Soustředění SpS Rocky Monkeys Brno 11.12.2022

V sobotu dne 11.12.2022 se, na stěně Hangar v Brně, konalo 3. otevřené soustředění, kterého se zúčastnilo 8 vybraných členů SpS Rocky Monkeys a také 10 dalších členů ostatních SpS z celé Moravy. Přítomným se věnovali oddíloví trenéři: Dalibor a Andrzej a napomáhali jim Maruška Provazníková, Verča Šimková a Eda Minks. Zúčastnilo se ho celkem následujících 18 lezců:

  • U10: Březinová Karla (Baník Karviná), Vaculíková Markéta (Lokomotiva Brno)
  • U12: Driml Lukáš (Lokomotiva Brno), Galuška Daniel (Baník Karviná), Gaudlová Johanka, Huťa Antonín, Majerová Barbora (Baník Karviná), Raszková Julie, Řepková Eva (Tendon Blok Ostrava), Vaculíková Kristina (Lokomotiva Brno)
  • U14: Maštalířová Andrea (Tendon Blok Ostrava), Lachetová Elen (Lokomotiva Brno), Mynář Petr, Šale Rozálie
  • U16 (B): Cikánková Terezie, Plšková Zuzana, Stříbrná Kateřina, Zlámal Filip (Baník Karviná)

Program, který začínal v 10 h v dopoledne, byl zaměřen na prohlubování bouldrových dovednosti. Díky spolupráci se Štěpanem Wolfem, dětí měly připravené několik cest určených jen pro potřebu soustředění a také bouldrové „hříště“. Kromě toho na stěně byly vesměs nové cesty, postavené ze zajímavých struktur a chytů, pocházející ze závodů z předchozího víkendu, tak že opravdu možnosti byly téměř neomezené.

Pro rozcvičku a rozlezení účastnici byli rozdělení dle věku do dvou skupin. Mladší dětí (U10, U12) měl na starosti Andrzej, starším se věnoval Dalibor.  V 11 h jsme pak obě skupiny rozpůlili a na 4 stanovištích pokračovali 1. blokem věnovaným dynamice a koordinaci. Dětí, pod dozorem trenérů, zkoušely náběhy a skoky. Po obědové pauze začal 2. blok věnovaný rovnováze na stěně, tj. práci nohou na strukturách a malých stupech, špičkování a patičkování. Poté, po malé pauze, dětí si zkoušely lézt těžké bouldry nebo řešit problémy z předchozích bloků. Posledních 20 minut, před 15h, bylo věnovaných kompenzačním cvikům, které dětem připravil Dalibor.