Olympiáda dětí a mládeže Liberec 2019

Ve dnech 23.-28.06.2019 v Liberci proběhla 9. Olympiáda dětí a mládeže. Zúčastnilo se jí 3400 mladých sportovců. Poprvé její součástí bylo sportovní lezení. Závodily dětí kategorie B (U16). Na základě výsledků kvalifikačních závodů (první dva závody Českého poháru v roce 2019) každý kraj měl možnost vyslat 2 holky a 2 kluky. Náš, jihomoravský, kraj reprezentovali členové našeho oddílu: Anna Lu Hrbáčová, Klára Plchová, Lukáš Gruber a David Peřina.

Samotný, skvělé zorganizovaný, závod proběhl v pondělí 24.06. na 14 m vysoké stěně Technické univerzity v Liberci (domovská stěna pořadatele – oddílu Komorní výtah Liberec). Dopoledne lezci přelézali 2 kvalifikační cesty. Osm nejlepších kluků a holek se kvalifikovalo do odpoledního finále. Naši zástupci rozhodně nezklamali – lezli na svém maximu. Mezi holkami Lu obsadila 12. místo, Klárka se kvalifikovala do finále, kde skončila na 5. místě. Mezi kluky David obsadil 14. místo a Lukáš ve finále skončil, stejně jako Klárka, na 5. místě.

Závod přenášela Česká televize – záznam finále. K dispozici jsou i kompletní výsledky (ženy, muži).