Výsledky ostatních závodů 2015 (zahraniční a domácí)

Naše dětí se účastní i dalších závodů, také v zahraničí. Pravidelně pořádáme i interní závody pro dětí v rámci oddílu.

7. ročník předvánoční oddílové soutěže O perníkovou chaloupku 2015

V mikulášskou sobotu 05.12.2015 se na naší stěně Rajče uskutečnily tradiční oddílové závody v lezení na obtížnost O perníkovou chaloupku 2015. Za přítomnosti Mikuláše, anděla a čerta se jich účastnil rekordní počet dětí – 105. Děti byly rozděleny do 8 skupin dle věku a výkonnosti. Velké poděkování patří všem oddílovým instruktorům i rodičům, kteří se do připravy akce aktivně zapojili, všem, kteří zajišťovali její hladký průběh a v neposlední řadě všem sponzorům, kteří nám pomohli finančně nebo věcně. Jednotlivé cesty na závody vybral a připravil tým instruktorů: sestry Silva a Lucka Rajfovy, P.Borek, A.Kurowski, D.Šimek, I.Urban s pomoci naších mladých lezců: Ondry Bíny, Jáchyma Cinka, Jany Ondřejové a Verči Šimkové.

Startovní pole se podařilo poměrně rovnoměrně rozdělit do 8 kategorií – 4, tzv. závodnické, (Z1 – Z4) pro děti, které se pravidelně účastní závodů a další 4 (N1 – N4), tzv. hobby, pro ty ostatní, které závodí příležitostně nebo vůbec. V každé z nich závodilo 9 až 16 děti. Závodění si mohly vyzkoušet všechny děti, včetně těch, které se k nám přidaly během posledních týdnů. V každé kategorií dětí lezly čtyři cesty. Konečné pořadí určoval součet výsledků z jednotlivých cest.

Vzhledem k četným dotazům rád bych zde vysvětlil všem zainteresovaným, že bohužel neexistuje ideální způsob rozdělení děti do jednotlivých kategorií a tyto závody pořádáme mezi jinými i proto, abychom si také i my udělali obrázek o aktuální výkonnosti děti. Také neexistuje ideální způsob hodnocení výsledků a my jsme použili následující model. Představme si, že v některé kategorií je 8 závodníků a např. na cestě č.3 jeden z nich dolezl až na vrchol (TOP), druhý skončil dva chyty pod nim a další tři o čtyři chyty níž. Zbývající skončili ještě níž na různých chytech. Závodník, který dolézl na TOP, obsadil tedy na této cestě 1. místo a obdrží 1 bod. Ten, co skončil o dva chyty níž, byl 2. a obdrží 2 body. Další tři závodnici, co skončili na stejném místě stěny, obsadili tedy 3. až 5. místo a body pro ně se vypočítají jako aritmetický průměr těchto míst: 3 + 4 + 5 = 12 : 3 = 4. Každý z nich si tedy do výsledkové tabulky připíše 4 body. Další závodnici obdrží dle dosažené výšky na cestě 6, 7 a 8 bodů. Body z jednotlivých cest se sčítají a celkově vítězí závodník, který jich shromáždí nejméně (má tedy nejvíce dobrých umístění). Pokud byste někdo přišel na něco jiného v oblastí organizace závodu, rádi se to prodiskutujeme. A teď už o samotném průběhu závodů.

V nejmladší hobby kategorií N1 (ročník 2007 a mladší) zvítězila Ema Svobodová, 2. byl Honza Šimek a 3. Tomáš Smutný. Mezi těmi trochu staršími N2 (ročník 2005 – 2006) Vítek Pečenka, 2. byl Adam Krčmář a 3. místo obsadila Lea Hofericová. V další kategorií N3 (ročník 2002 – 2004) nejlepší výkon podala Karolína Čermáková, 2. byla Ela Vedrová a 3. Aneli Chmelíčková. V nejstarší hobby kategorií N4 (ročník 2002 a starší) konkuence byla velmi vyrovnaná. Byla to jediná kategorie, kde bylo nutno přidat další, 5., superfinálovou cestu, aby se rozřadilo 6 nejlepších závodníků. Vítězem se nakonec stal Ondřej Bečička, 2. skončil Laďa Králik a 3. byla Verča Sestrienková.

