Výsledky ostatních závodů 2013 (zahraniční a domácí)

Naše dětí se účastní i dalších závodů, také v zahraničí. Pravidelně pořádáme i interní závody pro dětí v rámci oddílu.

Závody Překlížka cup 2013 ve Stříbře (bouldering)

Dne 14.12.2013 se ve Stříbře konaly poslední páté závody tohoto seriálu v tomto roce – Mikulášský open cup. Této přiležitosti využili i dvě našé závodnice: Kateřina Dvořáková a Natálka Veselá, které se zúčastnily tohoto klání. Do finále v kategorií D2 postoupily obě. V efinále skvěle zabojovaly a nakonec Natálka byla 3. a Katka zvítězila. Zároveň bylo vyhodnoceno celkové pořadí tohoto ročníku. I zde Natálka obsadila celkově 4. místo a Katka tuto kategorií po velkém boji vyhrala. Gratulujeme! Bližší informace viz: výsledková listina závodů ve Stříbře a celkové výsledky seriálu závodů Překlížka cup.

Mistrovství ČR mládeže 2013 v lezení na rychlost v Kladně

Dne 30.11.2013 se v Kladně konaly poslední závody Českého poháru mládeže v lezení na rychlost, které byly zároveň Mistrovství republiky v této disciplíně. Na závodech jsme měli dva zástupce našého oddílu. Skvěle zabojoval Matěj Burian a svoji kategorií vyhral. Zároveň byl první i v hodnocení celého seriálu Českého poháru. V nejmladší kategorií D dívek třetí místo obsadila Katka Dvořáková, celkově pak skončila ma 4. místě. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Mejcup 2013 v Brně (boulder)

Dne 30.11.2013 se na 5 stěnách v Brně v Brně konaly největší bouldrové závody v republice: Mejcup. Pro více než 200 účastníků bylo v rámci kvalifikace připraveno 12 easy bouldrů na naší stěně Rajče, 4 další v obtížnosti medium ve Freesportu, 5 hard bouldrů na bouldrovce na VUT a nakonec 4 ultra hard problémy v nové Kotelně. Finále se konalo podvečer v klubu Fléda, kde také pak proběhla závěrečná afterparty. Největší úspěch slavila naše trenérka Silva Rajfová – skončila na 3. místě. Příležitost si zazávodit si nenechali ujit i další členky našého oddílu: mezi 49 závodnicemi Verča Šimková skončila na velmi pěkném 9 místě, Sabina Večeřová byla 25. a Janička Ondřejová 33.. Pro tyhle 3 holky to bylo premiérové vystoupení na Mejcupu a příští rok na tom budou určitě ještě lépe. Výsledkové listiny: kluci

Mistrovství Slovenska 2013 v Bratislavě (SK)

V sobotu 23.11.jsme vyrazili na mezinárodní Mistrovství Slovenska v mládežnických kategoriích. Zúčastnilo se jich cca 100 dětí z Česka, Maďarska a samozřejmě i z hostitelské země. Závody se konaly na nové stěně K2 v Bratislavě. My jsme vyrazili v počtu 17 závodících dětí a dospělého doprovodu. Závodů pod vedením Simony a Andrzeje se zúčastnily následující dětí:

 • A10 (2003 a mladší): Cink Jachým, Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Smetanová Michaela, Strašilová Karolina, Širůčková Tereza, Toužínová Lenka
 • A (2001 – 2002): Dvořáková Kateřina, Pešáková Sára, Skoupý Jakub, Veselá Natálie, Špringl Petr
 • B (1998 – 2000): Bína Ondřej, Burian Matěj, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina

