Český pohár 2019 Svitavy

V sobotu 01.06.2019 na stěně ve Svitavách se konaly závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci seriálu Českého poháru 2019 (zároveň proběhly i závody dospělých). Byly to třetí a zároveň poslední kvalifikační závody pro sestavení národního reprezentačního družstva pro nadcházející závodní sezónu. Byly výborně zorganizované a zúčastnilo se jich 44 chlapců a 43 dívek. Z našeho oddílu na závody vyrazilo opět 13 dětí:

  • B: (2004 – 2005): Fichtelová Lucie, Grosmanová Karolína, Gruber Lukáš, Hrbáčová A. Ludmila, Mašková Nela, Peřina David, Plchová Klára, Skoupá Sabina, Vaverková Adéla
  • A: (2002 – 2003): Cink Jáchym, Galeová Ema, Prokešová Simona, Skříčková Zuzana

Pro naše barvy byly to nejúspěšnější závody v této sezóně. Do finále postoupilo celkem 7 našich zástupců, ale i ti další podali velmi bojovné výkony. V nejvíc obsazené, mladší věkové, kategorii B dívek (24 závodnice) Sabina Skoupá byla 4., Klárka Plchová skončila na 6. místě a 7. místo obsadila Kája Grosmanová. Těsně za bránami finále zůstali další naše 3 závodnice: Nela Mašková10., Adéla Vaverková11. a Lu Hrbáčová12.. Stydět se za své vystoupení nemusela ani 20. Lucka Fichtelová. Ve stejné věkové kategorií mezi 24 kluky velmi dobré vystoupení si zapsal Lukáš Gruber, který po výborném výkonu skončil na 6. místě. Závod se také vydařil našemu druhému zástupci, který zde absolvoval teprve 3. účast – David Peřina byl 14.. V kategorii A mezi dívkami největším úspěchem bylo 5. místo Emy Galeové, Zuzka Skříčková byla 7. a Simona Prokešová 8.. Mezi chlapci ve stejně kategorií Jáchym Cink obsadil skvělé 2. místo. Výsledkové listiny: dívky, chlapci, ženy, muži. K nahlédnutí je také pořadí po tři závodech tohoto ročníku Českého poháru.