Výsledky Český pohár 2012 (ČP)

V roce 2012 význam závodů Českého poháru byl značně posílen. V rámci této série se konalo 7 závodů (viz kalendář závodů ČHS) a do celkového pořadí se započítávalo každému závodnikovi jeho nejlepších 5 výsledků. Závodnické pole v Českém poháru bylo rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku pak na 4 kategorie:

 • A: 16 – 17 let (1995 – 1996)
 • B: 14 – 15 let (1997 – 1998)
 • C: 12 – 13 let (1999 – 2000)
 • D: 11 a méně let (2001 a mladší)

V konečném pořadí chlapců našim nejlepším soutěžícím se stal závodicí v kategorii D Jáchym Cink – 2. místo, Jakub Skoupý skončil 14... V kategorii C Ondra Bína si udržel 5. místo a Matěj Burian skončil 8.. (viz konečné pořadí).

Naším nejúspěšnějším děvčatům patří následující místa (viz konečné pořadí):

 • kategorie C: Sabina Večeřová – 3., Magdaléna Růžíčková – 6. Kateřina Smetanová – 10. a Jana Ondřejová – 11.;
 • kategorie B: Eliška Vlčková – 3., Veronika Šimková – 6..

Velkou pochvalu si rovněž zaslouží skupina naších nejmladších závodnic: Katka Dvořáková, Natálka Mašková, Sára Pešáková, Míša Smetanová, Kaja Strašilová a Terka Širůčková.

Závody Českého poháru mládeže 2012 – Praha

V nedělí 09.12.2012 se v Praze uskutečnily poslední v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2012. Těchto závodů se zúčastnilo 6 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kačka
 • B: Bína Ondřej, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše výprava byla poměrně malá – jely většinou dětí s nadejí na úspěch. Snaha byla, ale úspěchy se moc nedostavily. Mezi nejmladšími se do finále podařilo postoupit Jáchymovi Cinkovi (4.). Kačka má přece jen výškový handicap, zde i velká snah nepomohla, ale pilně sbírá zkušenosti. Nedařilo se tentokrát ani Sabči Večeřové – skončila 6 a Ondra Bína byl tradičně – 5.. V kategorií B ve velmi silné konkurenci výborně lezly obě naše zástupkyně – Eliška Vlčková skončila 4. a Verča Šimková 6.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2012 – Choceň

V sobotu 05.05.2012 se v Chocni uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2012. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Simony 13 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kačka, Fabiánek Pavel, Pešáková Sára, Skoupý Jakub, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Širůčková Terka
 • B: Bína Ondřej, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše výprava tentokrát nebyla moc úspěšná, ale dětem nelze upřít velkou snahu a každé z nich dalo do soutěže své maximum. Mezi nejmladšími se do finále podařilo postoupit Jáchymovi Cinkovi (5.) a Kubovi Skoupému (7.). Holkám se vůbec nedařilo a nejlepší z nich, Terka Širůčková, skončila 9.. Výborné výkony ve finálových soubojích v kategorií C podali Sabina Večeřová – 2. a Ondra Bína – 5.. V kategorií B skvělé lezly obě naše zástupkyně – Eliška Vlčková skončila 3. a Verča Šimková 6.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Mistrovství České republiky mládeže 2012 – Svitavy

Tento rok se mistroství republiky mládeže v lezení na obtížnost konalo 07.10. ve Svitavach. S našimi dětmi jela tentokráte Simona. Rekordně velkou skupinu (18) naších dětí, na závodech Českého poháru, tvořili:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kateřina, Fabiánek Vojtěch, Mašková Natalie, Pešáková Sára, Skoupý Jakub, Smetanová Michaela, Strašilová Karolína, Širůčková Tereza
 • C: Bartoňková Tína, Bína Ondřej, Burián Matěj, Ondřejová Jana, Růžíčková Magdaléna, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše vystoupení patřilo bohužel k těm méně úspěšným. Nejmenší holky svoji výškou neměli šanci soutěžit se staršími i o 20cm vyššími závodnicemi, ale jejích doba ještě přijde. Nejlépe na tom byla Kája Strašilová, která se dostala do finále a skončila 7.. Mezi kluky po kvalifikacích vedl Kuba Skoupý, ale ve finále skončil až 7.. Podstatně lépe se dařilo ve fináleJáchymovi – skončil 2.. V kategoríí C naše nejlepší, Sabča, skončila na pěkném 6. místě, ale cítila to jako prohru. Do finále se ve velmi silné konkurenci dostala i Jana Ondřejová – skončila 8.. Mezi kluky Matěj Burian byl 5. a Ondra Bína 7.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2012 – Písek

