Rock Point Český pohár a MMČR v boulderingu 2018 Lanškroun

Ve dnech 07.-09.12. se konalo v Lanškrouně Mezinárodní mistrovství České republiky v boulderingu, které bylo zároveň závodem ze seriálu Českého poháru. Celkem během 3 dnů se představilo 31 žen a 52 mužů. V pátek proběhly kvalifikace žen a mužů (včetně mládežnických kategorii J a A), v sobotu následovalo jejích semifinále a finále. V neděli pak dostala prostor nejmladší mládežnická kategorie B.

První dva dny naše barvy zde zastupovali Ondra Bína, Ema Galeová, Lucie Petrová, Simona Prokešová, Jana Ondřejová, Zuzana Skříčková a Petr Špringl. Vystoupení našich bylo docela úspěšné. V kategorii A Simona Prokešová byla 4. a Zuzka Skříčková 6. a mezi chlapci Petr Špringl 5.. Mezi juniory zvítězila Jana Ondřejová (celkové mezi ženami 8.) a 2. byla Lucie Petrová. Mezi kluky ve stejné kategorií Ondra Bína obsadil 7. místo. Výše uvedené kategorie A a J závodí zároveň s dospělými ženami a muži a jsou mezi nimi také klasifikované. Velkým úspěchem tento závod skončil pro naše holky: Jana Ondřejová mezi ženami obsadila na 3. místo, Simona Prokešová byla 6. a Zuzka Skříčková 8..

V neděli v rámci soutěže kategorie B se předvedli Eliška Hobzová, Anna Lu Hrbáčová a Jáchym Cink Mezi dívkami na 5. místě skončila  Eliška Hobzová a na 6. byla Anna Lu Hrbáčová. Ve stejné kategorii kluků Jáchym Cink obsadil 6. příčku. Výsledkové listiny: dívky, chlapci, ženy, muži.