Český pohár U14 2019 – Olomouc

V sobotu 04.05.2019 na stěně v Olomouci se konaly první letošní závody v lezení na obtížnost ze série ČP U14 2019. Zúčastnilo se jich celkem 111 dětí. V každé kategorii se lezly 2 kvalifikační cesty a 8 nejlepších závodníků postupovalo do finále. Cesty, které připravil Zbyšek Černohous, byly pěkné, ale v kvalifikační fázi závodu (pro kategorií U14) zbytečně těžké ve spodní části. Finálové cesty byly pak velmi podařené a umožnily dětem prokázat své schopnosti.

Naše dětí, v doprovodu Simony, Veroniky a Andrzeje, dorazily na místo činu v počtu 25. Více než polovina se kvalifikovala do závěrečných finálových bojů, ale i ty zbývající odvedli super výkon. Zúčastnili se:

  • U10 (2010 a mladší): Bartoš Mateo, Čillík Samuel, Školář Dan, Zbořilová Barbora
  • U12 (2008 – 2009): Bartošová Mia, Brzobohatá Gabriela, Cikánková Terezie, Čermák Šimon, Čermák Timotej, Hamplová Lenka, Kadlecová Alice, Mynář Petr
  • U14 (2006 – 2007): Holub Vojtěch, Janačík Tadeáš, Jančuš Vilém, Jaroš Václav, Kolařík Matyáš, Pánková Karolína, Pařilová Valérie, Patloka Nicolas, Plchová Magdalena, Raková Daniela, Sepši Jakub, Skoupý Samuel, Svobodová Adéla

V nejmladší věkové skupině U10 mezi holkami jediná naše závodnice Barbora Zbořilová skončila na 7. místě. Mezi kluky v první osmičce jsme měli dva: Dan Školář byl 2. a Mateo Bartoš 4..

Ve kategorií U12 nejlépe lezla Mia Bartošová, která skončila na 3. místě. Do finále se probojovaly také Lenka Hamplová – byla celkově 9. a Tereza Cikánková10.. Mezi kluky Šimon Čermák obsadil 7. místo a Timo Čermák byl 8..

Zajímavé bylo finále nejstarších kategorii U14, kde jsme měli mnoho zástupců. Mezi holkami se do finále probojovaly dvě naše závodnice. Valča Pařilová závod vyhrála a Aďa Svobodová obsadila 7. místo. Mezi kluky největším úspěchem bylo 6. místo Vildy Jančuše, Maty Kolařík byl 7. a Sam Skoupý 8.. Dětem děkujeme za výborné vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.