Výsledky Tendon Cup 2012 (TC)

V roce 2012 Tendon cup byl sjednocen do jediné celostátní soutěže – regionální Tendon cup a měl na programu 3 závody v Čechách a 3 na Moravě. Pro závěrečné bodování se započítávalí čtyří nejlepší výsledky. Závodnické pole v TC bylo rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku na 4 kategorie:

 • B: 14 – 16 let (1996 – 1998)
 • C: 12 – 13 let (1999 – 2000)
 • D: 10 – 11 let (2001 – 2002)
 • E (mini): 9 a méně let (2003 a mladší)

Mezi chlapci si pozornost zaslouží zejména výkony Kuby Skoupého a Vojty Fabiánka v kategorií D. Potenciál má také Matěj Burian – zúčastnil se jediných závodů a ty vyhral. V konečném pořadí po šestí závodech se naší soutěžící umístili následovně:

 • kategorie E: Vilém Jančuš – 9., Martín Pešák – 10.;
 • kategorie D: Jakub Skoupý – 1., Fabiánek Vojtěch – 9., atd.;
 • kategorie C: Matěj Burian – 12.;
 • kategorie B: Kryštof Minarčík – 15., Jan Pávek – 20., atd.;

Mezi děvčaty během posledního roku největší pokrok udělaly nejmenší holky, ale i další se rozhodně neztratily. Děvčatům patří následující místa (viz konečné pořadí):

 • kategorie E: Terka Širůčková – 5., Míša Smetanová – 7., Sára Pešáková – 8., Katka Dvořáková – 9., atd.;
 • kategorie D: Natalie Mašková – 5., Karolína Strašilová – 8. Vendula Jančušová – 9., atd.;
 • kategorie C: Majda Růžičková – 2., Jana Ondřejová – 4., Katka Smetanová – 8., atd.;
 

Závěrečné závody TC v Trutnově

V sobotu 17.11.2012 se konaly finálové šesté letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2012. Dětem se na místě věnoval Andrzej a Ivoš. Účastnily se jich následující děti (celkem 12):

 • E: Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Pešák Martin, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • D: Fabiánek Vojtěch, Skoupý Jakub, Mašková Natálie, Strašilová Karolína
 • C: Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina

Velká vzdálenost způsobila, že se jich zúčastnilo méně naších závodniků, celkem 12 (mezi 112 účastníky). V nejmladší kategorií (E) holky zabojovaly. Katka Dvořáková se konečně prosadila a poprvé v životě se postavila na bedně – skončila 3.. Do finále postoupily také Míša Smetanová – skončila 6. a Terka Širůčková – 7.. Vystoupení se moc nepovedlo Sáře. Poprvé se závodů učastnila Eliška (leze teprve měsíc) a v silné 26-členné konkurenci skončila na pěkném 16. místě. V kategorií D Kuba Skoupý tentokráte nevyhral – ve finále si odšlápl do zakázané zóny a jeho snaha skončila 7. místem. Překvapil Vojta Fabiánek, který po velmi vydařeném vystoupení obsadil ve finále 6. místo. Mezi holkami do finále postoupila a obaadila 6. místo Karolína Strašilová a hned za ní na 7. místě skončila Natálka Mašková. V kategorii C dobré vystupení předvedly všechny zúčastněné holky. Všechny postoupily do finále, kde nakonec Majda Růžičková skončila 4., Katka Smetanová byla 8.. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Sobotce

V sobotu 13.10.2012 se konaly páté letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2012. Dětem se na místě věnoval Ivoš. Účastnily se jich tyto děti (celkem 12):

 • E: Dvořáková Kateřina, Pešák Martin, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • D: Fabiánek Vojtěch, Skoupý Jakub, Strašilová Kateřina, Šrotířová Ema
 • C: Ondřejová Jana, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina

