Český pohár 2023 Brno rychlost

2. závody Českého poháru 2023 v lezení na rychlost pro dospělé (M/Ž), mládež kategorii U16, U18 a U20 a pro děti kategorii U10, U12 a U14 se konaly v nedělí, dne 08.10.2023 v Brně na stěně Hudy. Zúčastnilo se jich 27 mužů a 19 žen, tedy celkem 46 závodníků ve všech věkových kategoriích (z toho 9 našich členů). Nebyl to moc a svědčí to o popularitě a rozšíření této atraktivní sportovní olympijské disciplíny v Česku (kde existuje vlastně jediná stěna uzpůsobená tomuto druhu lezení).

V našem oddíle se tomuto odvětví lezení věnujeme minimálně, ale tu a onde využíváme možnost si „zaběhat“ na pro nás dostupné stěně a dokonce zdá se, že 3-4 naši mládí závodnici by se rádi tomuto odvětví lezení věnovali důkladněji. Náš oddíl tentokráte reprezentovali následující členové:

• U10 (2014 a mladší): Choutka Tomáš, Lounková B. Michaela
  • U12 (2012 – 2013): Gaudlová Johanka, Choutková Nela
  • U14 (2010 – 2011): Kankiová Elen, Lachetová Elen, Langášek Vintíř
  • U16 (2008 – 2009): Stříbrná Kateřina
  • M/Ž: Jan Kříž

V nejmladší kategorií 2. místa obsadili Míša Lounková a Tomáš Choutka mezi kluky. V kategorií U12 byla bezkonkurenční Johanka Gaudlová a 4. místo pak obsadila Nela Choutková. V kategorií U14 velký souboj s favorizovanou pražskou konkurenci svedly Elen Lachetová – nakonec 2. a Elen Kankiová3.. Mezi kluky Vintíř Langášek se také umístil na 3. místě. Kategorií U16, která závodila na standardní cestě, v životním rekordu vyhrála Kačka Stříbrná. Mezi muži pak zvítězil nejlepší český rychloběžec Honza Kříž. Kompletní výsledkové listiny: holky, kluci.