Výsledky ostatních závodů 2011 (zahraniční a domácí, Perníková chaloupka)

Naše dětí se účastní i dalších závodů, také v zahraničí. Pravidelně pořádáme i interní závody pro dětí v rámci oddílu. V tomto roce to zatím byly: 19.04. závody TCČ v Újezdu nad Lesy a 11.-12.06. YCCF Imst (A).

3. ročník předvánoční oddílové soutěže O perníkovou chaloupku 2011

V nedělí 04.12.2011 na naší stěně Rajče, za účasti 29 dětí z našeho oddílu, se konaly oddílové závody v lezení na obtížnost. Děti byly rozděleny do 4 skupin dle věku a výkonnosti bez ohledu na pohlaví. V každé kategorií dětí lezly dvě kvalifikační cesty a ty nejlepší pak cestu finálovou, někteří i superfinálovou. Akce se díky pomoci rodičů po všech stránkách vyvedla. Poděkování patří všem instruktorům oddílu i rodičům, kteří se do akce aktivně zapojili. Jednotlivé kategorie vyhráli: nejmladší – Vojta Hyánek, prostřední – Jakub Skoupý, nejstarší – Jáchym Cink a „elite selection“ Veronika Šimková…/ výsledky.

Závody Young Color Climbing Festival 2011

O víkendu 11.-12.06.2011 se v Imstu (A) uskutečnily mezinárodní závody v lezení na obtížnost mládeže. Těchto závodů, ve dvou věkových kategoriich, se zúčastnilo 5 dětí z našeho oddílu:

  • 2000 – 2001: Matěj Burián, Dominika Davidová, Sabina Večeřová
  • 1998 – 1999: Veronika Šimková, Eiliška Vlčková

Závody byly výborně připravené a konkurence závodniků z celé Evropy byla velká. Mladší lezli 10 cest během dvou dnů, starší 9 cest. První den se za špatného počasí lezlo v hale, druhý den na úplně nové venkovní stěně. Největším úspěchem bylo 9. místo Elišky v kategorií starších holek, Veronika byla 24.. V kategorií mladších holek Sabina skončila na 18. místě a Dominika na 22.. Matěj byl 20. a vzhledem k tomu, že před tím se zúčastnil závodů pouze jednou, byl s umístěním spokojený a zárověň uviděl, jak daleko má ještě k evropské špičce. Výsledkové listiny: kluci mladší, holky mladší, holky starší.

Závody TCC v Újezdu nad Lesy

Mimo původní plán, ale s ohledem na nadcházející závody Českého poháru, jsme se rozhodli nabídnout potenciálním účastnikům této soutěže možnost rozlézt se na závodech. K tomuto to účelu jsme vybrali závody Tendon cup Čechy, které se tradičně konají v některé dubnové útery (tentokrát 19.04.) v Újezdu nad Lesy u Prahy. Pozvání přijali:

  • D: Cink Jachým, Horáková Kateřina, Mašková Natálie
  • C: Davidová Dominika, Večeřová Sabina
  • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Do Prahy jsme se vydali dvěmi auty. S dětmi jeli Jana Cinková a Andrzej. Dálnice byla kupodivu dobře sjizdná a tak jsme na místo dorazili na čas. Velkým překvapením pro nás byl počet závodniků – zúčastnilo se přes 150 dětí ve všech kategoriích. Ale i přes to organizace byla velmi dobrá. Byli jsme jediním zúčastněným oddílem z Moravy. Velkým problémem v průběhu závodu byl výběr cest pro jednotlivé kategorie. Naše dětí si přesto zazávodily velmi dobře, ale na bednu se dostala pouze Veronika – 3. místo. Dětí zjistily, kde jsou jejích slabiny a snad si vzaly ponaučení pro závody Českého poháru. V nejmladší kategorií D do finále se poprvé v životě dostala Natálka Mašková (11.). Katce cesty nesedly a nakonec skončila 17.. V kategorií C nejblíž na bednu měla Sabina (4.) a nedostala se tam jen díky tomu, že použila nedovolenou pomůcku – škvíru ve stropu haly. Finále se zúčastnila i Domča- byla 6.. Nejzajimavější byla soutěž ve skupině C holek – do superfinálese probojovalo 5 závodnic: nakonec Eliška byla 5. a Veronika skončila 3.. Výsledkové listiny: kluci, holky.