Týden po závodech Českého poháru ve Svitavách se konaly další závody ze seriálu Tendon cup. Vzhledem k velké vzdálenosti se jich zúčastnilo méně naších závodniků, celkem 12 (mezi 118 účastníky). V nejmladší kategorií (E) holky zabojovaly. Terka Širůčková do finále postupovala z 1. pozice – skončila jako obvyklé 4.. Do finále se také kvaliifikovala Katka Dvořáková (nakonec 7.). V kategorií D Kuba Skoupý vyhral už po třetí v řadě. Mezi holkami do finále postoupila a obasadila 8. místo Ema Šrotířová. V kategorii C dobré vystupení předvedly všechny zúčastněné holky. Všechny postoupily do finále, kde nakonec Jana Ondřejová skončila 3., Katka Smetanová 5. a Majda Růžičková pak 6.. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Lanškrouně

V sobotu 22.09.2012 v Lanškrouně se konaly čtvrté závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2012. S dětmi odjel za instruktory Ivoš. Výborně zorganizovaných závodů se zúčastnil 19 dětí z našeho oddílu:

 • E: Dvořáková Kateřina, Horáková Barbora, Jančuš Vilém, Pešák Martin, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • D: Dobiášová Nela, Fabiánek Vojtěch, Jančušová Vendula, Mašková Natalie, Skoupý Jakub, Strašilová Kateřina
 • C: Bartoňková Tina, Burian Matěj, Ondřejová Jana, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina, Zlochová Barbora

A jak to dopadlo? Velice dobře. V nejmladší E kategorií sice kluci ještě nemjí kvality svých soupeřů (jsou o hodně mladší), ale za to holky ty se činili. Až na Báru Horákovou se všechny dostaly do finále, kde nejlépe, po svém velkém úspěchu na závodech v Rakousku, skončila zase Sára Pešáková – byla 3.. Hned za ní na 4. místě byla Terka Širůčková a na 6. a 7. místě pak Míša Smetanová a Kačka Dvořáková – roste nám generace výborných závodnic, které rychlé dohání špičku v této věkové kategorií. V kategorií D mezi kluky zvítězil Kuba Skoupý, ale výborně zalézl i Vojta Fabiánek, který ve finále skončil nakonec 6. Mezi holkami se zaskvěla svým 3. místem Natalka Mašková, ale i Kája Strašilová a Venďa Jančušová se dostaly do finále a skončily na 5. a 7. místě. Zajimavá pro nás byla také kategorie C, kde nechyběly překvapující výsledky. Soutěží kluků vévodil naš Matěj Burian a mezi holkami si poprvé stoupla na bednu cílevědomá a velmi pracovitá Jana Ondřejová – 2. místo. Na 4. a 5. místě pak skončily Majda Růžičková a Katka Smetanová. Překvapivě neuspěly naše Bára Zlochová a Tina Bartoňková. Všem zúčastněným děkujeme za velkou snahu a těm, co se jim nedařilo, přejeme, aby příště uspěli. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Praze

V sobotu 14.04.2012 se na stěně Cibulka v Praze konaly třetí letošní závody ze série závodů v lezení na obtížnost Tendon Cup 2012. Dětem se na místě věnovali: Simona, Ivoš a Andrzej. Účastnily se jich tyto děti (celkem 20):

 • E: Dvořáková Kateřina, Pešák Martin, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • D: Borková Barbora, Dobiášová Nela, Fabiánek Vojtěch, Jančušová Vendula, Mašková Natálie, Skoupý Jakub, Strašilová Karolina, Šrotířová Ema
 • C: Bartoňková Tína, Ondřejová Jana, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina
 • B: Lacina Jakub, Minarčík Kryštof, Pávek Jan

