Výsledky Český pohár 2013 (ČP)

V roce 2013 význam závodů Českého poháru byl značně posílen. V rámci této série se konalo 6 závodů (viz kalendář závodů ČHS) a do celkového pořadí se započítávalo každému závodníkovi jeho nejlepších 5 výsledků. V roce 2013 závodnické pole v Českém poháru bylo rozděleno na chlapce a děvčata a pak podle věku na 5 kategorií:

 • J: 18 – 19 let (1994 – 1995)
 • A: 16 – 17 let (1996 – 1997)
 • B: 14 – 15 let (1998 – 1999)
 • C: 12 – 13 let (2000 – 2001)
 • D: 11 a méně let (2002 a mladší)

V průběžném pořadí chlapců v kategorii D si velmi dobře vedli Jáchym Cink – 4. místo a Jakub Skoupý – 6. místo. . V kategorii C přemožitele nenašel Matěj Burian.. V kategoriích B a A naše zástupce nemáme, ale v nejstarší kategorií juniorů (J) skončil na 4. místě Michal Petřek. (viz konečné pořadí).

Naším nejúspěšnějším děvčatům patří následující místa (viz konečné pořadí):

 • kategorie D: Míša Smetanová – 6., Karolína Strašilová – 9., Hobzová Eliška – 11., Dvoráková Kateřina – 12., atd. ;
 • kategorie C: Sabina Večeřová – 5., Jana Ondřejová – 7., Klára Müllerová 13. atd.;
 • kategorie B: Eliška Vlčková – 2., Veronika Šimková – 5., atd..

Výsledky letošních závodů potvrzuji pokrok našich závodníků. Svědčí o tom také zastoupení v reprezentaci ČR: Verča Šimková – bouldering, Eliška Vlčková (trénující většinou v Praze) – obtížnost a Michal Petřek – obtížnost a bouldering.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Choceň

V sobotu 26.10.2013 se v Chocni uskutečnily poslední v této sezoně závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci seriálu Českého poháru 2013. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Jany 9 dětí z našeho oddílu:

 • D: Dvořáková Kačka, Toužínová Lenka
 • C: Burian Matěj, Koryčanská Rebeka, Müllerová Klára, Vymlátilová Natálie
 • B: Růžíčková Magdaléna, Vlčková Eliška
 • J: Petřek Michal

Naše výprava tentokrát nebyla moc úspěšná, ale dětem nelze upřít velkou snahu a každé z nich dalo do soutěže své maximum. Mezi hokami se do finále podařilo postoupit v kategorií C Natce Vymlátilové (9.) a v kategorii B Elišce Vlčkové (2.) a Majdě Růžíčkové (7.). Z kluků se úspěchu dočkal Matěj Burian – obsadil 2. místo a v kategorií J Michal Petřek skončil 4.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Písek

V sobotu 19.10.2013 se v Písku uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2013. Bylo to zároveň Mistrovství republiky děti a mládeže. Konečně na závodech Českého poháru byly postavené krásné cesty a tentokrát si nikdo nestěžoval. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Silvy a Simony rekordních 19 děti z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kačka, Hobzová Eliška, Skoupý Jakub, Smetanová Míša, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza, Toužínová Lenka, Veselá Natálka
 • C: Bartoňková Tina, Burian Matěj, Müllerová Klára, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Bína Ondřej, Růžíčková Magdaléna, Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Vystoupení našich děti lze okomentovat slovy: špatné to nebylo, ale mohlo to dopadnout podstatně líp. Už kvalifikace naznačovaly, že některé naše děti nejsou v optimální pohodě. Bohužel ve finále se to moc nezlepšilo. Sice nejlepší Matěj Burian (kat. C) obsadil 1. místo ve své věkové kategorií, ale naši další favorité, Jáchym Cink (D) a Sabina Večeřová skončili ve finále na 3. a 8. místě. V Jáchymově případě je to velká škoda – rozhodoval čas, jinak lezl velmi pěkně a dal 3 TOPy. Na pěkné umístění ve skupině D dosáhl také Kuba Skoupý – byl 6.. Mezi nejmenšími holkami Míša Smetanová byla 4., Eliška Hobzová – 6. a Kája Strašilová – 8. . Finalistky jsme ještě měli v kategorií B holek. Zde Verča Šimková skončila 3. a Eliška Vlčková 4.. Všem děkujeme za účast a velkou snahu. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Jičin

V sobotu 21.09.2013 se v Jičině uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2013. Těchto závodů se zúčastnilo za účasti Jany, Simony a Andzreje 14 děti z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Hobzová Eliška, Skoupý Jakub, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza, Toužínová Lenka
 • C: Bartoňková Tina, Burian Matěj, Mašková Natalie, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina
 • B: Růžíčková Magdaléna, Vlčková Eliška
 • J: Petřek Michal

Naše dětí se v silné konkurenci rozhodně neztratily. Kvalifikace se jim povedly a většina jich postoupila. Bohužel ve finále už to nebylo ono. Sice nejlepší Matěj Burian (kat. C) a Eliška Vlčková (B) obsadili 1. místa ve svých kategoriích, ale naši další favorité Jáchym Cink (D) a Sabina Večeřová skončili ve finále na 8. místě. Zato ve skupině D 4. místo obsadil Kuba Skoupý a ve skupině C holek na životní úspěch dosáhla Janička Ondřejová – také 4. místo. Mezi nejmenšími holkami Terka Širůčková a Eliška Hobzová obsadily 6. a 7. místo. Mezi juniory Michal Petřek skončil 4.. Všem děkujeme za účast a velkou snahu. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Pardubice