I mezi závodníky to bylo velmi napinavé. V nejmladší kategorií Z1 startovaly děti 2007 a mladší. Mezi 9 závodníky vyhral Sam Skoupý, 2. byl Matyáš Kolařík a 3. Adéla Svobodová. V další kategorií Z2 závodily už poněkud zkušenější děti (ročník 2005 – 2006). Zde na nejvyšší stupínek vystoupal Vilém Jančuš, 2. skončila Valérie Pařilová a 3. Klára Plchová. Další kategorií Z3 (elite B) tvořili ostřilení závodnici. Tentokráte mezi nimi byl nejuspěšnější, nejmladší z nich, Dan Slovák. Na bedně mu společnost dělali Lu Hrbáčová a Petr Špringl (2. – 3. místo.). Nejstarší závodnická skupina Z4 (elite A) byla složená z těch nezkušenějších. Závodnici v této skupině jako jediní si museli všechny cesty sami zajišťovat (lezli se spodním jištěním). Po výborném výkonu v poslední cestě zvítězila Eliška Hobzová, 2. skončila Míša Smetanová a na 3. místě pak Simča Prokešová.

Máte-li zájem, můžete se podívat na podrobné výsledky závodu O perníkovou chaloupku 2015 a fotky z akce. Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že i příští rok budou účastníky těchto závodů.

Závody Prague Color Climbing Festival 2015 Praha

V sobotu 26.09.2015 se v Praze na stěně Smichoff) po prvé uskutečnily mezinárodní závody v lezení na obtížnost mládeže. Toto klání se snaží přiblížit slavným závodům Youth Color Climbing Festival, konajících se každoročně v Imstu v Rakousku. Náš oddíl se závodů učastnil a naše děti v počtu 8 závodily ve dvou věkových kategoriích:

 • 2006 a mladší: Kolařík Matyáš, Svobodová Adéla
 • 2004 – 2005: Esterková Veronika, Gruber Lukáš, Hrbáčová Anna Ludmila, Slovák Daniel, Toužínová Lenka, Vaverková Adéla

V průběhu závodů o dětí pečovala Simona Rajfová. Samotné závody byly dobře připravené a i konkurence byla vcelku slušná. Mezi klukami v nejmladší kategorií Matyáš Kolařík obsadil 4.místo. Mezi holkami Adélka Svobodová skončila 6.. Ve střední kategorií U12 jsme měli více zástupců. Zde mezi kluky se vyznamenal Dan Slovák – skončil na bedně- 3., ale ani Lukáš (6.) nezklamal. Holky v této kategorii obsadily následující místa: Lenka byla 3. a Ludmilka 5.. Na dalších místech (10. a 12.) skončily Adélka a Verča. Závodníkům děkujeme za snahu a výsledky a zúčastěným rodičům za pomoc :). Kompletni výsledky: kluci, holky.

Závody RockPoint Českého poháru dospělých a MČR mládeže v boulderingu Slané

Ve dnech 18.-20.09.2015 na bouldrovce postavené na náměsti ve Slaném se konaly další závody ze seriálu RockPoint Českého poháru dospělých v boulderingu a zroveň také Mistrovství republiky mládeže v kategoriích B, A a J a závody Kinder Boulder Cup pro děti mladší 14 let. Vše začalo už v pátek, kdy proběhly kvalifikace mužů a žen v kategorií dospělých a mládeže A. Zúčastnili se jich také členové našeho oddílu Ondra Bína, Majda Růžíčková a Veronika Šimková, kteří startovali v obou kategoriích. Holkám se podařilo postoupit do semifinále dospělých a všem pak do finále kategorie A. V sobotu ve finálových bojich v této mládežnické věkové skupině Majda skončila na 4. místě,Verča byla 1. a Ondra mezi chlapci 3.. Večer se pak konalo finále za účasti 6 nejlepších mužů a žen, do kterého postoupila ze semifinle i Verča. Ve finále zalezla skvělé a skončila na 2. místě. Celkově vyhrala závodnice z Prostějova Petra Růžíčková. V neděli probíhaly závody v kategorich B a U8, U10, U12 a U14. Náš oddíl měl zde tři zástupce. V kategorií B Sabina Večeřová skončila 2. a Jana Ondřejová 3. a v kategorií U14 Kačka Dvořáková byla 6.. Kompletní výsledkové listiny: ženy a dětí a mládež.