Pořadatele postavili pro každou kategorií 3 kvalifikační cesty. Kategorie A a A10 závodily spolu na stejných cestách a pouze na byla zvlášť vyhlášená kategorie A10. Postavené cesty byly pěkné, ale, jak se ukázalo, zejména pro mladší kategorie, příliš jednoduché. Jak potom pořadatele přiznali, neočekávali až tak velký výkonnostní rozdíl mezi lezci slovenskými a českými či maďarskými. Ukázalo se, že na Slovensku jsou celkem 3 kvalitní závodnici: Vanda Michalková (2002), Nina Kovaříková (2000) a Tomáš Plevko (1999), kteří zbývající domácí konkurenty převýšují o mnoho úrovni. A tak tomu odpovídaly i výsledky závodu, kde většina rodičů účastníků ze Slovenska nesla velmi nelibě dominaci zahraničních lezců. Na druhou stranu ti zralejší byli rádi, že se ukázal velký odstup obrovské většiny slovenské lezecké mládeže od zbytku Evropy. Už po kvalifikacích rozdíl byl patrný – obrovská většina finalistů byli hosté ze zahraničí. Z naších děti do finále postoupily všechny až na Lenku a Natálku (ale i ty lezly velmi pěkně). Krásnými výkony překvapili zejména Jana Ondřejová a Ondra Bína (první ve svých kategoriích). Finálové a následně, v některých kategoriích i superfinálové, cesty děti rozřadily. Jak dopadly ty naše? Nejmladší děvčata si s problémy finálovky moc neporadily a nejlepší z nich Kačka Dvořáková a Terka Širůčková skončily na děleném 9. – 10. místě (ve vyhlašované kat. A10 4. – 5. místo) . Mezi kluky to bylo lepší: Jáchym Cink skončil na 3. místě (A10 vyhral) a Kuba Skoupý byl 8.. V kategorií B jsme měli po kvalifikacích velké naděje. Ve finále naší zástupci lezli velmi pěkně, ale kluci si ve výsledků pohoršili. Mezi holkami na 2. místě skončila Sabča Večeřová, Janička Ondřejová byla 3. a Kačka Smetanová 6.. Mezi kluky Matěj Burian skončil 4. a Ondra Bína 7.. Všem zúčastněným děkujeme za podané výkony a doprovázejícím rodičům za účast a prokázanou trpělivost (skončilo to až po 20h večer). Výsledková listina: Mistrovství Slovenska 2013.

5. ročník předvánoční oddílové soutěže O perníkovou chaloupku 2013

V sobotu 16.11.2012 se na naší stěně Rajče konaly tradiční závody v lezení na obtížnost O perníkovou chaloupku 20132. Zúčastnil se jich rekordní počet dětí – 81, z toho 78 z našeho oddílu a 3 závodnici z Tišnova a Prostějova (startovali mimo soutěž). Děti byly rozděleny do 8 skupin dle věku a výkonnosti, někdy i bez ohledu na pohlaví. Velké poděkování patří všem oddílovým instruktorům i rodičům, kteří se ve velkém počtu do akce aktivně zapojili. Jednotlivé cesty na závody vybral a připravil tým instruktorů: sestry Silva a Lucka Rajfovy, P.Rajf, A.Kurowski, D.Šimek, I.Urban s pomoci naších mladých lezců: P.Kupského, J.Laciny a M.Petřeka. V každé kategorií dětí lezly šest cest. Konečné pořadí určoval součet výsledků z jednotlivých cest.

Vzhledem k četným dotazům rád bych zde vysvětlil všem zainteresovaným, že bohužel neexistuje ideální způsob rozdělení děti do jednotlivých kategorií a tyto závody pořádáme mezi jinými i proto, abychom si také i my udělali obrázek o aktuální výkonnosti děti. Také neexistuje ideální způsob hodnocení výsledků a my jsme použili následující model. Představme si, že v některé kategorií je 8 závodníků a např. na cestě č.5. jeden z nich dolezl až na vrchol (TOP), druhý skončil dva chyty pod nim a další tři o čtyři chyty níž. Zbývající skončili ještě níž na různých chytech. Závodník, který dolézl na TOP, obsadil tedy na této cestě 1. místo a obdrží 1 bod. Ten, co skončil o dva chyty níž, byl 2. a obdrží 2 body. další tři závodnici, co skončili na stejném místě stěny, obsadili tedy 3. až 5. místo a body pro ně se vypočítá jako aritmetický průměr těchto míst: 3 + 4 + 5 = 12 : 3 = 4. Každý z nich si tedy do výsledkové tabulky připíše 4 body. Další závodnici obdrží dle dosažené výšky na cestě 6, 7 a 8 bodů. Body z jednotlivých cest se sčítají a celkově vítězí závodník, který jich shromáždí nejméně , a má tedy nejvíce dobrých umístění). Pokud byste někdo přišel na něco jiného v oblastí organizace závodu, rádi se to prodiskutujeme. A teď už o samotném průběhu závodů.

