Český pohár a MČR 2018 Praha

Páté závody ze seriálu Českého poháru 2018 v lezení na obtížnost se konaly ve dnech 27.-28.10.2018 na stěně postavené v nákupním středisku Praha – Zličín. Bylo to zároveň Mistrovství ČR pro kategorie A, J a dospělé. Celkem se jich zúčastnilo 50 závodníků – 22 žen a 28 mužů. V sobotu se konaly kvalifikace a v nedělí dopoledne proběhly semifinálové boje, které určily 8, postupujících do odpoledního finále, žen a mužů a zároveň také konečné pořadí v mládežnických kategoriích A a J. Náš oddíl zastupovali:

  • A: (2001 – 2002): Galeová Ema, Prokešová Simona, Skříčková Zuzana, Špringl Petr
  • J: (1999 – 2000): Bína Ondřej, Ondřejová Jana, Petrová Lucie

Ve velmi silné konkurenci se členové našeho oddílu, zejména ženy, rozhodně neztratili. V kategorií A Simona Prokešová, po nepříliš vydařené kvalifikaci skončila nakonec na výborném 4. místě, 5. byla Zuzka Skříčková a 6. Ema Galeová, které se pro změnu nepovedlo semifinálové vystoupení. Mezi chlapci Peťa Špringl obsadil 5. místo. V kategorii J se závod povedl Janě Ondřejové, která byla 2.. Lucka Petrová skončila na 4. místě. Mezi kluky Ondra Bína po nepovedeném vystoupení v semifinále skončil 7..

Všichni byli také klasifikování v závodu dospělých. Výborně zazávodila Simona Prokešová, která nakonec skončila na 9. místě, těsně za osmičkou postupujících. Do finále se tak od nás dostala pouze Jana Ondřejová, která vybojovala vynikající 5. místo

Děkujeme všem za velmi dobré vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky, muži, ženy. K nahlédnutí je také konečné pořadí tohoto ročníku Českého poháru (po 5 závodech).