Závody se konaly na pěkné stěně, ale s velmi malým prostorem pro zúčastněný rekordní počet závodníků (více než 200). Doufáme, že pro příště ČHS zvolí pro organizaci závodů tohoto rozsahu poněkud důstojnější prostředí. Na tomto místě je třeba pochválit pořadatelé , kteří i přes tento handicap organizaci zvládli velmi dobře. Vytknout lze jen malé množství cest pro nejmladší kategorií a jejich nevhodné vedení. Jednu cestu vylezly téměř všechny dětí (to by ještě nebylo na závadu), ale druhá cesta je rozřazovala na jednom místě preferující dětí vyššího vzrůstum (tady pohořely naše dětí). V této velmi silné konkurenci naše dětí se rozhodně neztratily. Až na vyjímky se umístily v horní polovině startovního pole. Největším překvapením byly dvě vítězství – Majda Růžičková byla nejlepší v kategorií C a Jakub Skoupý v kategorií D Do finále se ještě dostaly další holky v kategorií C Tína Bartoňková – 7. a v kategorií D Natka Mašková (6.), Nela Dobiášová (7.), Vendula Jančušová (8.) a Karolina Strašilová (9.). Smůlu mělo naše holčičí kvarteto v nejmladší kategorií E – holky skončily těsně za bránami finále. Tak snad příště… Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC v Jeseníku

V sobotu 24.03.2012 se konaly druhé letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2012. Dětem se na místě věnovali: Simona a Ivoš. Účastnily se jich tyto děti (celkem 12):

 • E: Dvořáková Kateřina, Jančuš Vilém, Pešák Martin, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • D: Horáková Kateřina, Fabiánek Vojtěch, Jančušová Vendula
 • C: Ondřejová Jana, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina

Naše poměrně malá výprava dopadla docela dobře a mohlo ještě líp. Nikomu nelze upřit bojovnost a jsou předpoklady, že příště může být ještě lépe. V nejmladší kategorii se začíná velmi dobře ukazovat Terka Širůčková (4) následovaná Míšou Smetanovou (5) a Sárou Pešákovou (6). Poslední mládě Katka Dvořáková skončila sice 12., ale i ona má před sebou dobré vyhlídky. Ve stejné kategorií kluků Vilém Jančuš byl 3. a Martín Pešák 9.. V kategorii D holky se neztratily – Katka Horáková skončila 4. a Vendula Jančušová 6.. Mezi kluky ve stejné kategorií jsme měli jednoho zástupce – Vojta Fabiánek postoupil do finále a obsadil 7. místo. V kategorií C jsme měli zastoupení jen mezi holkami. Zde výborně lezla Majda Růžičková – skončila 3., ale na záda jí dýchá další nováček v našem tímu – Jana Ondřejová, byla 5.. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a maximální snahu. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody TC ve Výškově

V sobotu 03.03.2012 se konaly první letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Cup 2012. Dětem se na místě věnovali: Simona, Ivoš a Andrzej. Účastnily se jich tyto děti (celkem 22):

 • E: Dvořáková Kateřina, Horáková Barbora, Jančuš Vilém, Pešák Martin, Pešáková Sára, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • D: Cink Jáchym, Horáková Kateřina, Hyánek Vojtěch, Jančušová Vendula, Mašková Natálie, Skoupý Jakub, Špringl Petr
 • C: Bína Ondřej, Bartoňková Tína, Minarčíková Barbora, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Minarčík Kryštof, Šimková Veronika

Závody, díky 2-hodinovému finále kategorie B, byly předlouhé. Naše výsledky po změně pravidel nijak valné. Naši nejlepší Jáchym Cink, Ondra Bína, Sabina Večeřová a Veronika Šimková závodili mimo soutěž a všichni se umístili. Ale další dětí, až na Kryštofa Minarčíka (byl 3.), se vůbec neumístily. V nejmladší kategorií mezi holkami nejlépé skončila Míša Smetanová – 8, mezi kluky Vilém Jančuš – byl 5.. V kategorií D skončila Natka Mašková 4. a mezi kluky Jakub Skoupý byl 5.. V kategorií C překvapila Katka Smetanová – byla 4.. Výsledky svědčí o pokroku dalších oddílů (Výškov, Pustiměř) a výkonnostní díře, která vznikla za naší špičkou. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.