Startovní pole se podařilo poměrně rovnoměrně rozdělit: v každé kategorií závodilo 9 až 12 děti (jen nejpokročilejších bylo 6). Závodění si mohly vyzkoušet všechny děti, včetně těch, co se k nám přidali během posledních týdnu. Nejmladší začátečnici (ročník 2004 až 2008) byli rozdělení na holky a kluky. V kategorií holek C1 zvítězila lezoucí teprve měsíc Eliška Hejtmánková, 2. byla Adélka Vaverková a 3. Kristýnka Fabiánková. Na druhé místo by ovšem dosáhla lezoucí mimo soutěž závodnice z Prostějova Agatha Orlíková (ročník 2007!!!). Mezi kluky D1 bylo viditelné znatelné zvýšení úrovně ve srovnání s loňským rokem. Překvapivě vyhral lezoucí teprve od září Lukáš Gruber, 2. byl Vojta Lukavský a 3. místo obsadil Kuba Sepši. V další kategorií M1 se setkaly děti (kluci a holky ročník, 2002 až 2006) lezoucí cca jeden rok, většina z nich i se zkušenostmi ze závodů. Konkurence byla velmi vyrovnaná a vítězkou se stala Verča Koseková a na 2. místě se ocitly hned 3 děti: Bára Ševčíková, Lea Honecová a Vilém Jančuš. V kategorií dívek D2 (ročník 2002 až 2004) se střetly ve vzájemném souboji naše oddílové náděje. Bylo to prakticky opakování bojů ze závodů Tendon cupu v této věkové kategorií, kterou naše holky bezpečně ovládají. Vítěznou šňůru si protáhla Míša Smetanová, 2. skončila Terka Širůčková a 3. byla Eliška Hobzová.

Další dvě kategorie holek D3 a kluků C2 byly určené pro starší děti (ročník 1999 až 2002), které začinaly před nedávném anebo lezou poměrně málo. V kategorií holek vyhrala Katka Bártlová, 2. byla Pavlínka Šimková a 3. Katka Horáková Mezi kluky se na nejvyšší stupínek postavil Vojta Popelka. Společnost mu dělali David Juda (2.) a Marek Vlasák (3.). V obou skupinách nejlepší se ukázali závodící mimo soutěž Tereza Sukáčová a Jindřich Nebojsa z Kuřimi. Ve skupině M2 se sešli vyspěli závodnici (kluci a holky ročník, 1997 až 2002), většinou pravidelně startující na různých závodech. Zvítězila překvapivě Katka Smetanová. 2. místo získala Majda Růžíčková a na 3. místě se ocitli Mullerová Klárka a Vojta Fabiánek. Kategorie M3 to naše oddílová, ale zároveň také česká špička. Sestry Rajfovy připravily pro ně samé lahůdky. Byl to tuhý boj a vitězkou se stala Verča Šimková. Hned za ní se umístili Ondra Bína a Jáchym Cink.

Máte-li zájem, můžete se podívat na podrobné výsledky závodu O perníkovou chaloupku 2013 . Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že i příští rok budou účastníky těchto závodů.

Závody Sportlife Bouldercontest 2013 v Brně (boulder)

Dne 09.11.2013 se na výstavišti v Brně v rámci veltrhu Sportlife konaly bouldrové závody přístupné pro všechny bez rozdílu na výkonnost a věk. Cesty stavěla naše trenérka Silva Rajfová a příležitost si zazávodit využili následující členové oddílu: Kuba Lacina, Veronika Šimková a Sabina Večeřová. Kuba do finále nepostoupil, zato holky se ho dočkaly. Po tuhém boji Verča obsadila 4. místo a Sabina skončila 7..

Závody Překlížka cup 2013 v Plzni (obtížnost)

Dne 03.11.2013 se v Plzni konaly čtvrté závody tohoto seriálu v tomto roce – Los Ninos Escaladores. Tentokrát dětí závodily na obtížnost. Této přiležitosti využila i naše závodnice: Kateřina Dvořáková, které se zúčastnila tohoto klání. Vyzkoušela si svoje schopnosti v konkurenci západočeských lezkyň a po velmi těsném soubojí skončila na děleným 1. místěspolu s Katkou Matušovou – viz výsledková listina. Také si můžete prohlédnout celkové pořadí po čtyřech závodech.

