Oddílové závody Perníková chaloupka 2019

Srdečně Vás všechny zveme na sobotu07.12.2019, kdy na naší stěně Rajče, proběhnou tradiční, předvánoční, již 11., oddílové závody v lezení na obtížnost Perníková chaloupka 2019. Je to jediná akce v roce, kdy se všichni naši členové mohou najednou potkat a byli bychom radí, aby se jí zúčastnily také ty dětí, které jsou v oddíle nové anebo normálně na závody nejezdí. Pro nás trenéry je to jedinečná příležitost srovnat si výkonnost jednotlivých děti v rámci oddílu a zjistit, jak které dítě pokročilo ve svém lezeckém vývoji.

Cesty budou připravené tak, aby si každé dítě (i to nezkušené) zalezlo. Podle počtu přihlášených dětí je rozdělíme do kategorií (podle věku a výkonnosti). Prosíme proto o urychlené projevení předběžného zájmů Vaších dětí o účast na výše uvedených závodech, abychom je mohli náležitě připravit. Prosíme také rodiče o výpomoc před závody (stavění cest) a v průběhu závodu (jištění, rozhodování – zaučíme, a další pomocné práce). Také, pokud byste mohli zajistit nějaké malé odměny pro naše závodníky, rozhodně nám tím pomůžete. Vyplňte proto, prosím, a odešlete (bez ohledu na to, jestli Vaše dítě bude závodit) PŘIHLÁŠKU uvedenou pod článkem.

V průběhu celodenních závodů, po vzoru nejznámějších závodů pro děti a mládež v Evropě, YCCF v Imstu (Rakousko), dětí budou mít za úkol vylézt několik cest různé obtížnosti – zaleze si každý. Většina kategorii (až na dvě elitní závodnické) poleze s jištěním seshora (na udici). Cesty budou předlezené a polezou se ve stylu FLASH, tzn., že dětí budou moci volně přihlížet lezoucím soupeřům a kamarádům. Každý závodník bude mít pouze jeden pokus na zdolání jednotlivých cest a bude se mu počítat nejvýše držený chyt (nejsou + a -). Celkový počet bodů a pak i výsledné pořadí určí součet výsledků ze všech lezených cest. Diplom a sladká odměna za účast nemine nikoho :)).

Pro velký úspěch tento rok chystáme znovu závod rodičů. Poleze se na lehkých cestách a doufáme, že se, stejně jako loni, hromadně zúčastníte. Děti Vám budou mohutně fandit a Vy si jednou vyzkoušíte, co to vlastně ty Vaše dětí běžně provádí. Další podrobnosti o závodech budeme průběžně zveřejňovat.

 

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA 2019 – PŘIHLÁŠKA

 

Perníková chaloupka 2019