Zlatá lezečka 2018 – Brno

V nedělí dne 02.12.2018 se na stěně Komec v Brně – Komárově bude konat poslední závod ze série Zlatá lezečka. Tento závod (a i celý seriál) je určen pro všechny zájemce (přede vším z řád méně zkušených). Je koncipován jako lezecký maraton. Cílem závodu je vylézt co nejvíc cest, které na stěně jsou. Každá cesta bude mít přiřazeno číslo, počet metru a bodovou hodnotu, která bude souviset s její obtížností. Vyhrává ta dvojice, která má nejvíc bodů (dvojce se sestavují i na místě). Po každých vylezených 100 m bude „výškový tábor“ a možnost něco zakousnout nebo vypít. Soutěží se v kategoriích U8, U10, U13 a U16. Jedno je jisté: každý závodník si zaleze do sytá  a bude lézt to, co ho baví a na co má :).

Jelikož, jak píšou pořadatele, se jedná o čistě amatérské závody „pro srandu králíkům“ bude, v případě přítomnosti některého ze závodních lezců reprezentace ČR, českých pohárystů, mistrů ČR či jiných republik atd., zřízena speciální mimosoutěžní kategorie pro mimozemšťany a supermany. Pokud s tím budou souhlasit, budou požádáni jako předskokani jednotlivých lezeckých cest. Jinak si mohou zalézt také :))).

Doporučujeme účast všem zájemcům, kteří si to chtějí vyzkoušet. Bližší podrobnosti a registrační formulář lze najít na webu pořadatelů.