Rafiki Urban Boulder Race 2018 Praha

Na letošním ročníku Rafiki Urban Boulder Race, který se uskutečnil 6. října 2018 v Praze, se sešlo neuvěřitelných 306 závodníků. Za náš oddíl to byli 2 kluci a 9 holek. Jedná se o netradiční akci, kde závody probíhají na několika místech Prahy.

Závodnici měli v časovém limitu sedmi hodin zdolat co nejvíce kvalifikačních bouldrů. Ty se nacházely v obchodním domě Kotva, ve víceúčelovém sálu Palác Arkopolis, na zídce v Riegrových sadech a na Dvořákově nábřeží. Šest nejlepších kluků a holek se pak probojovalo do finále, kde poměřili své síly na lodi Altenburg.

Mezi stovkou žen nejúspěšnější byla naše trenérka Verča Šimková, která jako jediná vylezla všechny čtyři finálové bouldery. Na třetím místě se překvapivě umístila teprve 16-letá Zuzka Skříčková. Nezklamaly ani další naše závodnice – do první dvacítky se probojovaly: Adéla Vaverková, Veronika Esterková, Eliška Hobzová a Simona Prokešová.

Nejlepším mužem mezi více než 200 startujících byl Martin Dvorský, který shodně se Štěpánem Pochmanem vylezl všechny čtyři bouldry, takže o jeho vítězství rozhodl až výsledek kvalifikace. Ve finále skvělé 5. místo obsadil Jáchym Cink. Na 19. místě pak skončil Ondra Bína. Výsledky finálových bojů najdete zde.