Závody ČP 2013 Bystřice nad Pernštejnem (rychlost)

Dne 02.11.2013 se v Bystřici nad Pernštejnem konaly další závody Českého poháru mládeže v lezení na rychlost. Tentokrát se jich učastnil pouze jeden člen našeho oddílu: Matěj Burian. Vyzkoušel si svoje schopnosti v této disciplině a po velmi těsném soubojí svoji kategorií vyhral. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Adria cup 2013 v Judenburgu (A)

Páté a zároveň poslední závody ze seriálu Adria cup v roce 2013 se konaly v nedělí 15.09. v Judenburgu. Zúčastnilo se jich téměř 200 dětí ze šestí evropských zemí. My jsme vyrazili v počtu pětí aut, dvanáctí závodících dětí a devití dospělých. Na místo jsme dorazili v sobotu odpoledne a noc jsme strávili ve velmi pěkném kempu Murinsel vzdáleném asi 15km od lezecké stěny. Vzhledem k tomu, že registrace probíhala od 9h, stačili jsme se dobře vyspat. Samotné závodění začalo asi v 10h a, na rozdíl od závodů na domácím písečku, se vyznačovalo skvělou organizaci a perfektně připravenými cestami. Vše fungovalo přesně podle plánu a v 18h večer jsme odjížděli zpět do Brna. Domu jsme dorazili v 10 večer. Závodů pod vedením Simony a Andrzeje se zúčastnily následující dětí:

 • E (U10): Pešák Martin, Slovák Daniel
 • D (U12): Cink Jachým, Dvořáková Kateřina, Pešáková Sára, Strašilová Karolina, Širůčková Tereza, Špringl Petr
 • C (U14): Fabiánek Vojtěch, Müllerová Klára, Večeřová Sabina
 • A (U20): Petřek Michal

Naše dětí se znovu pokusily obstát ve velmi silné mezinárodní konkurenci. Na rozdíl od loňského roku, kde nejen, že většina děti postoupila do finále, ale měli jsme i dvé druhá místa, tentokráte se nám to moc nevydařilo. Na druhou stranu pravdou je, že až na Sabinu, na dětech bylo vidět, že po prázdninách jsou ještě nerozlezené. Zúčastnění závodnici a úroveň cest byly podobné závodům Českého poháru. I zde bylo úspěchem probojovat se do finále. Podařilo se to jen Sabině a Jáchymovi. Ve finále pak Sabina Večeřová obsadila 8. místo. Jáchym Cink po výborném výkonu na finálové cestě získal pro naše barvy 4. místo. Ze zbývajících našich mladých závodníků si zaslouží pochvalu přede vším malí kluci Martin Pešák a Dan Slovák a také Vojta Fabiánek – lezli na hranicích svých aktuálních možnosti. Všem zúčastněným děkujeme za podané výkony a doprovázejícím rodičům za účast a prokázanou trpělivost. Výsledková listina: Adria cup Judenburg.

Závody ČP 2013 Příbor (rychlost)

Lezení na rychlost je na okraji zájmu sportovního lezení, ale i pro závodníky věnující se tomuto sportu jsou organizované závody na celostátní úrovní. V pátek 21.06. a v sobotu 23.06.2013 se v Příboru konaly dva závody Českého poháru v lezení na rychlost. Zúčastnilo se jich celkem 37 zájemců o tuto disciplínu, z toho 2 dětí z našeho oddílu – Kačka Dvořáková a Matěj Burian. První den Kačka obsadila 4. místo a Matěj byl 2. V sobotu pak Kačka byla 5. a Matěj svoji věkovou kategorií s přehledem vyhral. Více informaci můžete najít ve výsledkových listinách: pátek a sobota

Závody Překlížka cup 2013 v Kladrubech (rychlost)

Dne 08.06.2013 se v Kladrubech konaly třetí závody tohoto seriálu v tomto roce – Kladrubský expres. Tentokrát dětí závodily na rychlost. Této přiležitosti využily i naše závodnice: Kateřina Dvořáková a Natálka Veselá, které se zúčastnily tohoto klání. Obě holky si vyzkoušely svoje schopnosti v této disciplíně a po velmi těsném soubojí skončily na 3. resp. 4. místě – viz výsledková listina. Také si můžete prohlédnout celkové pořadí po tři závodech.

