Jarní cena Brna 1.kolo ČP v ledolezení na obtížnost 2022

Co je ledolezení neboli drytooling? Je to horolezecká disciplína, při které se k lezení používají cepíny a mačky. Jde v podstatě o integrální součást ledolezení a jeho pokračování v místech bez ledu. Závodní drytooling se dnes provozuje jako samostatná disciplína, která led vůbec nepotřebuje. 

Pilíř dálničního mostu poblíž hráze Brněnské přehrady je tréninkovým centrem ledolezení (drytoolingu) na obtížnost, vedeným horolezeckým oddílem Lokomotiva Brno. Kromě tréninků a soustředění příznivců tohoto odvětví lezení se na něm pravidelně konají různé soutěže, i mezinárodní, včetně závodů Evropského poháru.

Nejbližší taková soutěž, určená i zájemcům o vyzkoušení tohoto sportu, se bude konat v sobotu 09.04.2022 od 10:00 právě na tomto místě. Připravených bude 6 cest, z toho 4 s horním jištěním, určené pro začínající a hobby lezce. Na místě bude k zapůjčení 6 párů cepínů a cesty budou uzpůsobené k lezení v lezečkách (tedy bez použití maček, rukavice ale přijdou vhod).

Akci vřelé dětem doporučujeme, koná se za každého počasí a lze pojmout jako doplnění k výletu do okolí Brněnské přehrady. Účastnický poplatek ve výši 100 Kč (zahrnuje pití a malé občerstvení) se hradí na místě.

Pokud budete mít zájem dítě přihlásit, prosíme o info do večera 07.04.2022. Zájemcům pošleme detailní program.

Závody na pilíři poblíž hráze Brněnské přehrady