Závody Flash Open v boulderingu Olomouc

O předprázdninovým víkendu 27.-28.06.2015, u příležitosti otevření nového bouldrového areálu u olomoucké stěny Flash Wall, proběhly bouldrové závody Flash Open, určené pro všechny věkové kategorie. Závodů, konaných za nejistého počasi, se zučastnilo celkem 76 závodníků, pro které bylo nachystáno 47 bouldrových problémů. V sobotu závodili dospěli, v neděli pak dětské a mládežnické kategorie. Sobotních závodů se v kategorií žen učastnila i naše Sabina Večeřová, která prohrala pouze s mnohém starší a zkušenější závodnici Evou Uvízlovou a obsadila krásné 2. místo. V neděli nastal čas pro děti a mládež. Závodlio se ve 3 věkových kategoriích: 6 – 9, 10 – 12 a 13 – 15 let. Tohoto klání se zúčastnily se jich také členky našeho oddílu. V nejmladší kategorií zastoupení jsme neměli, ale v prostřední kategorií 2. skončila Miša Smetanová, 3. Kačka Dvořáková a 5. Ludmila Hrbáčová. Ještě lépe to dopadlo v nejstarší kategorií. Zde Sabina Večeřová vhrala a Kačka Smetanová byla 4.. Další podrobnosti a kompletní výsledkové listiny.

Mistrovství Slovenska 2015 v Bratislavě (SK)

V sobotu 20.06.jsme vyrazili na mezinárodní Mistrovství Slovenska v mládežnických kategoriích. Zúčastnilo se jich cca 85 dětí z Česka, Maďarska a samozřejmě i z hostitelské země. Závody se konaly na stěně K2 v Bratislavě. My jsme vyrazili v počtu 14 závodících dětí a dospělého doprovodu. Závodů pod vedením Jany Cinkové se zúčastnily následující dětí:

 • U10 (2006 a mladší): Pařilová Natálie, Pařilová Valerie
 • U12 (2004 – 2005): Esterková Veronika, Slovák Daniel, Toužínová Lenka
 • U14 (2002 – 2003): Cink Jachým, Dvořáková Kateřina, Prokešová Simona, Skříčková Veronika, Smetanová Michaela
 • U16 (2000 – 2001): Müllerová Klára, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina

Podobně jako v letech minulých se ukázalo, že většina finalistů byli hosté ze zahraničí. Z naších děti do finále postoupily téměř všechny až na Kačku Dvořákovou, Verču Skříčkovou a Klárku Müllerovou (ale i ty lezly velmi pěkně). A jak ve finále dopadly naše děti? Nejmladší děvčata si s problémy finálovky poradily docela pěkně a Vala Pařilová skončila na 2. místě a její sestra Natka na 5.. V kategorii U12 mezi holkami Lenka Toužínová byla 3. a Verča Esterková 6.. Mezi chlapci naš jediný zástupce Dan Slovák skončil na 5. místě. Kategorie U14 je naši silnou zbrani. Zde mezi holkami 2. místo brala Miša Smetanová a 4. byla Simča Prokešová. Mezi kluky to bylo ještě lepší: Jáchym Cink bezkonkurenčně zvítězil. V nejstarší kategorií U16 jsme měli po kvalifikacích velké naděje. Ve finále naše holky lezly velmi pěkně a celkově vyhrala Sabča Večeřová a Janička Ondřejová byla 3. a Kačka Smetanová 4.. Všem zúčastněným děkujeme za podané výkony a doprovázejícím rodičům za účast a prokázanou trpělivost. Výsledková listina: Mistrovství Slovenska 2015.

Závody Young Color Climbing Festival 2015 Imst (A)

O víkendu 06.-07.06.2015 se v Imstu (A) už po čtrnácté uskutečnily mezinárodní závody v lezení na obtížnost mládeže. Tyto závody jsou vlastně neoficálním mistrovstvím Evropy dětí mladších 14 let. Náš oddíl se závodů učastnil počtvrté (naposledy v loňském roce) a tentokráte jsme sem dovezli 8 dětí startujících ve dvou věkových kategoriích:

 • 2004 – 2005: Slovák Daniel, Toužínová Lenka
 • 2002 – 2003: Cink Jáchym, Hobzová Eliška, Prokešová Simona, Skoupý Jakub, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza

V průběhu závodů o dětí pečovaly Lucka a Simona Rajfovy. Samotné závody v Imstu byly, jako vždy, výborně připravené a konkurence závodniků z celé Evropy byla velká (celkem rekordních 253 ze 22 zemí). Lezlo se na venkovní stěně a vzhledem k sobotnímu odpolednímu bouření jednotlivé skupiny lezly 7 až 9 cest během dvou dnů. Vedoucím místních stavěčů byl Honza Zbránek z Jeseníku, který už o týden dřív stavěl zde závody Evropského poháru mládeže. Největším našim úspěchem bylo 15. místo Miši (z 76) a 20. Jáchyma (z 67) v kategorií starších holek / kluků (U14). Další holky v této kategorii obsadily následující místa: Eliška byla 38., Terka – 52. a Simča – 55.. Druhý náš zástupce mezi hochy, Kuba, skončil na 46. místě. V kategorií mladších holek (U12) Lence patřilo 32. místo (z 62) a mezi mladšími kluky se nepovedl start Danovi, který skončil poslední (příští rok to určitě opraví). Závodníkům děkujeme za snahu a výsledky a zúčastěným rodičům za pomoc :).