0. ročník Čoko cup 2013

V sobotu 01.06.2013 se na naší stěně Rajče, za účasti 53 dětí z našeho oddílu se konal nultý ročník závodů Čoko cupv lezení na obtížnost. Na závody jsme zakoupili nové chyty a už od středy probíhaly přípravy, které jsme ukončili v pátek v 10h večer. Velké poděkování patří všem oddílovým instruktorům i rodičům, kteří se do akce aktivně zapojili a také pomáhali s jejích organizaci. Jednotlivé cesty na závody vybral a připravil tým ve složení: Silva Rajfová, Simona Rajfová, A.Kurowski, M.Petřek, P.Strašil, D.Šimek, I.Urban s pomoci dalších rodičů a přátel.

Děti byly rozděleny do 6 skupin dle věku a výkonnosti. V každé kategorií dětí lezly šest cest. Konečné pořadí určoval součet výsledků z jednotlivých cest. Nejvíce účastníků (13) bylo v kategorií M1, kde závodily nejmladší pokročilé mladší holky (ročník 2001 až 2003). Konkurence byla velice vyrovnaná. Nakonec celkovou vítězkou této kategorie se stala Kačka Dvořáková, 2. byla Míša Smetanová a 3. Terka Širůčková. Mezi kluky ve stejné kategorií M2 konkurence byl mnohém menší (5 účastníků) a zde s přehledem vyhral Petr Špringl, 2. byl Tom Trnka a na 3. místě skončil Vojta Fabiánek.

V nejmladší kategorií (2003 a mladší) méně pokročilých holek S1 se sešlo 10 startujících. Většina z nich začala lézt loni v září. Vzájemné soupeření vyhrala Lenka Toužínová, na děleném 2. místě skončily Markétka Cinková a Adélka Vaverková. I zde účast kluků byla podstatně skromnější. V konkurenci 6 startujících nejúspěšnější byl Max Helia, těsně 2. skončil Daniel Slovák a 3. byl Martín Pešák.

V kategorií L starších lezecky vyspělejších holek (ročník 1996 až 2001) se sešlo 11 účastnic, většinou se zkušenostmi ze závodů. Byly pro ně připravený cesty náročnější. V této kategorií zcela bez konkurence byla našé nesplněná naděje – Tina Bartoňková, na druhém místě skončila Klárka Müllerová a 3. na bedně byla starší sestra Sáry Pešákové – Bára Šejnohová.

V dalších dvou kategoriích elitních lezců, pravidelně se účastnících závodů, závodily zvlášť 3 holky a 5 chlapců. V kategorií chlapců po velice vyrovnaném boji 1. skončil Ondra Bína, 2. Jáchym Cink a 3. Pavel Kupský. Mezi holkami nejlepší byla Verča Šimková. Velmi těsný souboj o 2. místo vyhrala Sabina Večeřová, jen o 0,5 bodů před Janou Ondřejovou.

Máte-li zájem, můžete se podívat na podrobné výsledky závodu Čoko cup 2013 . Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že i příští rok budou účastníky těchto závodů.

Závody Young Color Climbing Festival 2013

O víkendu 18.-19.05.2013 se v Imstu (A) už po jedenácte uskutečnily mezinárodní závody v lezení na obtížnost mládeže. Tyto závody jsou vlastně neoficálním mistrovstvím Evropy dětí mladších 14 let. Náš oddíl se závodů učastnil podruhé (naposledy v roce 2011) a tentokráte jsme sem dovezli 9 dětí startujících ve dvou věkových kategoriích:

 • 2000 – 2001: Cink Jáchym, Skoupý Jakub, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza, Špringl Petr
 • 1998 – 1999: Mašková Natálie, Müllerová Klára, Večeřová Sabina

O dětí pečovali Sliva a Simona Rajfovy a Andrzej. Účastníky akce a velkou pomoci byli také rodiče: Hanka Rafajová, Petra Širůčková a Karel Skoupý. Po cestě tam jsme měli zastávku v Innsbrucku. Tady jsme všichni zhlédli část závodů Světového poháru v boulderingu, kde startovala také Silva.

Samotné závody v Imstu byly výborně připravené a konkurence závodniků z celé Evropy byla velká. Mladší lezli 10 cestběhem dvou dnů, starší 9 cest. Největším našim úspěchem bylo 14. místo Jáchyma v kategorií mladších kluků. V kategorií mladších holek nejlépe, na 21. místě, se umístila Terka. Mezi staršími holkami nejlepé se vedlo Sabině – byla 30.. Všechny dětí se snažily, ale někdy to nevyšlo. Velká pochvala patří nejméně zkušeným: Klárce a Petrovi. Skončili sice ke konci závodního pole, ale dali ze sebe opravdu všechno a zároveň uviděli, kolik se ještě musí naučit a natrénovat. Výsledkové listiny: kluci mladší, holky mladší, holky starší.

