Český pohár U14 2019 – Zlín

V sobotu 18.05.2019 na stěně Vertikon ve Zlíně se konaly drzhé letošní závody v lezení na obtížnost ze série ČP U14 2019. Zúčastnilo se jich celkem 117 dětí. V každé kategorii se lezly 2 kvalifikační cesty a 8 nejlepších závodníků postupovalo do finále. Připravené cesty byly velmi podařené a umožnily dětem prokázat své schopnosti.

Naše dětí, v doprovodu Katky a Simony, dorazily na místo činu v počtu 24. Téměř polovina se kvalifikovala do závěrečných finálových bojů, ale i ty zbývající se snažili seč mohli. Zúčastnili se:

  • U10 (2010 a mladší): Bartoš Mateo, Čechová Veronika, Hladíková Veronika, Školář Dan, Zbořilová Barbora
  • U12 (2008 – 2009): Bartošová Mia, Cikánková Terezie, Cupák Matyáš, Čermák Šimon, Čermák Timotej, Hamplová Lenka, Hladíková Eliška, Kadlecová Alice, Mynář Petr
  • U14 (2006 – 2007): Janačík Tadeáš, Jaroš Václav, Kolařík Matyáš, Pánková Karolína, Pařilová Valérie, Plchová Magdalena, Raková Daniela, Sepši Jakub, Skoupý Samuel, Svobodová Adéla

V nejmladší věkové skupině U10 mezi holkami Veronika Čechová byla 6. a Barbora Zbořilová skončila na 7. místě. Mezi kluky v první osmičce jsme měli dva: Dan Školář byl 2. a Mateo Bartoš 3..

Ve kategorií U12 nejlépe lezla Mia Bartošová, která skončila na 4. místě. Do finále se probojovala také Lenka Hamplová – byla celkově 5.. Na Terezku Cikánkovou zbylo tentokráte 9. místo. Mezi kluky nejlépe dopadl Šimon Čermák  – obsadil 6. místo.

V nejstarší věkové kategorii U14 nejkvalitnější výkon podala Valča Pařilová – obsadila 5. místo. Mezi kluky největším úspěchem bylo 4. místo Matyáše Kolaříka, 6. skončil Tadeáš Janačík a 7. Vašek Jaroš. Dětem děkujeme za výborné vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky. a celkové pořadí po dvou závodech: kluci, holky.