Bylo to daleko, ale ani to neodradilo skupinu naších závodniků od účastí na závodech Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost, které se konaly 08.09. v Písku. Organizace byla výborná, ale bohůžel po letních prázdninách forma nebyla ještě optimální. Někteří zkusili, co je to mít smůlu a spadnout hned dole (Kačka Dvořáková, Ondra Bína), ale všichni bojovali seč mohli a výsledky rozhodně nebyly špatné. Do Písku pod vedením Andrzeje vyrazili:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kateřina, Mašková Natálie, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • C: Bína Ondřej, Burian Matěj, Růžičková Magdaléna, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Jak to tedy dopadlo? Do finále postoupiy téměř všechny dětí. Nejúspěšnější pak byly 2. v kategoriích C a B Sabina a Eliška a Jáchym, který ve své kategorií zvítězil. Ale ani zbývající dětí se neztratily a po náležitým rozlezení se určitě předvedou na přištích závodech. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2012 – Pardubice

V sobotu 16.06.2012 se na stěně H-Centrum ve Starém Hradišti u Pardubic uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2012. Těchto závodů se pod vedením Andrzeje zúčastnilo 12 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kateřina, Fabiánek Vojtěch, Skoupý Jakub, Širůčková Tereza
 • C: Bína Ondřej, Burian Matěj, Ondřejová Jana, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina
 • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Organizace závodu byla velmi dobrá. Celkem se jich zúčastnilo 97 dětí, včetně naší docela početní skupinky. Naše dětí projevily velkou bojovnost, většina z nich se probojovala do finále a věru bylo se na co dívat. V nejmladší kategorií D holek Terka a Kačka skončlily v poli poražených, ale nic to – je to jejích první sezóna a odstup k nejlepším se stále zmenšuje. Za to u nejmladších kluků tam se děly věci. Nováčci Vojta a Kuba také sbírají zkušenosti, ale Jáchym Cink vyhral své první závody v Českém poháru a v poli poražených nechal i svého největšího soka – Lukáše Dolečka. V kategorií C všichni naší zástupci se dostali do finále. U holek 4. byla Sabina Večeřová, 5. překvapivě Jana Ondřejová a 8. místo obsadila Katka Smetanová. Mezi kluky zabojoval Ondra Bína – skončil 5. a hned za nim se na 6. místě objevil Matěj Burián. V kategorií B obě holky byly úspěšné Eliška byly 3. a Veronika skončila 6.. Všem naším závodnikům gratulujeme a děkujeme za projevenou snahu a bojovnost. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2012 – Jičín

V sobotu 05.05.2012 se v Jičíně uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2012. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Jany 9 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kateřina, Mašková Natalie, Pešáková Sára
 • C: Bína Ondřej, Růžíčková Magdaléna, Večeřová Sabina
 • B: Vlčková Eliška
 • A: Petřek Michal

Naše dětí se v silné konkurenci rozhodně neztratily. Do finále se dostaly všechny, až na nejmladší holky – sbírají zkušenosti. Nejlepší umístění získaly 2. místa získaly Sabina Večeřová (kat. C) a Eliška Vlčková (B). Další finálová umístění to 5. místo Majdy Růžíčkové (C) a 6. Ondry Bíny a 7. Jáchyma Cinka (D). Ve skupině A kluků Michal skončil na 6. místě. Všem děkujeme za účast a velkou snahu. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2012 – Jablonec

V sobotu 28.04.2012 se v Jablonci na stěně Makak uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2012. Značná vzdálenost a účast některých dětí na závodech Adria cupu v Rakousku způsobily, že těchto závodů se zúčastnili jen 4 závodníci z našeho oddílu:

 • C: Bína Ondřej, Růžičková Magdaléna, Večeřová Sabina
 • B: Vlčková Eliška

Byli ale velmi úspěšní. Do finále se dostaly všechny dětí. V kategorií C mezi děvčaty Sabina Večeřová byla 2. a Majda Růžíčková 4.. Mezi kluky Ondra Bína skončil 4.. V kategorií B v silné konkurenci Eliška Vlčková obsadila 3. místo. Doufáme, že dětem forma vydrží do závodů v Jičině. Výsledkové listiny: holky, kluci.