Přípravné soustředění na stěně Hudy v Brně

V sobotu 26.05.2018 na stěně Hudy v Brně se konalo celodenní přípravné soustředění před červnovými závody YCCF v Imstu, závody Moravského poháru v Olomouci a MČR u nás na stěně v Brně. Při připravě soustředění jsme vycházeli ze zkušenosti, že naše děti na domácích závodech se umí pohybovat, ale účast na závodech evropského formátu (s trochu jinými pravidly) je pro ně docela stresující. Proto pro zúčastněné byla pro dopolední hodiny připravená simulace závodů v Imstu a na odpoledne, po 2-hodinovým odpočinku, jsme pak počítali s individuálním tréninkem pro jednotlivé děti. Z oslovených 30 závodících děti se ho nakonec zúčastnilo 22.

Děti byly rozdělené do dvou kategorii: do 12 let (U12) a dvanáctiletí a starší (U14): 

  • U12 (2007 – 2009): Cikánková Terezie, Cupák Matyáš, Čermák Šimon, Čermák Timotej, Hamplová Lenka, Janačík Tadeáš, Kadlecová Alice, Patloka Nikolas, Plchová Magdaléna, Plšková Zuzana, Raková Daniela, Skoupý Samuel
  • U14 (2005 – 2002): Grosmanová Karolína, Grosmanová Markéta, Gruber Lukáš, Hrbáčová Anna Ludmila, Jančuš Vilém, Plchová Klára, Provazníková Marie, Sepši Jakub, Slovák Daniel, Vaverková Adéla.

Pro každou skupinu bylo připraveno 6 cest na velmi různorodých profilech, napodobujících ty z Imstu. Faktorem stresujícím závodníky a omezujícím jejích výkon měl být časový limit (podobně jako v Imstu). Mladší lezli s horním jištěním na cestách klasifikace 6a a 6b (limit 3 a 4 min.), starší, se spodním jištěním, končili na 7a+ (limit 3 až 5 min.). Děti, i ty méně zkušené, lezly moc dobře a většinou topovaly. Celé závody zabraly tedy mnohém více času než jsme předpokládali a vzhledem k tomu, že skončily až v 15:30druhá část programu byla zrušená

Celé závody se nesly ve velmi dobré přátelské atmosféře. Zejména pro děti v mladší kategorií měly velký integrační přínos. Setkání začalo krátkým povídáním na téma, jak to chodí na závodech v Imstu a pak se už začalo závodit. Většinu cest ukázkově předlézal Jáchym Cink. Všichni zúčastněni si opravdu dobře zalezli. Děti se navzájem povzbuzovaly a radily si jak na to :). Soustředění připravili a vedli: Jana C., Veronika a Andrzej. Tímto také děkujeme za pomoc všem jistícím a rozhodujícím rodičům.

A kdo že byl nejúspěšnější? V mladší skupině prvenství patřilo Samovi Skoupému, který nezaváhal ani jednou. Bohužel z časových důvodů nedokončili závod bratří Čermákové – asi by se musela lézt další rozřazovací cesta. Ve starší skupině nejvyrovnanější výkon podala Klárka Plchová, která sice ze začátku, na některých lehčích cestách, měla problém s plněním časového limitu, ale ty těžší zvládala s přehledem. Pro zájemce: celkové výsledky (tmavší barvou označené děti, které se za týden budou účastnit závodů v Imstu).