Nominační bouldrové závody Pardubice

V neděli 26.04. se v Pardubicích konaly další nominační bouldrové závody mládeže. Celkem se dostavilo 38 závodníků startujících v kategoriích B, A a J. Naše barvy zde zastupovaly Pavlína Šimková a Sabina Večeřová. které soutěžily v kategorii B. Sabča nezklamala a zvitězila. I pavča bojovala udatně a ocitla se na 5. místě.Holkám děkujeme za účast a pěkné výsledky. Kompletní výsledkové listiny: holky a kluci

Závody Adria cup 2015 v Grazu (A)

Adria cup je seriál závodů pořádaných horolezeckými svazy Rakouska, Slovinska a Chorvatska. Čtvrtý závod v tomto roce z tohoto seriálu, tentokráte bouldrový, se konal v neděli 12.04. v Grazu (A). Tohoto využila i čtveřice našich závodniků v kategorií U14. Mezi holkami soupeřilo celkem 32 závodnic a naše Eliška Hobzová obsadila 12. místo, Miša Smetanová 19. a Terka Širůčková 21. Více úspěšný byl Jáchym Cink, který mezi chlapci ve stejné věkové kategorii, mezi 14 startujícími, obsadil 5. místo (viz výsledková listina kategorie U14).

Závody v lezení na rychlost Kladno

V sobotu, dne 11.04.2015 se na stěně v Kladně uskutečnily závody ČP v lezení na rychlost mládeže i dospělých. Našé barvy zde zastupoval jediný závodník: Matěj Burián. V kategorií B (2001 – 2001) si vedl velmi dobře a svoji věkovou kategorií vyhral.

Nominační závody v lezení na rychlost Brno

V sobotu, dne 14.03.2015 se na stěně Komec v Brně uskutečnily nominační závody ČP v lezení na rychlost mládeže i dospělých. Naše barvy zde zastupoval jediný závodník: Vilém Jančuš. V kategorií D (2004 a mladší) sbiral své první zkušenosti v této sportovní diciplině a nakonec obsadil 3. místo. Kompletní výsledková listina: (viz výsledky)

Nominační bouldrové závody Lysá nad Labem

Během víkendu 07.-08.03. se v Lysé nad Labem konaly nominační bouldrové závody. V sobotu závodili dospěláci, junioři a mládež věkové kategorie A. Tady naše barvy zastupovala Verča Šimková, která svoji úlohu splnila velmi dobře a ocitla se, dle plánu, na bedně, tentokráte na 3. místě. V neděli následoval první závod Českého poháru mládeže v boulderingu 2014, včetně kategorii mladších 14 roků. Měli jsme zde zastoupení ve dvou kategoriich. V kategorii U16, kde se bojovalo o nominaci do reprezentačního družstva ČR, Sabina Večřová skončila 2. a Janča Ondřejová 3.. V mladší kategorii U14 Míša Smetanová skončila 2, Eliška Hobzová 3., Simča Prokešová 4. a Terka Širůčková 6.. Všem zúčastněným děkujeme za účast a výborné výsledky. Kompletní výsledková listina: holky

Závody Turnaj 4 stěn Bielsko-Biała (PL)

Na pozvání organizátorů jsme se v sobotu dne 08.03.2014 zúčastnili závodů v lezení na obtížnost ze seriálu Turnaj 4 stěn v Polsku v Bielsku-Białe. Přijelo celkem cca 80 dětí, z toho 5 od nás. Tentokrát to byli naši méně zkušení závodnici. Byly to pro ně první mezinárodní závody. Těchto závodů se, na rozdíl od loňského roku, zučastnila polská špička (a bylo to znát na jejích úrovni). Děti byly rozdělené stejně jako na závodech Tendon U14:

 • E: Karolína Pánková, Šimon Rada
 • B: Lukáš Gruber, Anna Ludmila Hrbáčová, Adéla Vaverková

Organizace a atmosféra byly výborné, všechny kategorie lezly zároveň. Kvalifikační cesty nebyly těžké, stejně tak ani finálové. A proto ve většině kategorií rozhodovalo superfinále, kde se měřil i čas. Do finále ve většině kategorií postoupili jen ti, co měli 2 topy v kvalifikaci. Do finále v kategorií E se probojoval Šimon a nakonec skončil 6.. Kája, ve velké konkurenci 19 holek, na druhé kvalifikační cestě bohužel sklouzla a skončila 9.. V kategorií D Anička dala v kvalifikaci 2 TOP-y a ve finále skončila na 5. místě . Adélce se druhá kvalifikační cesta nepovedla a skončila nakonec na 9. místě. Mezi kluky ve stejné kategorii do finále postoupil Lukáš a po bojovném výkonu skončil také na 5. příčce. Na dětech bylo znát, že v důsledku nemoci a pak jarních prázdnin v polední době toho moc nenatrénovaly, ale i tak se statečně popraly s konkurenci.

