou stránkou byly špatně postavené některé cesty pro kategorie C a B – díky sílovým bouldrovým krokům ihned na začátku cest, mnoho dětí skončilo své závodění 1 – 2m nad zemí. Naším dětem v rekordním počtu (celkem 29) se na místě věnovali: Simona, Lucka, Ivoš a Andrzej. Zúčastnili se:

 • E: Fabiánková Kristýna, Jančuš Vilém, Martínková Jana, Nastoupilová Aneta, Pešák Martin, Slovák Daniel, Tichý Matěj
 • D: Dobiášová Nela, Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Hyánek Vojtěch, Jančušová Vendula, Pešáková Sára, Prokešová Simona, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza, Špringl Petr, Veselá Natálie
 • C: Burian Matěj, Davidová Dominika, Fabiánek Vojtěch, Müllerová Klára, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina
 • B: Bína Ondřej, Červínková Kristýna, Oppltová Kateřina, Popelka Vojtěch

Některé další dětí byly bohužel nemocné. Pro 11 ze zúčastněných to byly 1. závody. Některé z nich byly úspěšné, ostatní zjistily, že jim ještě něco málo chybí a musí trochu více trénovat. Každopádně na závodění nikdo nezanevřel, tím spiš, že nejvíce nováčku bylo v nejmladší kategorií a jejích vystoupení, i přesto, že se nedostali na bednu, rozhodně nebylo zklamáním. Mezi kluky do finále postoupili Slovák Daniel (7.), Jančuš Vilém (5.) a Pešák Martin (4.). Holky se do finále nedostaly, ale všechny tři lezly velmi pěkně a určitě cestu do finále a na bednu si ještě najdou. V kategorií D kluci překvapili a oba se dostali do finále. Petr Špringl skončil 5. a Vojta Hyánek 9.. V kategorií holek jsme měli zastoupení 10 závodnic. Byl to vlastně souboj Rocky Monkeys se zbytkem republiky. Holky si vedli na výbornou. Sice nevyhrali, ale do finále jich postoupilo 7. Tam na 2. místě skončila velmi překvapivě lezoucí svojí 1. sezónu Eliška Hobzová a hned za ní na 3. místě byla Katka Dvořáková. V kategorií C mezi kluky neměl žádnou konkurenci Matěj Burian a i výsledky holek byly výborné. Jana Ondřejová lezla velmi pěkně a obsadila 2. místo. Další také postoupily do finále: Dominika byla 5., Katka 6. a Klárka 7.. V kategorií B jsme měli celkem 4 zástupce, z toho 3 byli nováčci. Hlavnímu tahounovi a favoritovi této kategorie Ondrovi Bínovise, po týdenním pobytu na lyžích a přestupu o kategorií výš, závod vůbec nevyvedl a skončil ve finále 9. Do finále také postoupila ve svém 1. závodě Kristýna Červinková a skončila 8.. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.