Rock Point Český pohár v boulderingu 2019 Jeseník

V sobotu 01.03. se konaly v Jeseníku první závody ze seriálu Rock Point Českého poháru v boulderingu, které byly zároveň prvními ze dvou nominačních závodů do reprezentace ČR v kategorii dospělých a mládeže. Byly skvělé zorganizované a i připravené bouldry byly velmi zajímavé.

Celkem se v sobotu ve všech kategoriích dostavilo 26 žen a 43 mužů. Naše barvy zde zastupovali Anna Lu Hrbáčová, Ema Galeová, Simona Prokešová, Jana Ondřejová, Sabina Skoupá a Petr Špringl. Vystoupení našich bylo docela úspěšné. Mezi dívkami v nejmladší kategorií B na 2. místě skončila Anna Lu Hrbáčová a na 7. se umístila Sabina Skoupá. V kategorii A Simona Prokešová byla 6. a Ema Galeová 8..Mezi chlapci Petr Špringl obsadil 13. místo. Mezi juniory 2. byla Jana Ondřejová (celkové mezi ženami 7.). Výsledkové listiny: dívky, chlapci, ženy, muži.

V nedělí 02.03.2018 se pak na stejném místě konaly závody Českého poháru U14. Zúčastnila se jich také docela početná skupina našich závodníků:

  • U10: Dan Školář
  • U12: Terezie Cikánková, Matyáš Cupák, Šimon Čermák, Timotej Čermák, Klára Dědková, Lenka Hamplová, Max Mayer
  • U14: Vilém Jančuš, Václav Jaroš, Valerie Pařilová, Zuzana Plšková, Adéla Svobodová

Naše dětí bojovaly velmi udatně – téměř všechny skončily v první desítce nebo těsně za ní (viz výsledkové listiny dívky, chlapci). V kategorií U10 Dan Školář byl 3. V kategorií U12  mezi kluky Šimon Čěrmák byl 6. a Matyáš Cupák 8.. Mezi holkami nejlepší umístění získaly Lenka Hamplová – 7. a Terka Cikánková – 10.. V nejstarší kategorií U14 na 4. místě se umístil Vilém JančušVašek Jaroš byl 8.. Mezi holkami Valča Pařilová obsadila 2. místo a 8. byla Adéla Svobodová. Další kolo se bude konat 16.-17.03. v Žilině a budeme se snažit i tam vypravit naši výpravu i s trenéry.