Závody VHS Open 2015 v Brně (obtížnost)

Dne 14.02.2015 na nové stěně Hudy sport v Brně se konaly závody v lezení na otížnost – VHS Open. Závodu se zúčastnilo 35 mužů a 23 žen (bez rozdílu věku). Mezi muži se objevili 2 naší členové Vojta Fabiánek a Kuba Skoupý, kterí skončili na 26 a 23 místě. V kategorií žen naše účast byla bohatá. Závodu se zúčastnilo 11 závodnic z našeho oddílu: Eliška Hobzová, Klára Müllerová, Jana Ondřejová, Lucka Petrová, Simona Prokešová, Majda Růžíčková, Katka Smetanová, Míša Smetanová, Veronika Šimková, Lenka Toužínová a Sabina Večeřová. Nejúspěšnější byla Verča Šimková, která závody vyhrala. Do osmičlenného finále se ještě kvalifikovaly: Sabča Večeřová (3), Janča Ondřejová (4) a Míša Smetanová (8). Pochválit je třeba ovšem všechny, neboť se cti obstali v souboji s mnohdy mnohém staršími dospěláky. Kompletní výsledkové listiny: muži, ženy.

Závody Slovacké Oupn 2015 v Uherském Brodu (obtížnost)

Dne 31.01.2015 se v Uherském Brodu třináctý ročník tradičních závodů v lezení na otížnost – Slovacké Oupn. Závodu se zúčastnilo 19 mužů a 10 žen, a mezi nimi i 3 naše zástupkyně: Jana Ondřejová, Lucka Petrová a Veronika Šimková, a dvě naše bývalé členky: Elča Vlčková a Kačka Zachrdlová. Z kvalifikace do osmičlenného finále postoupiy všechny výše jmenované. Lucka pak obsadila 8. místo, Janča 6. a Verča 2.. Ve velmi vyrovnaném závodě pak vyhrala Elča Vlčková. Všem holkám gratulujeme k úspěšnému vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: muži, ženy.

Závody Vysočina BOULDERcup 2015 v Havličkově Brodu

V sobotu dne 11.01. se konaly bouldrové závody v Havličkově Brodu. Byli to závody pro všechny generace a zúčastnilo se jich přes 90 lezců z celé republiky. I naše zastoupení bylo docela silné. Pod vedením Simony a Silvy Rajfových do místa konání odcestovali (dle kategorií):

 • mladší dětí: Daniel Slovák, Lenka Toužínová, Adéla Vaverková
 • starší dětí: Jáchym Cink, Kateřina Dvořáková, Eliška Hobzová, Jakub Skoupý, Míša Smetanová, Terka Širůčková, Petr Špringl
 • junioří a juniorky: Klára Müllerová, Jana Ondřejová, Majda Růžíčková, Pavlína Šimková, Tomáš Trnka, Natálie Vymlátilová
 • ženy: Veronika Šimková
 • veteráni: Dalibor Šimek, Ivo Urban

Naší zástupci v počtu 19 zabojovali velice pěkně a někteří se dostali i na bednu. Mladší a starší děti závodily bez rozdílu pohlaví. Mezi těmi mladšími, kteří na bouldrových závodech byli poprvé, nejlépe se umístil Dan – 5., Lenka skončila 6. a Adélka 9.. Starší kategorií děti z přehledem vyhrál Jáchym Cink a Míša Smetanová skončila 4., Eliška Hobzová 5.. Mezi juniory své první závody okusil Tomáš Trnka a skončil na 3. místě. Mezi juniorkami 2. místo obsadila Jana Ondřejová . Naše další závodnice Pavlína Šimková a Natka Vymlátilová skončili na 4. a 5. místě. Naše nejlepší závodnice Verča Šimková se nechala postaršit do kategorie žen a zde obsadila vynikající 2. místo. V kategorií veteránu zazářil její otec Dalibor – skončil na děleném 1. místě, 3. místo pak připadlo Ivo Urbanovi. Všem zúčastněným děkujeme za snahu a výsledky.