Výsledky Český pohár 2011 (ČP)

Závodnické pole v Českém poháru je rozděleno na chlapce a děvčata a podle věku pak na 4 kategorie: D: ročník 2000 a mladší, C: ročník 1998-1999, B: 1996-1997 a A: ročník 1994-1995. Jako obvyklé se v rámci ČP konalo 5 závodů. V roce 2011 to byly: 30.04. Jičín, 08.05. Jablonec nad Nisou, po prázdninách 24.09. Brno, 22.10. Choceň (zároveň Mistrovství České republiky) a seriál uzaviraly 28.10. finálové závody ve Svitavách. Všem našim závodnikům děkujeme za účast a reprezentaci.

V konečném pořadí chlapců se naš nejlepší soutěžící v kategorii D, Jáchym Cink, se ocitl na 11. místě (viz konečné pořadí).

Nejlepším děvčatům patří následující místa (viz konečné pořadí):

 • kategorie D: Sabina Večeřová – 2., Dominika Davidová – 4. Bartoňková Tina byla 7.;
 • kategorie C: Eliška Vlčková – 3., Veronika Šimková – 4..

Závody Českého poháru mládeže 2011 – Svitavy

Poslední závody Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost konaly 28.10. ve Svitavách. Po zařijovo – říjnovým maratonu závodů na ty poslední v sezóně vyrazily jen holky:

 • D: Bartoňková Tína, Davidová Dominika, Jančušová Vendula, Strašilová Karolína, Večeřová Sabina
 • C: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše výprava byla poměrně úspěšná, dětí se hodně snažili a dá se řící, že ty, co na sobě pracují, jsou čim dál tím úspěšnější. Mezi nejmladšími se do finále podařilo postoupit Dominice Davidové (2.), Sabině Večeřové (3.). Výborné výkony ve finálových soubojích v kategorií C podali Eliška Vlčková – 3. a Veronika Šimková – 4.. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Mistrovství České republiky mládeže 2011 – Choceň

Tento rok se mistroství republiky mládeže v lezení na obtížnost konalo 22.10. v Chocni. S našimi dětmi jel tentokráte Andrzej. Překvapivě docela početnou skupinku naších dětí tvořily:

 • D: Bartoňková Tína, Cink Jáchym, Davidová Dominika, Jančušová Vendula, Smetanová Kateřina, Strašilová Karolína, Smetanová Michaela, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše výprava byla poměrně úspěšná, dětem nelze upřít velkou snahu a každé z nich dalo do soutěže své maximum. Mezi nejmladšími se do finále podařilo postoupit Sabině Večeřové (2.), Dominice Davidové (4.) a Jáchymovi Cinkovi (5.). Výborné výkony ve finálových soubojích v kategorií C podali Eliška Vlčková – 3., Veronika Šimková – 4. a Ondra Bína – 8.. Děti se zlepšily i ve srovnání s výsledky mistrovství republiky v roce 2010. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2011 – Brno

V sobotu 24.09.2011 se v Brně na naší stěně Rajče uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2011. Těchto závodů se zúčastnilo 22 dětí z našeho oddílu:

 • D: Bartoňková Tina, Bartlová Kateřina, Burian Matěj, Cink Jáchym, Davidová Dominika, Horáková Kateřina, Jančušová Vendula, Pešáková Sára, Skoupý Jakub, Smetanová Kateřina, Strašilová Karolína, Večeřová Sabina
 • C: Bína Ondřej, Farník Petr, Minarčíková Barbora, Růžičková Magdaléna, Šimková Veronika, Vlčková Eliška
 • B: Drinková Natalie, Minarčík Kryštof
 • A: Kupský Pavel, Petřek Michal

Závody Českého poháru mládeže se poprvé konaly v Brně. Jejich příprava a organizace byly perfektní. Velkou mírou k tomu přispěla i pomoc rodičů dětí z našeho odddílu. Nejdůležitjěší je ovšem početná účast naších dětí v závodech. Pro většinu z nich byla to první zkušenost v závodech na této úrovni a všechny se snažili ukázat maximum, ale mnohdy chyběli zkušenosti. Několik jich však zabojovalo skvělé: v nejmladší kategorií holek 3. místo obsadila Sabina Večeřová a 4. byla Dominika Davidová. Překvapením byly ovšem postup do finále a 6. místo pro Katku Smetanovou a 8. pro Tinu Bartoňkovou. V kategorií C 3. byla Veronika a 4. Eliška. Ve skupině D kluků zabojoval Jáchym Cink a skončil na 7. místě. Mezi staršími neuspěli naší zkušení borci: v kategorií C Ondra Bína a v kategorií B Kryštof Minarčík skončili těsně pod hranici finále. Mezi nejstaršími kluky 4. místo obsadil Michal Petřek. Všem naším závodnikům gratulujeme a držíme jím palce na další závody Tendon cupu již za týden v Prostějově. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2011 – Jablonec

V nedělí 08.05.2011 se v Jablonci na stěně Makak uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2011. Značná vzdálenost a druhé závody v krátkém časovém rozpětí způsobily, že těchto závodů se zúčastnily jen 3 závodnice z našeho oddílu:

 • D: Davidová Dominika, Večeřová Sabina
 • C: Vlčková Eliška

Byly ale velmi úspěšné velmi úspěšné. Do finále se dostaly dvě. V nejmladší kategorií Sabina Večeřová byla 3. a Dominika skončila 7. – těsně za bránami finále. V kategorií B Eliška skončila 2.. Doufáme, že holkám forma vydrží do podzimu a v září se jí předvedou v Brně na závodech Českého poháru. Výsledkové listiny: holky.

Závody Českého poháru mládeže 2011 – Jičin

V sobotu 30.04.2011 se v Jičině uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2011. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Jany 7 dětí z našeho oddílu:

 • D: Cink Jáchym, Davidová Dominika, Horáková Kateřina, Večeřová Sabina
 • C: Šimková Veronika, Vlčková Eliška
 • A: Petřek Michal

Na rozdíl od loňského roku naše dětí byly velmi úspěšné. Do finále se dostaly všechny, až na Jáchyma (byl. 10., sbírá zkušenosti). A co je nejdůležitjěší: v nejmladší kategorií zvítězila Sabina Večeřová. Je to první vítězství v Českém poháru za dobu existence dětského oddílu. A to nebylo všechno: ve stejné věkové skupině Dominika skončila 6. a Katka 7., v kategorií C 2. byla Eliška a 6. Veronika. Ve skupině A kluků Michal skončil na 3. místě. Všem naším závodnikům gratulujeme a držíme jím palce na další závody Českého poháru již za týden v Jablonci. Výsledkové listiny: kluci, holky.