Český pohár 2019 Ostrava

V sobotu 27.04.2019 na stěně Tendon Hlubina v Ostravě se konaly druhé v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2019 (zároveň proběhly i závody dospělých). Byly to jedny ze tři kvalifikačních závodů pro sestavení národního reprezentačního družstva pro nadcházející závodní sezónu. Byly výborně zorganizované a zúčastnilo se jich 46 chlapců a 47 dívek. Z našeho oddílu na závody vyrazilo 13 dětí:

  • B: (2004 – 2005): Fichtelová Lucie, Grosmanová Karolína, Gruber Lukáš, Hrbáčová A. Ludmila, Mašková Nela, Peřina David, Plchová Klára, Skoupá Sabina, Vaverková Adéla
  • A: (2002 – 2003): Cink Jáchym, Galeová Ema, Prokešová Simona, Skříčková Zuzana

Naši zástupci ve 2. závodě sezóny rozhodně bojovali. Do finále se jich kvalifikovalo celkem 5. V nejvíc obsazené, mladší věkové, kategorii B dívek (26 závodnic !) Klárka Plchová skončila na 5. místě a 9. místo obsadila Kája Grosmanová. Ve stejné věkové kategorií si mezi kluky spravil chuť, po nevydařeném pražském závodu, Lukáš Gruber, který po dobrém výkonu skončil 5.. V kategorii A mezi dívkami největším úspěchem bylo 6. místo Zuzky Skříčkové. Ve finále se také představila Simona Prokešová – skončila na 9. místě. Mezi chlapci ve stejně kategorií Jáchym Cink obsadil 5. místo.. Výsledkové listiny: dívky, chlapci, ženy, muži. K nahlédnutí je také pořadí po dvou závodech tohoto ročníku Českého poháru.