Závody Překlížka cup 2013 ve Stříbře (obtížnost)

Dne 19.05.2013 se ve Stříbře konaly druhé závody tohoto seriálu v tomto roce – Májový open cup. Této přiležitosti využili i čtyří naši zástupci: Kateřina Dvořáková, Martín a Sára Pešákovi a Natálka Veselá, kteří se zúčastnily tohoto klání. Do finále se probojovali všichni. V kategorií nejmladších chlapců H1 výborně zabojoval Martín a mezi 11 startujícími obsadil 3. místo. Kategorií holek D2, kde soupeřilo 13 závodnic, zcela ovládly ty naše – Sára byla 4., Natálka 3. a Kačka 1. – viz výsledková listina kategorií H1 a D2.

Nominační bouldrové závody Praha

Dne 14.04.2013 na stěně Boulder Bar v Praze se konaly kvalifikační závody v boulderingu. Náš oddíl zastupovalaVeronika Šimková v doprovodu Simony Rajfové. Veronika vyhrala a stala se tak reprezentantkou České republiky v boulderingu ve své věkové kategorií (viz výsledky). Tento rok se může zúčastnit pětí závodů Evropského poháru v této disciplině.

Bouldrové závody Bielsko-Biała

Na pozvání organizátorů jsme se v hojném počtu zúčastnili bouldrových závodů v Polsku. Atmosféra byla výborna a místní, i přes chyby v organizaci, se opravdu hodně snažili. Přijelo celkem cca 100 dětí, z toho 16 od nás. Všechny byly rozdělené stejně jak je to v Tendon cupu:

 • E: Lenka Toužínová
 • D: Kateřina Dvořáková, Míša Smetanová, Karolína Strašilová, Terka Širůčková, Natálie Veselá
 • C: Barbora Borková, Dominika Davidová, Klara Müllerová, Jana Ondřejová, Katka Smetanová a Sabina Večeřová
 • B: Ondřej Bína, Kristýna Červínková, Kateřina Oppeltová, Veronika Šimková

Na úvod každý účastník obdržel tričko a tašku s mlsáním. A pak už s hodinovým zpožděním začalo zápolení. Na úvod dětí z kategorií E a D měly připraveno 12 problémů a ty starší (C a B) 14. Na jejích zdolání měly 2,5 h čistého času. Do finále postupovalo 4 (resp. 5 při rovnosti bodů) dívek a chlapců z každé věkové kategorie. Ve finále se lezly dvě cesty, počítal se každý dosažený chyt a všichni finálisté měli 2 pokusy na každé z nich. V nejmladší kategorií do finále postoupila na svých prvních závodech Lenka Toužínová a skončila na děleném 3. místě. V kategorií D do finále postoupily Míša Smetanová, Kačka Dvořáková a Natálka Veselá. Nejúspěšnější z nich Míša Smetanová obsadila také 3. místo. A na stejném místě o kategorií výš skončila také Sabina Večeřová. Nejzajímavěji se pro nás situace vyvijela v kategorií B. Ondra Bína se do finále dostal až na odvolání, a mezi dalšími čtyřmi minimálně o hlavu vyššími soupeří, velmi slušně zabojoval a skončil také na 3. místě. Za to Veronika svým také o hlavu vyšším soupeřkám nedala vůbec žádnou šanci a po perfektním výkonu (2x TOP) ve své kategorií zvítězila. Naše dětí si závody užily velmi dobře, byly úsměvy štěstí, ale i slzičky. Nejhůř snad dopadla Terka Širůčková, která vinou omylů rozhodčích do finále nepostoupila. Ale bohužel i takové omyly a chyby jsou součástí života. Každopádně dětí získaly mnoho, mnoho zkušenosti, které se určitě v budoucnu projeví. Všem zúčastněným děkujeme – bylo to výborné!

