Rock Point Český pohár v boulderingu 2019 Praha

V sobotu 14.09. se konaly v Praze – Náplavce třetí závody ze seriálu Rock Point Českého poháru v boulderingu. Byly výborně zorganizované a i připravené bouldry byly velice pěkné.

Celkem se v sobotu ve všech kategoriích dostavilo 45 žen a 59 mužů. Naše barvy reprezentovali:

 

  • B: (2004 – 2005): Gruber Lukáš, Hrbáčová A. Ludmila, Peřina David, Plchová Klára, Skoupá Sabina
  • A: (2002 – 2003): Cink Jáchym, Galeová Ema, Prokešová Simona, Skříčková Zuzana, Špringl Petr
  • J: (2000 – 2001): Ondřejová Jana

 

Vystoupení našich bylo docela úspěšné. Mezi dívkami v nejmladší kategorií B na 3. místě skončila Anna Lu Hrbáčová a na 5. se umístila Sabina Skoupá. Mezi chlapci v této kategorií Lukáš Gruber skončil na výborném 4. místě. V kategorii A Zuzka Skříčková byla 6. a Ema Galeová 7.. Mezi chlapci nejlepší z našich byl Jáchym Cink 14. místo. Mezi juniory 2. byla Jana Ondřejová (celkové mezi ženami 6.). Výsledkové listiny: dívky, chlapci, ženy, muži.

V nedělí 15.09. se pak na stejném místě konaly závody Českého poháru U14. Zúčastnila se jich také docela početná skupina našich závodníků:

  • U10: Dan Školář
  • U12: Terezie Cikánková, Šimon Čermák, Timotej Čermák
  • U14: Vilém Jančuš, Václav Jaroš, Matyáš Kolařík, Valerie Pařilová, Magdalena Plchová, Jakub Sepší, Samuel Skoupý, Adéla Svobodová

Po prázdninách se naše dětí představily ve velmi dobré formě – téměř všechny skončily v první desítce nebo těsně za ní (viz výsledkové listiny dívky, chlapci). V kategorií U10 Dan Školář zvítězil. V kategorií U12  mezi kluky Timo Čermák byl 5. a jeho starší bratr Šimon 6.. Mezi holkami naše jediná zástupkyně Terka Cikánková skončila na 12. místě. V nejstarší kategorií U14 na 6. místě se umístil Vilém Jančuš a Maty Kolařík byl 8.. Mezi holkami Valča Pařilová obsadila 2. místo a 6. byla Adéla Svobodová