Český pohár a MČR Brno rychlost

V nedělí 09.10.2022 na stěně Hudy v Brně se konalo Mezinárodní mistrovství ČR v lezení na rychlost. Závody proběhly ve všech kategoriích: dětských, mládežnických a dospěláckých.

Dětské kategorie U10 – U14 byly obsazené velmi rovnoměrně – celkem závodilo 49 dětí. V každé kategorii se lezla 1 zkušební cesta a 6 měřených pokusů.

Naše dětí, v doprovodu Andrzeje, dorazily na místo činu v počtu 7 (kategorií U10 jsme neobsadili). Zúčastnili se:

  • U12 (2011 – 2012): Gaudlová Johanka, Choutková Nela, Židlochová Veronika
  • U14 (2009 – 2010): Hamplová Lenka, Kankiová Elen, Langášek Vintíř, Šalé Rozálie

Celá naše výprava byla celkem úspěšná. V dívčích kategoriích v kategorií U12 Johanka Gaudlová skončila 2.. Nela Choutková a Verča Židlochová si přišly posbírat zkušenosti v tomto lezeckém odvětví a braly 6. a 8. místo. V kategorií U14 skvělé zabojovala Lenka Hamplová, která zvítězila a také Rozálka Šalé – ta skončila na 4. místě. Premiéru v lezení na rychlost si odbyla Elenka Kankiová, která svými výkony překvapila, i když nakonec byla 7.. Mezi kluky o pouhých 0,23s zaostal za 3. místem Vintíř Langášek a vybojoval tedy 4. místo.

Závodů pro juniory a dospěláky se zúčastnilo celkem 27 účastníků. Náš oddíl zastupovali:

  • A (2005 – 2006): Skoupá Sabina
  • muži: Jan Kříž

Oba naši závodnici podali skvělé výkony. Sabina Skoupá skončila 2. ve své kategorií a také mezi ženami. Honza Kříž ve strhujícím finále porazil favorita Rishata Khaibullina a stal se mistrem ČR mezi dospělými. Všem děkujeme za vynikající vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky, muži, ženy.