Rock Point Český pohár bouldering 2018 Praha

V sobotu 10.03. se konaly v Praze druhé závody ze seriálu Rock Point Českého poháru v boulderingu, které byly zároveň posledními ze dvou nominačními závody do reprezentace ČR v kategorii dospělých a mládeže. Celkem se ve všech kategoriích dostavilo 53 žen a 70 mužů. Naše barvy zde zastupovali Jáchym Cink, Ondra Bína, Eliška Hobzová, Lu Hrbáčová, Ema Galeová, Lucie Petrová, Simona Prokešová, Jana Ondřejová, Petr Špringl, Lenka Toužínová a Adéla Vaverková. Vystoupení našich bylo docela úspěšné. Mezi dívkami v nejmladší kategorií B na 5. místě skončila  Eliška Hobzová a na 6. byla Lenka Toužínová. Ve stejné kategorii kluků nejúspěšnější byl Jáchym Cink – obsadil 4. příčku. V kategorii A Simona Prokešová byla 5. a Ema Galeová 7..Mezi chlapci Petr Špringl obsadil 7. místo. Mezi juniory zvítězila Jana Ondřejová (celkové mezi ženami 7.) a 4. byla Lucie Petrová. Mezi chlapci ve stejné kategorii Ondra Bína, obsadil 7. místo. Výsledkové listiny: dívky, chlapci, ženy, muži. Na základě výsledků ze dvou nominačních závodů do reprezentace ČR v boulderingu se v kategorii B kvalifikovali: Eliška Hobzová a Jáchym Cink a v kategorii A Jana Ondřejová a Lucie Petrová.

V nedělí 11.03.2018 se pak na stejném místě konaly závody Dětského poháru pro kategorie U14. I když jsme tento výjezd oficiálně nepodporovali, objevilo se zde několik našich závodníků:

U10: Dan Školář

U12: Václav Jaroš, Samuel Skoupý, Adéla Svobodová

U14: Veronika Esterková, Vilém Jančuš, Valerie Pařilová, Sabina Skoupá, Daniel Slovák

Na to, že soupeři našich závodníků se věnují především boulderingu, naše dětí dopadly velmi dobře – všechny skončily v první desítce nebo těsně za ní (viz kompletní výsledky). V kategorií U10 Dan Školář byl 5. V kategorií U12 Adéla Svobodová byla také 5. a Vašek Jaroš 10..V nejstarší kategorií U14 Dan Slovák skončil na 3. místě a hned za nim na 4. místě byl Vilém Jančuš. Mezi holkami 5. byla Valča Pařilová a 7. Saba Skoupá. Další kolo se bude konat 17. června také v Praze a to se budeme snažit vypravit tam početnější výpravu i s trenéry.