Nominační závody v lezení na rychlost Brno

Nominační závody v lezení na rychlost pro dospělé (M/Ž) a mládež kategorii B, A, J a závody pro děti kategorii U10, U12 a U14 se budou konat v sobotu, dne 04.03.2023 v Brně na stěně Hudy. Bližší informace jsou k nalezení na oficiální pozvánce.

V našem oddíle se tomuto odvětví lezení věnujeme minimálně, ale rozhodně není na závadu si tuto disciplínu vyzkoušet (a pak si třeba zalézt na stěně či bouldru). Naskýtá se k tomu skvělá příležitost. Mladší (kat. U10 – U14) budou závodit na cestě postavené z chytů používaných na standardní  cestě, starší a dospěli na tzv. standardní cestě (na stejné se závodí v celém světě). Účast doporučujeme všem dětem, které se účastní závodů (od nejmladší až po nejstarší kategorie), a především následujícím:

  • U10 (2014 a mladší): Choutka Tomáš, Lounková B. Michaela
  • U12 (2012 – 2013): Belcredi Theodora, Cikánek Radoslav, Gaudlová Johanka, Choutková Nela, Langášek Vilém, Šoupalová Anna, Židlochová Veronika
  • U14 (2010 – 2011): Huťa Antonín. Kankiová Elen, Langášek Vintíř, Šalé Rozálie
  • B: (2008 – 2009): Cikánková Teresie, Hamplová Lenka, Stříbrná Kateřina
  • A: (2006 – 2007): Jančuš Vilém
  • J: (2004 – 2005): Skoupá Sabina
  • M/Ž: Skřičková Zuzana

Na závody je nutno se registrovat prostřednictvím webu ČHS: dospěli, J a A a děti a mládež (B, U14, U12, U10). Upozorňujeme, že platbu startovného je třeba provést předem (v případě platby na místě startovné je vyšší).

Připomínáme všem účastníkům závodů organizovaných pod hlavičkou ČHS, že pro závodníky jsou povinné platné zdravotní prohlídky (viz formulář). Zdravotní prohlídka je platná rok. Bez platné prohlídky není možno se na závod registrovat.

Všechny osoby startující v závodech musí být také členy příslušného sportovního svazu, v našem případě Českého horolezeckého svazu a mít zaplacenou závodní licenci pro příslušný rok – je zajištěno prostřednictvím oddílu.

Na závodech budou přítomní oddíloví trenéři.