Soustředění Osp (Slovinsko)

Během podzimních prázdnin, ve dnech 26. až 30. října, skupina 14 mladých členů našeho oddílu doprovázená 4 trenéry pobývala na tradičním podzimním výběrovém soustředění ve světoznámé lezecké oblasti Osp. Jako vždy jsme byli ubytování v hostelu Xaxid ve vesnici Zazid, situované centrálně vůči okolním lezeckým oblastem. Počasí po celou dobu bylo výborné: jasno, 22 – 24 stupňů a i moře mělo kolem 20. Kdo tedy vyrazil za sluníčkem a lezením v teple do Slovinska?

  • Holky: Soňa Antonická, Karolína Grosmanová, Lu Hrbáčová, Klára Plchová, Zuzana Plšková, Michaela Přikrylová, Sabina Skoupá, Kateřina Stříbrná a Adéla Vaverková;
  • Kluci: Lukáš Gruber, Vilém Jančuš, Petr Mynář, David Peřina a Sam Skoupý
  • Dospěláci: Jana Cinková, Hana Hřebenářová, Andrzej Kurowski a Edward Plch

Z Brna jsme vyjížděli ve středu ráno a již brzy odpoledne se dětí rozlézaly na skalách Miša Peči. Na stejné místo jsme se vrátili i následující den. Ve čtvrtek jsme měli odpočinkový den. Jeli jsme se podívat do sousedního Chorvatska. Našim cílem bylo zhlédnout novou lezeckou oblasti Vela Draga v národním parku Účka. Odpoledne jsem se pak přesunuli k moří do obce Savudrija, kde následovala příjemná koupačka. Večer jsme se vrátili do Slovinska a den zakončili návštěvou pizzerie v Koperu.

V sobotu se naše výprava rozdělila na 2 části: zkušenější dětí lezly znovu v Miša Pečí a končily své rozdělané projekty, mladší a měně zkušená skupina pak odjela za lezením do oblasti Kamena vrata a Buzetski kanjon v Chorvatsku. Nakonec na večer jsme se všichni spokojení sešli na našem ubytku a další den dopoledne se vydali na cestu zpět domu.

A co naše úspěchy? Výbornou formu potvrdila Sabča Skoupá – dala Corto 8a a Trojského koně 7c+. Corto zdolal také Vilda Jančuš. Kája Grosmanová dala Tortugu a Klára Plchová Ptačí perspektivu (obě cesty 7b) a mladičký Petřík Mynář vylezl Jumbo 7a. Kromě toho padlo množství lehčích cest, na kterých získávali zkušenosti i mladší nebo méně protřeli skalním lezením členové naši výpravy. Celkově lze tedy náš pobyt hodnotit jako velmi úspěšný.