Rafiki Urban Boulder Race 2019 Praha

Letošní ročník Rafiki Urban Boulder Race se uskutečnil v nedělí 6. října 2019 v Praze. se sešlo celkem 241 závodníků. Za náš oddíl to byli 3 kluci a 6 holek. Jedná se o netradiční akci, kde závody probíhají na několika místech Prahy.

Závodnici měli v časovém limitu osmi hodin zdolat co nejvíce z 20 kvalifikačních bouldrů. Ty se nacházely na mostech: Libeňským, Trojském a Barikádníků, v areálu MatFyzu v Troji, v Salesiánském středisku mládeže a ve Vzorkovně. Šest nejlepších kluků a holek se pak probojovalo do finále, kde poměřili své síly v Art&Food ZOOně (u Trojského zámku).
Mezi šedesátkou žen zvítězila byla Lu Hrbáčová, 2. byla naše trenérka Verča Šimková. Nezklamaly ale ani další naše závodnice – do první dvacítky se probojovaly všechny : Klára Plchová (11.) Sabina Skoupá (12.), Lucie Petrová (14.), Adéla Vaverková (17.) a Majda Růžičková (19.).

Nejlepším mužem mezi více než 200 startujících byl Lukáš Doleček. Hned za nim, na 2. místě skončil náš Ondřej Bína. Výborné 7. místo obsadil Jáchym Cink. Výsledky finálových bojů najdete zde.