Závody Překlížka cup 2013 v Kladrubech (boulder)

Překlížka cup je seriál závodů pořádaných za podpory firmy Rock Point oddíly z jihozápadních Čech. Tento rok se koná již po sedme. Celý seriál je složen z pětí závodů – 2x obtížnost, 2x boulder a jednou rychlost. Dne 09.03.2013 se v Kladrubech konaly první závody z tohoto seriálu v tomto roce – Maglajz boulder cup. Tohoto využily i dvě naše mladé závodnice: Kateřina Dvořáková a Natálka Veselá, které se zúčastnily tohoto klání. V jejích kategorií D2 soupeřilo 8 závodnic. Naše holky lezly velmi pěkně a do finále probojovaly obě. Tam Kačka obsadila 3. místo a Natálka 5. (viz výsledková listina kategorie D2).

Závody Adria cup 2013 v Hermagoru (A)

Adria cup je seriál závodů pořádaných horolezeckými svazy Rakouska, Slovinska a Chorvatska. Tento rok druhý závod z tohoto seriálu se konal v sobotu 16.02. v Hermagoru (A) poblíž známého lyžářského střediska Nassfeld ležícího u italských hranic. Tohoto využily i dvě naše závodnice: Míša Smetanová a Kája Strašilová, které týden zimních prázdnin stravily s rodičí na lyžích a před návratem domů se zúčastnily tohoto klání. V jejích kategorií U12 (D) soupeřilo 26 závodnic. Naše holky nelezly špatně, ale do finále se bohůžel neprobojovaly a skončily na 12. a 23. místě (viz výsledková listina kategorie U12).

Závody Vysočina BOULDERcup 2013 v Havličkově Brodu

V sobotu dne 12.01. se konaly bouldrové závody v Havličkově Brodu. Byli to závody pro všechny generace a zúčastnilo se jich 90 lezců z celé republiky. I naše zastoupení bylo velmi silné. Pod vedením Simony a Silvy Rajfových a Andrzeje do místa konání odcestovali (dle kategorií):

 • mladší dětí: Jáchym Cink, Kateřina Dvořáková, Sára Pešáková, Míša Smetanová a Terka Širůčková
 • starší dětí: Matěj Burian, Ondra Bína, Jana Ondřejová, Katka Oppeltová, Katka Smetanová a Sabina Večeřová
 • junioří: Kristýna Červínková, Jakub Lacina, Michal Petřek

Naše dětí v počtu 14 se poprvé měli možnost účastnit se boudrových závodů. I přes chybějící zkušeností, zabojovaly a mnoho se z nich se dostalo i na bednu. Nejmladší kategorií kluků z přehledem vyhrál Jáchym Cink a mezi holkami Míša Smetanová skončila 3.. Hned za ní se seřadily další naše závodnice: Terka, Katka a Sára. Mezi staršími dětmi v kategorií kluků vládli: Matěj Burian – 1. a Ondra Bína – 2. . Mezi holkami 3. skončila Jana Ondřejová a 4. Sabina Večeřová. Mezi juniory Michal Petřek skončil na 4. místě a Kuba Lacina na 6.. Mezi holkami zkušenosti ziskávala Kristýna Červínková – 4. místo. Zazávodili si i dospěli. Mezi ženami vyhrala naše vedoucí bouldrových tréninků – Silvie Rajfová. V kategorií veteránu vyzkoušeli své síly: Jana Cinková a Andrzej Kurowski – oba skončili na 3. místě (viz výsledkové listiny). Všem zúčastněným děkujeme za účast.

Závody Příborský pavouk v Příboru

Tyto reginální závody byly doposud obvyklé pořádané v termínu mezi vánočními svátky a novým rokem a zatím jsme se jich nikdy neúčastnili. Letošní termín byl ale značně přihodnější a několik našich dětí na ně odcestovalo. Byli to:

 • E: Martín Pešák
 • D: Natálie Veselá
 • C: Matěj Burian
 • B: Katka Oppeltová

Závody se vyznačovaly dobrou organizaci. Naše holky Natálka a Katka byly na závodech poprvé a nedopadly špatně. Natálka skončila 6. a Katka 5. ve svých věkových kategoriích. Kluci byly mnohém zkušenější a i úspěšnější. Mezi nejmladšími chlapci Martín obsadil 2. místo. Velkého úspěchu dosáhl i Matěj – mezi kluky kategorie C vyhral (viz výsledkové listiny). Všem zúčastněným děkujeme za účast a přejeme mnoho úspěchu na závodech v nové sezóně.