V sobotu 15.06.2012 se na stěně H-Centrum ve Starém Hradišti u Pardubic uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2013. Těchto závodů se pod vedením Simony a Andrzeje zúčastnilo 15 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Pešák Martín, Pešáková Sára, Skoupý Jakub, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza
 • C: Burian Matěj, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Bína Ondřej, Šimková Veronika, Vlčková Eliška
 • J: Petřek Michal

Organizace závodu byla velmi dobrá. Kvalita prostředí mizerná – malá, dusná a temná jeskyně. Celkem závodů se zúčastnilo cca 110 dětí, včetně naší docela početní skupinky. Naše dětí projevily velkou bojovnost, většina z nich se probojovala do finále a věru bylo se na co dívat. V nejmladší kategorií D holky moc chtěly a moc bojovaly. Do finále se bohužel propracovala jen Míša a skončila těsně pod bednou – 4.. Za to u nejmladších kluků tam se děly věci. Ve velké konkurenci malý Martín skončil 10.. Do finále postoupil Kuba Skoupý a podal prozatím svůj nejlepší výkon – skončil 3.. Ještě o stupínek výš se umístil Jáchym Cink. V kategorií C téměř všichni naší zástupci se dostali do finále. Mezi holkami po chybě rozhodčích 4. skončila Sabina Večeřová a 8. Jana Ondřejová. Mezi kluky vyhral Matěj Burián. V kategorií B nastalo obrovské překvapení. Své první závody Českého poháru překvapivě vyhrala Veronika Šimková a porazila všechny své odvěké soupeřky. Úspěšná byla také Eliška – skončila 4.. Mezi juniory na bednu se dostal také Michal Petřek – skončil 3.. Všem naším závodnikům gratulujeme a děkujeme za projevenou snahu a bojovnost. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Svitavy

V sobotu 04.05.2013 se ve Svitavach konaly druhé v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2013. Zúčastnilo se jich cca 120 dětí. Z našeho oddílu, za účastí všech instruktorů, na závody vyrazilo 17 dětí:

 • D: Cink Jachým, Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Jančuš Vilém, Jančušová Vendula, Pešák Martín, Pešáková Sára, Skoupý Jakub, Smetanová Míša, Strašilová Karolina, Širůčková Tereza, Veselá Natálie
 • C: Burián Matěj, Koryčanská Rebeka, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
 • B: Vlčková Eliška
 • J: Petřek Michal

Naši zástupci pokračovali v úspěšném tažení. Nejmenší holky se v počtu čtyřech kvalifikovaly do finále a nejlepší z nich Kačka Dvořáková obsadila 3. místo. Kája Strašilová byla 6., Eliška Hobzová – 7. a Terka Širůčková – 8.. Ale ani další závodnice, které zde do finále nepostoupily, nejsou bez šanci pro následující závody. Mezi kluky se ve velmi dobré pohodě předvedl Jáchym Cink – skončil 2., ale neztratil se ani Kuba Skoupy – byl 5.. Na konci startovního pole se ocitli naši nejmladší: Vilém Jančuš a Martín Pešák, ale jejích doba ještě přijde. V kategoríí C naše nejlepší, Sabča, skončila na pěkném 6. místě, ale bylo to o chyt. Do finále se ve velmi silné konkurenci dostala i Jana Ondřejová – skončila 8.. Další holky: Klárka Müllerová, Rebeka Koryčanská a Natálie Vymlatilová sice skončily ve druhé půlce závodního pole, ale nutno připomenout, že lezou teprve od září a závodech sbírají své první zkušenosti (pro Rebeku to byly dokonce její 1. závody). Mezi kluky v této kategorií nemá tuto sezónu žádnou konkurenci Matěj Burian. Mezi holkami v kategorií B závody vyhralastartující za naš oddíl Eliška Vlčková . K největšímu překvapení došlo v kategorií juniorů. Po dvou letech se na závodech objevil Michal Petřek a ve finále obsadil 2. místo a díky tomu se nominoval do reprezentace ČR v této věkové skupině.Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Praha

V sobotu 20.04.2013 se v Praze uskutečnily první v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2013. Zúčastnil se jich rekordní počet cca 150 dětí. Z našeho oddílu pod vedením Simony a Andrzeje do Prahy vyrazilo 14 dětí:

 • D: Cink Jáchym, Skoupý Jakub, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Toužínová Lenka
 • C: Borková Barbora, Burian Matěj, Müllerová Klára, Ondřejová Jana, Večeřová Sabina, Vymlatilová Natálie
 • B: Růžíčková Magdaléna, Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše výprava byla poměrně početná a také docela úspěšná. V každé kategorií, kterou jsme obsadili, byl někdo na bedně. Mezi nejmladšími kluky se do finále podařilo postoupit Kubovi Skoupému (7.) a Jáchymovi Cinkovi (3.). Mezi holkami ve finále se na 7. místě umístila Kája Strašilová a velice pěkně lezla Míša Smetanová -3.. V kategorií C se mezi kluky činil Matěj Burian, který soutěž vyhral. Mezi holkami Jana Ondřejová byla 6. a Sabina Večeřová skončila na 3. místě. A nakonec v kategorií B holek Verča Šimková obsadila 5. místo a Eliška Vlčková byla 3.. Jsme zvědavi, zda-li dětí potvrdí stoupající výkonnost na dalších závodech ve Svitavách Výsledkové listiny: kluci, holky.