Soustředění Slovensko 2022

Sotva skončila covidová opatření a hned v době jarních prázdnin (05.-12.03.) jsme vyrazili na týdenní soustředění na Slovensko. Již od loňského roku jsme měli rezervováno ubytování v okolí Žiliny, ale to nám týden před odjezdem padlo. A tak jsme narychlo sehnali další. Našim cílem se stala chata Žiar v Rájecké Lesné, také u Žiliny. Ukázalo se to jako správná volba – ubytování a jídlo bylo skvělé. Počasí také nezklamalo a na lezecké stěny a sjezdovky to bylo odtamtud v průměru 30 km.

Původně jsme počítali s účastí 16 dětí a 4 dospěláků, nakonec kvůli obavám rodičů ze situace a nemocem, odjelo 11 dětí a 3 dospěláci. Kdo se tedy našeho dobrodruža zúčastnil?

  • Holky: Soňa Antonická, Johanka Gaudlová, Elen Kankiová, Klára Plchová, Zuzana Plšková, Michaela Přikrylová, Anna Šoupalová a Berta Špunarová.
  • Kluci: Vintíř Langášek, Matěj Musil a Jindřich Vala
  • Dospěláci: Ondřej Gaudl, Andrzej Kurowski a Edward Plch

Program byl rozdělen na dvě části: lezeckou a lyžařskou. Lezení jsme věnovali nedělí, pondělí, středu a pátek. Využívali jsme pohostinnosti velké moderní lezecké stěny La Skala v Žilině. Lezecký trénink byl koncipován dvoufázově (dopolední a odpolední blok) a zahrnoval např. simulované závody v lezení na obtížnost a v boulderingu, lezení na rychlost, nácvik pádů a mnoho her, posilovacích a protahovacích cvičení. Zbývající dva dny během pobytu jsme byli lyžovat: v úterý na Fačkovském sedle a ve čtvrtek ve Vrátné dolině. Sněhové podmínky a počasí byly vynikající. 

Do Brna jsme se vrátili ve zdraví v sobotu – unavení, ale nadmíru spokojení. Příští rok asi akci zopakujeme :).