Soustředění SpS Rocky Monkeys Brno 30.01.2022

Sportovní střediska mládeže (SpS), která zřizuje Český horolezecký svaz (ČHS), jsou základním článkem péče o sportovně talentovanou mládež v soutěžním lezení v České republice. To naše je jedním z 11 v ČR, které zahájily činnost ke dni 01.01.2022.

V nedělí dne 30.01.2022 se, na stěně Komec v Brně, konalo 1. soustředění jeho řádných a potenciálních členů. Přítomným se věnovali oddíloví trenéři: Jana, Dalibor a Andrzej. Zúčastnilo se ho následujících 17 členů našeho oddílu:

  • U12: Huťa Antonín, Langášek Vilém, Nečas Jáchym, Raszková Julie
  • U14: Antonická Soňa, Chyťa Tadeáš, Kankiová Elen, Langášek Vintíř, Mynář Petr, Polcar Lukáš, Šale Rozálie, Šímová Lucie
  • U16 (B): Plšková Zuzana, Provazníková Jitka, Přikrylová Michaela, Skoupý Samuel, Vala Jindřich

Program jsme zahájili odpoledne ve 14 h rozcvičkou, kterou vedla Jana Cinková. Byla zaměřená hlavně na aktivaci nohou. Po půlhodině následovalo rozlezení na traverzech. Pak jsme se přestěhovali o patro výš, kde na bouldrové stěně Andrzej a Dalibor připravili den předem 9 bouldrů, na jejíchž zdolání měli přítomní 45 min. Za tuto dobu všechny zdolali jen členové skupiny U16.

Poté, po půlhodinové přestávce, část dětí šla zpět na boulder, kde pod vedením Dalibora, zkoušely dolézt nepřelezené bouldry a většina se pak, s Janou a Andrzejem, věnovala lezení na obtížnost. Poslední půlhodinka, kolem 18h, byla věnovaná kompenzačním cvikům, které dětem připravil Dalibor.

Společné setkání bylo přijato s velkým zájmem ze strany dětí a rodičů. Určitě přispělo ke stmelení kolektivu, a hlavně umožnilo dětem srovnat se se svými vrstevníky a poznat své výkonnostní meze. Doufáme, že toto soustředění splnilo svůj účel a bylo pro všechny jeho účastníky přínosné, motivující a inspirující.